Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a főiskola és...

Mi a különbség a főiskola és az egyetem között?

Figyelt kérdés
Mindkettő diplomát ad ezért nem is értem. Talán csak annyi hogy az egyetem komolyabb és magasabb szintű..?
2010. aug. 11. 23:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%

viszont tippelhetek:

23:31 te bölcsész vagy?

Esetleg közgáz még?

2010. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
37%

"A napokban volt egy ilyen kérdés, hogy a Szakközépiskola vagy a Gimnáziumban tanulók "butábbak"-e, és hát hosszas viták után, rájött mindkét iskolarendszer tanulói, hogy mind a kettő érettségit ad."


Elég könnyen kideríthető, hogy melyik rendszerben tanulók teljesítenek rosszabbul, és a szakközépiskolások általában messze alulteljesítenek az egyébként sem túl fényes eredményt produkáló gimnazistákkal szemben.


"Ugyanez megy az alapdiplománál is, mindegy hol szerzed meg, ugyanott vagy, mintha a leghíresebb Egyetemen szerezted volna."


Ha komolyan gondolod, hogy egy oxfordi diploma egyenértékű egy pázmányos diplomával, kiröhöglek (már ne vedd sértésnek).

2010. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%
19:00 - A szakközepesek alulteljesítenek? Na, ne nevettess, én csak azért mentem szakközépbe, mert ki akartam deríteni valamiről (közgazdaságtan), hogy mennyire érdekel, végül informatikán folytattam, de nem volt elpocsékolt 4 év a középiskola pláne úgy, hogy kitűnővel végeztem, nyelvvizsgám lett érettségire, évfolyamelső lettem úgy, hogy nem én voltam a tanárok kedvence, és hamarabb végzek a diplomával, mint azok az évfolyamtársaim, akik ebben dolgoznak és a munkahely küldte el őket tanulni.
2010. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%
^ És mi a történeted tanulsága? A statisztikák azt mutatják, hogy a szakközépiskolások alulteljesítenek. Hogy te speciel kinek mikor voltál a kedvence és hogyan tanultál, az baromira nem cáfolja az eredményeket.
2010. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
38%

19:13 - Az a történetem tanulsága, bogaram, hogy akárhol tanulsz, ha tanulsz, jól teljesítesz az életben, ha nem tanulsz, a legjobb iskolákból is kibuksz, nem az iskoláktól függ, hogy te hogy teljesítesz, hanem csak rajtad múlik, akármit mondanak is a statisztikák, ráadásul a statisztikák nem mindenkit vizsgálnak meg, tehát nem mérvadók, lehet, hogy ha minden embert megvizsgálnának egyenként, máris fordulna a kocka, vagy minimum kiegyenlítődnének az arányok. Az én szakközepes évfolyamomból sokan mentek egyetemre, főiskolára, és jól teljesítenek az életben, mert jól akarnak teljesíteni, csak töredék az, aki nem ért el sokat, de azok lusták. Apropó, a legdiszkriminatívabbak a munkahelyek, azok aztán tudnak szelektálni iskola és iskola között, és nem azt nézik, hogy tudod-e, vagy nem, amit kell, és lehet, hogy a jobb nevű iskolába járt embert csak átrugdosták, míg a másik suliban végzett talán kiváló szakember, de esélyt se kap, mert máshol végzett.

Tudod, hogy járt öcsém? 1 kreditponton múlt az éve, nem kapta meg, 600.000Ft-ot kellett volna fizetni, ha folytatni akarja, csak mert nagy nevű egyetem, ő azt mondta, hogy inkább átmegy egy olcsóbb iskolába.

2010. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
32%

"nem az iskoláktól függ, hogy te hogy teljesítesz, hanem csak rajtad múlik"


Hangzatos lózung, és semmi köze az eredeti megjegyzésemhez. Arra reagálj, amit mondtam: a szakközépiskolások általában rosszabbul teljesítenek a gimnazistáknál. Ez az állítás. Amit te cáfolni igyekszel, azt nem mondta senki. Lehet valaki kitűnő szakközépiskolás és hülye gimnazista, ez az általános tendenciát NEM. CÁFOLJA. (hátha így érthetőbb) Ezért a te történeted nem bizonyít semmit.


“a statisztikák nem mindenkit vizsgálnak meg, tehát nem mérvadók, lehet, hogy ha minden embert megvizsgálnának egyenként, máris fordulna a kocka”

Tehát ha nem kérdezünk meg valamiről 6,8 milliárd embert, akkor az kétségessé teszi a felmérés eredményének helyességét? Reprezentatív mintavételről hallottál-e? Ez így orbitális hülyeség.


“1 kreditponton múlt az éve”

Tehát 14 kreditet teljesített összesen? Ez azért, valljuk be, nem sok. Ráadásul továbbra sem releváns infó.

2010. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
19:29 - Nem 15-öt kellett teljesítenie, hanem 20-at, ha jól tudom, de amit te írtál, annál biztosan többet, nem büfészakot kezdett...
2010. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Egy rakás reprezentatív mintavételt megcáfoltak már, de okoskodj csak statisztikuskám, te biztos mindenkinél jobban tudsz mindent...


Kérdező, hülyével nem vitatkozom tovább, mert nem érti az okos beszédet, ma már nincs különbség se az egyetem-főiskola, se a gimnázium-szakközép között, csak a bunkók kukacoskodnak, akiket betolnak valahova protekciósként, és azt hiszik, övék a világ, és mindenkit lenézhetnek.

2010. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
47%

"Egy rakás reprezentatív mintavételt megcáfoltak már."


Édes ahogy kapálózol :D

2010. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, mindenknek szíve-joga eldönteni, hogy milyen képzést vállal be, az TÉNY, hogy a szakközepesek, (nem sokkal ugyan, de) ÁTLAGBAN ROSSZABBUL TELJESÍTENEK kötelező tantárgyakból érettégin. Ez az adat pedig az összes érettségiző eredményének figyelembevételével történt. Nem csak kiemeltek egy-két embert a sokaságból.
2010. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!