Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a MÁV nem idő alapon...

Ha a MÁV nem idő alapon működne, akkor sikeresebb lehetne?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a vonatok nem menetrendhez lennének kötve olyan értelemben, hogy fix időpontokban érkeznének az állomásokhoz, hanem úgy közlekednének, mint a metrók is, hogy pl. óránként vagy 2 óránként érkezik a vonat reggel x órától este y óráig.

ápr. 15. 23:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az ütemes menetrendre gondol a kérdező"


Tulajdonképpen most is ahol lehet ott ütemes menetrendet alakítottak ki. Nyilván mindenhol nem lehet, mert valamihez igazítani kell az adott járatot, össze kell fésülni a rendszert.

ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező továbbra is feltalálta a spanyolviaszt.


Hiszen a menetrendben általában van valamennyi szabad mozgási lehetőség ahol egy szakaszon összeszedett késést le lehet dolgozni.


Másrészt nyilván a vonat nem jókedvében késik, mégis honnan a bánatból teleportálsz oda egy komplett szerelvényt? Eleve a vasúti üzem nem így működik, eléggé be van osztva a pálya, ki mikor honnan hová mehet, nem az van, hogy gondolunk egyet és bedobunk +1 vonatot.


Most is léteznek mentesítő járatok, amik nyilván nem a szomszéd faluból fognak odateleportálni.

ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
25%
Röviden, tömören a vasúti szolgáltatásnak meg eleve a tömegközlekedésnek egyetlen nagy fegyvere lehetne: a pontosság. Ha pontos és kiszámítható lenne, akkor sokkal többen választanák azt. A világ jobbik felén ezt tudják tartani.
ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
88%

"Ha valakinek nem lenne világos, akkor a megállókkal leírva a késéses közlekedés így nézne ki:


(1) 08:00 [1-es vonat]

(2) 09:00 [1-es vonat]

(3.a) 10:00 [2-es vonat indítása az állomásra, mert egészkor kellene vonatnak érkeznie, de látják, hogy az 1-es nem fog beérni]

(3.b) 10:20 [1-es vonat]

(4.a) 11:00 [2-es vonat]

(4.b) 11:20 [1-es vonat]

(5.a) 12:00 [2-es vonat]

(5.b) 12:20 [1-es vonat]"


Tehát ott kell lennie az állomáson egy vonatnak a 2., a 3. és a 4. állomáson is, mert mi van, ha késik a vonat. Egy helyett egyből négy vonat kell, amiből három talán el sem indul, de ha elindul, akkor pályakapacitást vesz el, további késéseket generálva.

ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
83%

#23:

"A világ jobbik felén ezt tudják tartani."


Na ha te azt hiszed, hogy van olyan ország, ahol soha nem késik semmi, akkor álomvilágban élsz.

ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
12%
#25 Nem élek álomvilágban (te bunkó) és idézd légyszíves hol írtam, hogy soha nem késik semmi. Egyszerűen tény, hogy sok helyen nem ez az általános késés ami nálunk.
ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem az a csávó aki gumikereket akart a vonatokra hogy rövidebb úton megálljanak?
ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
58%
#27 Szerintem ez az aki fékernyőt akart az autókra, meg oldalra világító fényszórókat.
ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
69%

Pont ugyanúgy vannak késések és balesetek máshol is, mint nálunk. Több országban jártam, mindig volt valami. Nyugidtan eloszthtjátok kettővel, amit a bloggerek, vloggerek mondanak, hogy külföldön a kerítés is kolbászból van. Az ismerőseitek pedig nem fogják bevallani úgysem, hogy az sem álomvilág.

Azok is szidják a tömegközlekedést, akik még vonatra sem szálltak életükben (sőt, talán azoknak nagyobb a szájuk).

Ingáztam évekig én is, nem is kis távot, sajnos suliból soha nem késtem el. Manapság 5 perc késésről vezércikket képesek írni. Sajnálom is az ilyen megkeseredett embereket.

ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
A pénz- és emberhiány...
máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!