Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen nagy az autóm...

Miért ilyen nagy az autóm fogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám tehát a következő. Van egy Chevrolet Aveo 1.4 benzines típusú kocsim(2006). Igaz, hogy általában télen nagyobb egy autó fogyasztása, de azért a 14 liter/100 km városban nem túlzás egy kicsit? Nyáron klíma nélkül 10 litert eszik. Már teljes mértékben körbejártam a témát.:

-minden évben friss olajat kap (5w30)

-a benzinből is mindig jó minőségűt tankolok.

-légszűrő cserélve lett

-folyadékszintek rendben vannak

-guminyomás rendben

-gyanakodtam még a lambdaszondára de elvittem számítógépes analízisre ahol kiderült, semmi baja nincs és a keverék is teljesen rendben van.

-ésszel vezetek, nem sportos a vezetési stílusom, figyelek a fordulatszámra váltáskor stb, hagyom gurulni üresben amikor lehet.


Egyszerűen nemtudom megérteni. Még novemberben is amikor autópályáztam 8.5-ös fogyasztást tudtam csak kicsikarni belőle. De így ez a 14-es fogyasztás nagyon brutális :D Ennyi erővel már egy V8-asom is lehetne. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 20. 19:07
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok benne, hogy egy lapon se lehet említeni egy TDCI vel, de pl egyik kolegámnak 1.4 TDC-je van és városban 7-8 litert eszik most télen...... Azért ekkora különbségnek kéne hogy legyen?
2017. jan. 20. 19:38
 12/37 anonim ***** válasza:
Akkor tankold tele, járd ki, tankold tele újra. Akkor ki tudod számolni, hogy valójában mennyit fogyaszt.
2017. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Az is művészet, egy kis dízellel annyit megetetni. Olyanra használjátok az autót, amire igazából a bicikli való, csak azon fázna ilyenkor az ember. :)
2017. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Az is egy vicces mutatvány volt, amikor novemberben felmentem autópályán Pestre. 340 km odavissza. 10 ezerért tettem bele sima 95-ös benzint, és hazafelemenet meg kellett állnom, hogy 2 ezerért tegyek még bele. 130-al mentem végig.
2017. jan. 20. 19:43
 15/37 anonim ***** válasza:
Akkor meg azért evett annyit mert 130-cal mentél. Ilyen kis motor kb. ekkor 4200-at forog.
2017. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Szóval akkor minden ok valószínűleg a kocsival és semmit nem tehetek? :(
2017. jan. 20. 19:59
 17/37 anonim ***** válasza:
Azért érdemes lehet megnézetni, de nem tartom kizártnak, hogy nincs semmi baja. Ezt innen nem lehet megmondani.
2017. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
A nejem 1.8-as Focus kombija 8,5 literrel Nem lehet repedés valamelyik csövön? Szivárog, és rögtön el is párolog...
2017. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Nincs annak baja. Hidegben rövid utakon sokat eszik.

Fogyasztást számolni úgy lehet ha tele van tankolva, úgy próbáld meg és lehet hogy kevesebb lesz

2017. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
12%
Szia, nekem a 1.3-as Swiftem eszik sokat, 6.5 litert 45 kilóméter alatt, napi 4 km-t megyek vele suliba 10w40-es olaj van benne és néha sokat néha keveset melegítem reggel. Ha 5 ezerért tankolok azt 90 km alatt eszi meg, ha 2.5 ért akkor 40, mint írtam. Nem merem tele tankolni mert retkes lehet a tank felül, egyszer teletankoltam és rángatott, vonalig hajtom, szokás szerint, max. félig tankolom meg ha sokat megyek, inkább megállok többször tankolni. Azt ajánlom neked, hogy önts bele spurit és menj vele 50 km körül egyvégtébe. Ha nagyon zavar a fogyasztás, tegyél bele gázt.
2017. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!