Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire helyes, ha egy tanár...

Mennyire helyes, ha egy tanár teljesítmény szerint osztályoz olyan tantárgyakat, mint a testnevelés, média stb., tehát tölteléktárgyakat?

Figyelt kérdés

Szerintem cseppet sem helyes... Alapvetően ezeknek a tantárgyaknak nem az lenne a lényege, hogy mindenkiből olimpiai bajnok, mag kiváló portrérajzoló, no meg persze remek énekes és médiakritikus is váljék. Igazán be lehet látni, hogy nem lehet mindenki mindenből jó. A testnevelésnek például az lenne a célja, hogy ne éljenek ennyire egészségtelenek a fiatalok. A normál életmódhoz kellő mennyiségű mozgást biztosítson, illetve elvben (bár gyakorlatban ez sokszor nem valósul meg), hogy megszerettesse a sportot a fiatalokkal. Sánta rókától, meg egy kis focitól még senki nem fogyott le, senki nem lett olimpiai bajnok, senkinek nem változott meg gyökeresen az élete, de annyi mozgást biztosít, amennyi a minimum. Szerintem ezeknél a tantárgyaknál sokkal inkább az órai igyekezetet és a kitartást kellene osztályozni, mintsem a valós, tárgyi, asztalra letett dolgokat. Abszolút készség kérdése, hogy valaki tud-e profin gyűrűzni, vagy max. meg tudja emelni magát. Még a tényleg polihisztor régi bölcsek sem voltak még olimpikonok is a tudományos/művészeti pályájuk mellett. Beláthatjuk, hogy ezek nem a legfontosabb tantárgyak, hogy mindenki minden pénzt és időt beleadva szekrényt vásároljon otthonra, majd naphosszat gyakoroljon. Szerintem ez teljesen irreleváns is. Sokkal többet számít, hogy valaki akarja-e, csinálja-e, bejár-e rendesen az órákra, próbálja-e megcsinálni a maga módján a feladatokat stb., minthogy mit produkál ténylegesen. Véleményem szerint nem normális, ha ilyen tantárgyakból egy tanár négyesnél rosszabb jegyet ad. Négyest is akkor adnék, ha látnám valakin, hogy amúgy fingik az egészbe, csak abba akarja hagyni. Egyest, kettest, hármast meg tényleg CSAK akkor, ha valaki be se jár, csakúgy leül pihenni, nem hoz felszerelést se, kimegy se szó, se beszéd büfébe stb. De gondolom, akkor nem én lennék az egyetlen, aki kifogásolja a gyerek iskolához való hozzáállását... Ellentétben magyarból, matekból, töriből, a természettudományos tantárgyakból, idegen nyelvekből stb., tehát úgymond a fontos/központi tantárgyakból lehet mérni egzakt módon tudást. Az iskola alapvetően a tudás megszerzéséről szól. Ezeknél a tantárgyaknál ezt számon is lehet kérni rendes, igazságos módon.


Mit gondoltok? Szerintetek helyes a valódi tudást osztályozni ezekből? Helyes lenne tényleg a technikát, a szabályosságot, az erőlétet stb. osztályozni?


Mindig falra másztam az összes olyan tanártól, aki médiát, tesit, drámát, táncot, meg hasonló maszlagokat tanított, de meg volt győződve róla, hogy az ő tantárgya a legfontosabb, és szórta, a négyesnél rosszabb jegyeket olyanoknak is, akik amúgy próbálkoztak, de ennyi tellett tőlük...



jan. 19. 19:19
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

#17.

A te korrekcióid is hozzáadnám. Ha én belegebedek abba, hogy felemeljem magam azon a szájba vert gyűrűn, azt igenis kellene értékelni.


Hol kellene? Vegyek itthonra szekrényt, meg kötelet? Meg drámázzak a konyhában? Ez érzék kérdése... Teljesítmény túrázni, meg túrabringázni jól tudok. Azok az osztálytársaim, akik meg focisták, meg kézisek, azok meg le akartak állni kb. 1 km után egy túrában...

jan. 20. 20:14
 22/49 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor nem lenne kitűnő az iskolánkban, pedig elit gimi"

Akkor nem lenne. És?


"még az élsportoló lány barátom is így tekint például a tesire, a médiát meg aztán hagyjuk..."

Hát akkor nem érdemli meg a kitűnő bizonyítványt és kész.

Nagyon sokat tud ártani az a tanár, aki az ilyeneknek is megadja az ötöst a semmire, mert ezzel arra neveli a tehetségeseket, hogy ha egy valamiben tehetségesek, akkor semmi másban ne is igyekezzenek fejlődni, csak tartsák a markukat, és várják el, hogy az egész világ hasra essen előttük.

jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj. Fogad el nem leszel mindig tökéletes mindenből. Törekedni kell rá de ha nem jön össze ez van. Kész.

