Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell lángoltatni a...

Hogyan kell lángoltatni a kipufogót?

Figyelt kérdés

Hogyan kell azt elérni hogy lángot lőjön ki a kipufogó egy alap kocsinál pl. (Opel b vectra) szerintem a 101lereje elég hozzá bőven azt még tudom hogy a gyújtást magas fordulaton le kell venni vagy valami ilyesmi!

Segítséget várok!


2008. okt. 31. 07:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Ezt, melyik filmben láttad?Nem kell tönkre vágni egy autót ilyen hülyeségért
2008. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Valaki esetleg tudja is? Vagy csak az észt osztják!?

mert ha szétvágom ha nem az én autóm én dolgoztam meg érte!

És ha szétverem akkor én fogom megcsináltatni tehát ez ne érdekeljen senkit!

Segíteni tud valaki?

2008. okt. 31. 09:16
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

Biztos nem te dolgoztál meg érte...

Szerintem....

2008. okt. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Lángolni a tuningautók szoktak leginkább, és ezt a látványos dolgot nitroval érik el, de csak 10mp-ig használható, mert besül tőle a motor. Speciálisan épített autókon lehet csak alkalmazni, és nem veszélytelen. Lehet rendes utcaiautóval is nitro nélkül, de ez már nem csak fizika...
2008. okt. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

pl.


[link]

2008. okt. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%
Ha nagyon ragaszkodsz a lángokhoz, vegyél egy motrot, ahhoz még tuning sem kell :)
2008. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A kipufogó akkor lángol, ha benne zajlik le az égés. Ezt a legegyszerűbben az előgyújtás csökkentésével lehet elérni. A dolognak azonban határt szab, hogy egy bizonyos előgyújtás-érték alatt már kopogni fog a motor. Az előgyújtás csökkentése azonban nem minden, mert ésszerű határokon belül változtatva ritkán lángol a kipufogó. Inkább csak a kipufogócsonk melegszik, de nem csap ki a láng. Ha azt akarod, hogy a végén is legyen lángcsóva, akkor több üzemanyagot kell a hengerbe juttatni, ez majd odabenn nem tud elégni és a kipufogóban teszi meg ezt. Látványos és nagyon jót tesz a lambdaszondának, valamint a katalizátornak. Másik módszer, hogy a motort hagyod normálisan működni, csak a kipufogóba építesz be egy szerkezetet, amivel éghető anyagot tudsz bejuttatni. Hogy hová, azt már rád bízom, méregess, számolj, tervezd meg, hogy mit szeretnél használni éghető anyagként, mekkora a gyulladáshoz szükséges hőmérséklet és ezt a hőmérsékletet hol produkálja a kipufogó. Annyit segítek, hogy porlasztani kell az anyagot, úgy könnyebb, de autótípusonként változó, hogy hová tudod bekötni a rendszert. De előtte jegyezd fel a legközelebbi kipufogószerviz telefonszámát, mert szükséged lesz rá (az átlag kipufogót nem erre találták ki).

Megjegyzés 1.: nem sok értelme van a dolognak, de ha erre vágysz, légy boldog.

Megjegyzés 2.: nem kell 101 LE a mutatványhoz. A Riga moped 1,8 LE-vel is meg tudja csinálni.


Jó szórakozást!

2008. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Egy két autó tuning műhelyben lehet kapni flame kit-et. De hosszútávon tönkrevágja az autót.
2008. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=hiGLIvVaYBU


ilyenre gondolok. Az előző válaszoló voltam.

2008. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen én dolgoztam meg az autóért!


De am valami olyasmi nincsen hogy semmi kütyü nélkül a gyújtást leveszem magas fordulaton adok neki egy gázfröccsöt és visszateszem a gyújtást? vagy valami ijesmi???

2008. nov. 2. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!