Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A férfiak többsége miért egy...

A férfiak többsége miért egy fullos autóról álmodozik, miért nem egy ezres sportmotorról?

Figyelt kérdés
Motorozni sokkal izgalmasabb mint beülni az autóba és menni
2017. jan. 20. 23:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
28%

Részemről midníg egy saját benzinkútról álmodtam!

Akkor már nem számít milyen kocsit veszek hozzá ;)

2017. jan. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2x majdnem mehaltam robogóval, mindkétszer más hibájából. Ennek ellenére robogózni még mindig nagyon szeretek, de a nagymotor már nem étdekel. Autóból a nagy álmom egy Lotus Omega. Az nagy, sedan, 454 ló, de laikus ezt ki nem nézi belőle.
2017. jan. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mert az autó (Budapestet kivéve) elengedhetetlen a normális életszínvonalhoz.

A sportmotor pedig pont olyan hobbi, mint pl a lovaglás. Viszonylag kevés embert érdekel, azzal közlekedni nem praktikus.

Nem mellesleg csajozni is nehéz vele, mert nem nagyon mernek felülni mögéd (teljesen jogosan)

2017. jan. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Fullos autó meg ezres sportmotor? He?


Nekem csak a valamiért furcsa autók tetszenek, de van "normális" autóm, mármint 10 év körüli, elfogadható állapotú, üzembiztos kombi. Motorból meg nagyobb köbcentis veteránok mellé van 125-ös 4 ütemű. És így kb. jól is vagyok.

Egy Saab 99 vagy régi 900, Renault 4 (vagy 1983 előtti 5-ös), Matra Rancho, Opel Rekord B, Peugeot 504, 74-81 közötti Corolla vagy bármilyen kicsi japán pickup (Datsun, Hilux 83 előttről) még elférne a garázsban... :D

2017. jan. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
61%
Fogadok az álszent valagad ilyenkor ugyanúgy kocsiban találja meg az "izgalmat". Mert érdekes egy motorost sem látok. Olyanok mint a biciklisek,télen behúzzák a seggüket, busszal vagy kocsival cipeltetik magukat,nyáron meg kiesnek az utakra és mindenki " f..sz" aki kocsival jár..
2017. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem van mindkettő, egy Audi A6, és mellette egy GSX-R 1000 :) Amúgy a sportmotort bárki megveheti, mert használtan nagyon olcsók, teljesítményükhöz képest, szóval nem ezen múlik. És meg kell hogy jegyezzem, hogy már én sem szeretek annyira motorozni, csak van a motor, hogy legyen, nyáron néha rámjön, hogy menjek pár kört, és ennyi. Fázol rajta, vagy nyáron meleged van, esőben sz*rnak ázol, 10 kilónyi ruhát magadra kell húzz minden egyes indulás előtt, és emiatt meg is izzadsz mindig.
2017. jan. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én meg a praktikusság híve vagyok. Ezért egyikről sem "álmodozok".

Ha az autó kényelme, melege, és teher/személyhordó képessége kell, akkor beülök a jó ronda kis fiat puntomba.. Elvégre az is elvisz A pontból B pontba, a forgalom miatt meg úgyis felesleges lenne húzatni.


Ha meg az kell, hogy városon belül eljussak GYORSAN valami üzletbe, vagy elmenjek valakiért, vagy beérjek munkába.. S nincs nagy hó, vagy tükörjég.. Akkor ott a 125-ös kis robogóm, amivel városon belül akármilyen fullos autót lealáznék bármikor. Hiszen használhatom a buszsávot, elmehetek két álló kocsisor között, és ott parkolok ahol csak akarok.


Tehát ja, mit mire.. Nem a robogómmal fogok elmenni vidékre párommal télen, de nem is az autómmal fogok a városban tötyörögni a dugóban 40fokban nyáron.


Szóval én egy praktikusabb nagyrobogóról álmodozok amiben van bőven hely, és szépen tele tudom pakolni, de azért elférek még vele két autó közt. :D


Amúgy ha meg az élvezeti faktort nézem, akkor valóban a motorok nyernek. Ott közvetlen kapcsolatban vagy a géppel, érzed a morgását, rezgését, hallod ahogy belobban a benzin, érzed az égett benzin szagát. Érzed ahogy a váltó szépen simán bekattan a helyes pozicióba, és ahogy felengeded a kuplungot, érzed a fogaskerekek apró rezzenéseit.

Érzed a szelet, ahogy arcon csap, érzed a természet illatait, a fák árnyékait...

Autóban meg el vagy szigetelve mindettől, és jól be vagy zárva, egy hangszigetelt dobozba.


Annak is vannak élvezeti értékei, de teljesen mások. Az szerintem inkább a kényelemről, és a luxusról szól. Míg egy motor a szabadságról, és a tapasztalásról.

2017. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%

"Míg egy motor a szabadságról, és a tapasztalásról."


16-os vagyok

Ez a nagy motorosok dumája, pedig nagyon nem igaz. A motor tényleg nagyon jól elhiteti veled, hogy szabad vagy, pedig qrvára nem vagy az :) Egy autóval sokkal szabadabban el tudsz indulni bárhova, esőben, szélben, fagyban, úgy, hogy 200 km múlva nem fog elfogyni az üzemanyagod, és még egy táskát is tudsz magaddal vinni, vagy kettőt.

2017. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
94%

Mert -10 fokban befagyna a seggem és semmi kedvem hóesésben/ónos esőben motorozgatni 450 km-t autópályán minden héten!

Ha épp nem kell "pályáznom" akkor is a napi 100-150 km alap..nem szeretném kipróbálni motoron!


Minden időjárási tényező között a kocsi full kényelem..:-) A motor nem!


Olyan meg a világba nincs, hogy én 1-2 hónapot ne vezessek még 2 nap is megterhelő, mert elvonási tüneteim lesznek és vezetni akarok! :-)


Nekem ezért nem optimális a moci!

2017. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez f@zság...már bocs..én motoros vagyok,nyáron 70%ban motorral megyek dolgozni,boltba,találkozókra...stb mindenhoca...hidegben esőben autóba ülök és ez nem képmutatás,az,h szeretek motorozni és az életem meghatározó része az nem azt jelenti,h tönkre kell tennem magam.Meg fér a kettő egymás mellett és ennyi...aki szeret motorozni az motorozik és ennyi,ez nem azt jelenti,h csak azzal fog járni...nem értem miért ez a sár dobálás bármelyik oldalról...
2017. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!