Nincs kérdés, nincs probléma.


Ha ennyire zavar menjél politikusnak és reformáld meg az oktatást.

jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
91%

Az elitgimi nem attól elit, mert kitűnők járnak oda, hanem attól, mert erős az oktatás.

Muszáj valahogy megkülönböztetni az embereket, nem lehetsz mindenből jó. Aki pl. tesi szakra kar menni és nagyon jól megy neki, gyakorol az 5-ösért, erőnléte is megvan, meg szval befektetett munka is.. érted..

Aztán jössz te, akinek (elnézést) nincs hozzá tehetsége (ami nem baj), de beleunt és már szarik is bele, de mert országos matekversenyre jár, megkapná az 5-öst tesiből is, mert "jajj hát csináljuk már ebből a gyerekből kitűnőt". Ez szerinted normális?

Nem gondoltam volna, hogy egy szűk évtized alatt ennyit változott a világ, pedig én is elitgimibe jártam, országos döntőkön vettem részt természettudományokból. És bizony volt olyan tárgy, amiből örültünk, ha nem buktunk!! Ha gatyába ráznának, talán örülnél, hogy van olyan óra, ahol csak tingitangizni meg bohóckodni kell a kettes-hármasért.

jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
96%
tinglitanglizni
jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

#22.

Hülyeség.


Nem is arról beszéltem, hogy ha valaki remek legóépítő, akkor adjanak neki kitűnőt mindenből. Arról beszéltem, hogy a tölteléktantárgyakból ne cs*sszék már el az egészet.


Ki mondta, hogy semmire??


Ha szerintem tölteléktantárgy, mert nem fogok belőle érettségizni, nem fogják sehol sem kérni a jövőben, illetve nem is tanulok rajta semmi fontosat, mivel eleve nem is ez az óra profilja, abból egyenesen az következik, hogy én lustulok, mint a sz@rdarab, teszek az egészre, lefekszem a padra az egész közben? Hogy felvilágosítsalak: NEM, épp az ellenkezője. Én minden tőlem telhetőt megteszek, amit minden más enged. Szorgalom szempontjából mindent beleteszek. NEM FEJLŐDIK AZ ÉLSPORTOLÓ, ATLÉTA, MEG A TÁNCVILÁGBAJNOK CSAJ??? De jó b@sszus... Ez tényleg kiverte a biztosítékot nálam. Ezért szeretem ezt az oldalt... Megyei, országos és nemzetközi versenyekre járnak... Még, hogy nem törekszenek a fejlődésre a területen amellett, hogy kitűnő tanulók.

jan. 20. 21:08
 27/49 A kérdező kommentje:

#24.

Mi az, hogy én sz@rok bele??


Amikor ottmaradok a óra után, hogy nagy nehezen fennmaradjak?? Minden órára bejárok, mindent becsülettel megcsinálok, mindent próbálok a tőlem telhető legjobb módon megoldani, nem adok fel semmit. Én sz@rok bele? Elolvastad egyáltalán, amit korábban írtam?


Nekem sokkal nehezebb ezt megugrani, mint az általad említettnek a tehetségével megoldani.


Éppen emiatt készségtantárgy. Nagyon, de nagyon nem erkölcsös a készséget osztályozni és nem az igyekezetet...


Amúgy épp azért erős gimnázium, mert nagyon színvonalas az oktatás, éppen emiatt válogatott diákok járnak ide.


És nem csak matekból, hanem kb. mindenből járok országos és nemzetközi versenyekre.

jan. 20. 21:14
 28/49 anonim ***** válasza:
95%
Nézd a fordítottját: aki ottmarad estig gyakorolni a matekot és igyekszik tanulni, de a dolgozatban hibásak a megoldások, annak adnál 5-öst? Max nem buktatod meg, mert látod, hogy igyekszik, de 5-ös soha nem lesz, mert NEM KÉPES RÁ.
jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

#24.

Ez olyan, mint a szabad piaci, lassez-faire kapitalizmus, vagy más néven "vadkapitalizmus", illetve monopolkapitalizmus.


Van a kistermelő, aki hiába öli bele szívét-lelkét-testét az egészbe, soha nem lesz olyan széles körű lehetősége, mint a multinak, ami sokkal rosszabb minőségben, de sokkal többet gyárt, mert eleve nagyobb volt már az alaptőke is.


Na most itt vagyok én az átlagos testalkatommal, aki hiába öl bele minden tőle telhetőt, soha nem lesz olyan, mint az, akinek született tehetsége van és kiskora óta ápolja is.

jan. 20. 21:18
 30/49 A kérdező kommentje:
Látszólag egyenlő lehetőségek vannak ott is, de ha dolgok mögé nézünk, akkor az egész rohadt.
jan. 20. 21:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!