Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Párkapcsolatok kialakulása,...

Párkapcsolatok kialakulása, lehetőségek ismerkedésekre nappali tagozatokon mennyire jellemzőek (még)? Bölcsész képzéseken tanulóktól kérdezem - leginkább. (Nappali alatt nem az esti bulikat értem, tehát aki nem ilyenekre jár, hanem csupán nappalos.)

Figyelt kérdés

Manapság lehet (még) esély, illetve van - egyáltalán - lehetőség ismerkedésre? Párkapcsolatok kialakítására, esetleg szerelmek kialakulására?

(Alkalmi pásztorórák nem igazán tartoznak az én világomhoz, de nem adok hitelt a - főképp - amerikai tini vígjátékok valóságtartalmának sem, így ez már kétszeresen is lényegtelen, nem is hiszek ezek kialakulásában.)



ápr. 3. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban tőled és a nyitottságodtól függ, másrészt pedig magától a közegtől. Erre nincs általános szabály. Amúgy nem feltétlenül csak az esti bulikra kell gondolni. Nálunk a legtöbb egyetemen belüli kapcsolat úgy alakult ki, hogy elmentünk iszogatni (ez egy este 1-2 pohár sör/bor volt, nem a lerészegedés), beszélgetni, társasájátékozni, stb. Ezeken az alkalmakon gyakran jobban megismered a többieket, mint egy klasszikus egyetemi bulin.
ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
90%
Szerintem simán van rá esély
ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha emberek időt töltenek együtt, beszélgetnek, jobban megismerik egymást, akkor nagyobb az esélye, hogy kialakul köztük valami, mint ha csak futólag, vagy egyáltalán nem találkoznak.

Hogy milyen élethelyzetek hogyan alakulnak és mi tud kialakulni két ember között, az leginkább az ő részvételükön, döntéseiken és érzéseiken múlik.

ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!