Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen eredményekkel milyenek...

Ilyen eredményekkel milyenek az esélyeim bekerülni orvosira?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és ilyen eredményeket szeretnék (erre hajtok):

matek-magyar-töri-német középszint:90% fölött

biosz-kémia emelt szint:80-90% között

Van felsőfokú nyelvvizsgám és a két emelt miatt ugye kapok pluszpontot.

12-13. év végi eredményeim:

matek:5 5

magyar:5 5

töri:5 5

német:5 5

angol (választott tárgyam):5 5

föci (természettudományos tárgy):5 5

És lenne még egy kérdésem:

Ha orvosira jelentkezem,akkor a föcit beszámíttathatom mint természettudományos tárgyat,vagy kötelezően bioszt vagy kémiát kell?

Előre is köszönöm a választ!


2011. dec. 28. 22:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
51%

És gondot okoz kiszámolni a pontjaidat? Már bocs, de ha konkrétan leírod, hogy miből hány %-ot vársz, de arra képtelen vagy, hogy ezek alapján kiszámold ez kb. hány pont, akkor el is felejtheted az orvosit.


Egyébként 5. tárgynak viheted a föcit.

2011. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Igen, ennyivel fölvesznek. De miért nem számolod ki magad?
2011. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként ez az oldal nem azért van,hogy kérdéseket tegyünk fel?És a pontszámítást még nekünk senki nem mondta el,hogy hogyan kell.

Ha meg nem derült volna ki,az idegen nyelv (kötelező!),amiből érettségizek és viszem a jegyet,a választott tárgyam az angol és a természettudományos tárgy (amit ugye nekünk jövőre és azután kötelező vinni mindenkinek).Úgy kérdeztem,hogy jó-e a föci mint természettudományos tárgy!

2011. dec. 29. 08:38
 4/39 A kérdező kommentje:
bocs kimaradt a kötelező nyelv a német,a választott az angol,na!
2011. dec. 29. 08:39
 5/39 anonim ***** válasza:

"És a pontszámítást még nekünk senki nem mondta el,hogy hogyan kell. "


És mi tart vissza attól, hogy utánanézz?

Beírod keresőbe és láss csodát.

De hogy keresned se kelljen: felvi.hu

2011. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Tényleg a felvi.hu a legjobb. Ott megkeresed azt hogy "pontszámító kalkulátor", amit azt hiszem csak akkor tudsz használni ha regisztrálsz. Ott be írsz mindent amit kér, és ha valami nem stimmel, azt jelzi.


Én szívesen válaszolnék neked, de én tavaly felvételiztem és akkor még ugye nem volt kötelező term. tud-os tárgy, így nem akarok neked hülyeséget írni....

2011. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
20%

Most miért kell ilyen flegma válaszokat adni? Egy normális kérdés volt , egy olyan oldalon amit arra találtak ki hogy kérdezzenek, aki pedig nem képes kedvesen válaszolni ne írjon semmit.

Ezek az eredmények nagyon jók , ezzel simán bekerülsz. A felvi.hu oldalon találsz valóban egy pontszámító kalkulátort , ami pontosan meghatározza , hogy hány pontod van . Beszámoltathatod a földrajzot is. Viszont hiába érettségizel emelten bioszból és kémiából . Arra nem kapod meg a plusz 100 pontot , mivel úgymond kötelező felvételi tárgy. Ha tennél egy emeltet fizikából akkor kapnál plusz 50 pontot. Sajnos ez van :(

2011. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Atya isten, amit az előző írt az jó nagy baromság!

A fizikai is felvételi tárgy!!! Biológia ÉS kémia VAGY fizika. Ha ezekből teszel emelt szinten érettségit akkor kapod meg a pluszpontokat ÉS CSAKIS AKKOR HA EBBŐL A HÁROMBÓL CSINÁLOD!!! Más tantárgyért nem jár pluszpont felvételinél ha orvosira jelentkezel.


A föcis kérdést nem tudom, de amit az előbb írtam biztosan így van.

2011. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a föcis kérdésre a választ:


"2. A tanulmányi pontok számításánál a középiskolai tárgyak esetében a választott tárgy természettudományos tárgy lehet - legalább 2 évig tanult tárgy utolsó két tanult év végi eredménye vagy két legalább 1 évig tanult tárgy esetén a két tárgy utolsó tanult év végi eredménye.

VISZONT: ha nincs eredménye természettudományos tárgyból, akkor másik, a jelentkező által választott tárgyból is számítható tanulmányi pont.


Természettudományos tantárgyak: biológia, fizika, kémia, földrajz, természettudomány."


[link]

2011. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

"Most miért kell ilyen flegma válaszokat adni? "


Hogy miért?

Talán azért, mert akkor eszébe jut, hogy HIVATALOS forrásból utánanézzen, és ne néhány tudatlan idióta miatt b.ssza el a felvételijét.

Nagyon sokra ment vele, hogy te ilyen készségesen és kedvesen válaszoltál, csak kár, hogy akkora baromságot írtál, hogy leszakad a mennyezet.

2011. dec. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!