Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van-e ilyen oktatási törvény?...

Van-e ilyen oktatási törvény? (lent több)

Figyelt kérdés
Ha nem adja ki a középiskolám az utolsó éves bizonyítványomat, mert tartozásom van (könyvtári, egyéb), akkor nekem jogom van elkérni a bizimet mert a továbbtanulást nem akadályoztathatják és ahhoz az kell, ugye? Hol tudnék ennek utánajárni? Az oktatási hivatal honlapját túl hosszú lenne véggikeresgélni.
2011. jún. 27. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, hogy van e ilyen. Diplomát se kapsz, amíg van könyvtári tartozásod, és akkor sem mehetsz reklamálni, hogy nem vesznek fel dolgozni diploma nélkül, és így akadályoznak az elhelyezkedésben. A bizonyítvány kiadásának a feltétele - gondolom -, hogy ne legyen tartozásod, így szerintem akárhova fordulsz, elutasítanak.

De valaki cáfoljon meg, ha vannak jobb infói.

2011. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rendezd a tartozásaidat és nem kell jogszabályok után kutakodnod.
2011. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a közoktatási törvény szerint ki kell adniuk a bizonyítványt, nem tarthatják vissza.

Neked pedig vissza kell vinned az ő könyveiket, te sem tarthatod vissza. Ha elhagytad, mondd meg, és fizesd ki.

2011. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!