Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a MÁV nem idő alapon...

Ha a MÁV nem idő alapon működne, akkor sikeresebb lehetne?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a vonatok nem menetrendhez lennének kötve olyan értelemben, hogy fix időpontokban érkeznének az állomásokhoz, hanem úgy közlekednének, mint a metrók is, hogy pl. óránként vagy 2 óránként érkezik a vonat reggel x órától este y óráig.

ápr. 15. 23:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha hogy óránként jön az is fix időpont...
ápr. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%
-hogy
ápr. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
A kettő nem ugyanaz. Először értsd meg kérlek a különbséget és utána kommentelj.
ápr. 16. 01:28
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Nincs mit érteni a kérdésen, mert hülyeség amit kérdezel.


Egyrészt a metró is idő alapon, fixen működik. Hiszen ott is meg van adva, hogy teszem azt: 21:27 – 23:47 között 10 percenként jár, tehát tudod, hogy minden 7-es végződésű perc környékén érkezni fog egy szerelvény.


Ha azt mondod, hogy nem 10:57-kor meg 11:57-kor meg 12:57-kor stb jön a vonat hanem azt mondod hogy 10:57 és 20:57 között óránként, attól az érkezési idő pont ugyanúgy fixen óra 57 marad.

ápr. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Közlekedésben dolgozom, de én sem értem, hogy mit szeretnél.

A metró sem találomra közlekedik, annak is van előre megírt menetrendje.

ápr. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 NTBS ***** válasza:
74%

Igen, mert nem lenne késés.

Odaér, amikor tud.

ápr. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 BlackSword ***** válasza:
100%
Szerintem az ütemes menetrendre gondol a kérdező, hogy mondjuk Békéscsabáról minden óra 20-kor indul vonat Budapest irányában... mondjuk ez van is... ezt mondhatjuk úgy is, hogy óránként...
ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%
Vicces lenne a tervezés. Annyit tudsz hogy óránként jár a vonat. Mikor mész le a vonathoz? Ha szerencséd van pár perc és jön, ha nincs és pont elment az orrod előtt, akkor várhatsz még egy órát, de ha ki van írva a pontos indulás akkor tudsz azzal tervezni és nem kell peches esetben 1 órát állni. Metrónál még működik a dolog, mert csak néhány percenként jár, egy 3 percenként közlekedő metróhoz nem úgy mész, hogy kinézed a pontos indulást, hanem csak úgy odaállítasz és elég neked az a tudat, hogy 3 percen belül jön. (Így ha késik, akkor az utána lévő igazodik a követéssel, hogy ne a seggében menjen üresen, óránkénti járatnál meg amúgy is kellene menjen akár a seggében is, a vonat nem mehet hamarabb, mint a menetidő, ilyenkor már a járattörlés is opció, ha már össze lehet vonni a kettőt annyit késne)
ápr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem Te vagy a legélesebb kés a fiókban, ugye...?
ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%

"Először értsd meg kérlek a különbséget és utána kommentelj."

Akkor tegyél fel megérthető kérdést. Józanodj ki kérdéskiírás előtt, vagy vedd be a gyógyszereidet, vagy nem tom, de szerintem nem voltál magadnál amikor eszedbe jutott ez a valami...

12 évig foglalkoztam a MÁV-nál, majd a MÁV-Trakciónál személyzetfordulókkal, mozdonyfordulókkal, de nem tudom értelmezni mit akarsz...

Az hogy a vonatok mennyi időközönként követik egymást, nem jelenti azt hogy nincs menetrendjük. A villamosoknak, metróknak is van menetrendjük. mindegyiknek. Azt kell követniük, betartaniuk ahhogy hogy a megfelelő követési idő meglegyen.

ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!