Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen nagy az autóm...

Miért ilyen nagy az autóm fogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám tehát a következő. Van egy Chevrolet Aveo 1.4 benzines típusú kocsim(2006). Igaz, hogy általában télen nagyobb egy autó fogyasztása, de azért a 14 liter/100 km városban nem túlzás egy kicsit? Nyáron klíma nélkül 10 litert eszik. Már teljes mértékben körbejártam a témát.:

-minden évben friss olajat kap (5w30)

-a benzinből is mindig jó minőségűt tankolok.

-légszűrő cserélve lett

-folyadékszintek rendben vannak

-guminyomás rendben

-gyanakodtam még a lambdaszondára de elvittem számítógépes analízisre ahol kiderült, semmi baja nincs és a keverék is teljesen rendben van.

-ésszel vezetek, nem sportos a vezetési stílusom, figyelek a fordulatszámra váltáskor stb, hagyom gurulni üresben amikor lehet.


Egyszerűen nemtudom megérteni. Még novemberben is amikor autópályáztam 8.5-ös fogyasztást tudtam csak kicsikarni belőle. De így ez a 14-es fogyasztás nagyon brutális :D Ennyi erővel már egy V8-asom is lehetne. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 20. 19:07
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Egyébként még hidegen is 2500 körül célszerű elváltani,melegen pedig 3000 alatt egyátalán nem.
2017. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"beleraktam 7,5 liter benzint és 54 km után odakerült a jelzés ahol volt...."


Ja hát ehhez nincs is mit hozzafűznöm hogy ha te 7.5 liter benzinből 54 km alatt a mutató alapján szamolsz fogyasztast....ja de megis csak tudok!Ez a szín tiszta user error!

Majd ha esetleg leszel hajlando ugy szamolni ahogy mar tobben irtak akkor esetleg lesz mirol beszelni.....addig ez az egesz csak bohockodas meg fingfűreszeles

2017. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 veterán vas ***** válasza:
100%

Fölösleges vezetéstechnikáról és elpárolgó benzinről filozofálni, amíg nincs konkrét mért értéked.

Viszont ha tényleg mérni akarsz, akkor ne 7 és fél literekkel számolgass, és ne vonalkát nézegess, mer úgy értelmetlen.

Beteszed a pisztolyt a tankba, és hátrahúzod a kis reteszt. Elengeded, nem pötyögteted, nem nézegeted, megvárod amíg magától lekattan. Tanksapka lezár km.számláló nulláz.

Legközelebb ugyan ez a szisztéma, hagyod, hogy a pisztoly koppig töltsön. Akkor üz.a. mérő leolvas, km.számláló leolvas, fogyasztás kiszámol.

Na ha akkor is 14.liter/100km. az eredmény, akkor el lehet kezdeni valós hibát keresni.

Vagy az autóban, vagy a lábadban. ;)

2017. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Es bumm igy lesz a kevés km-es megkímélt auto, első tulajdonostol :D
2017. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
Sziasztok.Azt szeretném tőletek kérdezni,hogy akkor az én hyundai Getz 1,1-es autóm 8 literes fogyasztása normális?
2017. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

#35

Normális, de inkább írj ki új kérdést.

2017. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Getz Neked már válaszoltam ha a kis 1.1-es Polo motor a trabant kasztniban behörpinti a 9 litert,akkor ettől a koreai csodától miért lenne meglepő?
2017. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!