Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen eredményekkel milyenek...

Ilyen eredményekkel milyenek az esélyeim bekerülni orvosira?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és ilyen eredményeket szeretnék (erre hajtok):

matek-magyar-töri-német középszint:90% fölött

biosz-kémia emelt szint:80-90% között

Van felsőfokú nyelvvizsgám és a két emelt miatt ugye kapok pluszpontot.

12-13. év végi eredményeim:

matek:5 5

magyar:5 5

töri:5 5

német:5 5

angol (választott tárgyam):5 5

föci (természettudományos tárgy):5 5

És lenne még egy kérdésem:

Ha orvosira jelentkezem,akkor a föcit beszámíttathatom mint természettudományos tárgyat,vagy kötelezően bioszt vagy kémiát kell?

Előre is köszönöm a választ!


2011. dec. 28. 22:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező: Felmész a felvi.hu-ra vagy az OM honlapjára, keresel infóvonalat és szépen megkérdezed.
2011. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves 84%-os :)
2011. dec. 29. 17:26
 23/39 anonim ***** válasza:

Amúgy ez azért is hülyeség amit írsz 77%-os, mert én tavaly felvételiztem, amikor 1 emelt volt kötelező orvosira, és én biológiából emelteztem, és a két nyelvvizsgámmal meg az emelt biológiámmal megvolt a 90 plusz pontom.


És ha azt a logikát követem amit te írtál hogy "ha kötelező mért járna érte a pluszpont?" akkor nekem se járt volna tavaly az emelt bioszomért. CSAKHOGY JÁRT ÉS BELESZÁMOLTÁK!


(Én nem az a 84%-os vagyok, aki eddig írt:)

2011. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Tegyük fel , hogy igazatok van . A kérdező azt mondta hogy van egy felsőfokú nyelvvizsgája. Csinál két emelet kap plusz 100 pontot, de akkor a nyelvvizsgájáért már nem is kaphat pontot. Mert 400 pont összejön a tanulmányi eredményből meg az érettségiből , azt a 100 pontot meg megszerezheti az a nyelvvizsgával meg az emelttel.
2011. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem ezt nyílt napon mondták , hogy nem jár pont ha kötelező: Debrecenben , és Szegeden.
2011. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
De 2013-tl kötelező a két emelt orvosira. Ha nem csinálja meg a két emeltet, akkor a seggén is ugrálhat az egyetem kapuja előtt, akkor sem veszik fel.
2011. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Igen ez így van , de most nem is ez a téma.
2011. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Ez így van ahogy írtad 77%-os. Ha már megvan a 2 emelttel a plusz 100 pontja akkor már igazából teljesen felesleges is a nyelvvizsga (akár felső kár közép).


De ha csak 1 emelttel + 1 felsővel megy, akkor is csak 90 pluszpontja van nem? Mert a nyelvvizsgáért adható max plusszpont az 40. Vagy ezt tavaly óta megváltoztatták?

2011. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg nem értem mire akarsz kilyukadni az előző kommenteddel.


Ha nem kapna a két emeltért pontot, akkor szted hogy lehetne a max pluszpontot összehozni az orvosira?


Csinálna egy harmadik emeltet, arra kapna 50 pontot (Legalábbis szerinted. De mellékesen megjegyzem, hogy nem is kaphatna érte, mert érettségi pontokat csak két tárgyból tudnak számolni, és csak azért adnak pluszpontot, amiből pontot számolnak. Olyan nincs, hogy a biosz és a kémia %-át számolják, de a fizikára meg az emeltért járó pontokat....).

Akkor ha emellett lenne egy felsőfokúja vagy két középfokúja, akkor még mindig csak 90 pontja lenne.


Tehát ahhoz, hogy orvosira meglegyen a max 100 pluszpontja, szerinted 3 db emeltet kellene csinálnia, plusz legalább egy felsőfokú nyelvvizsgát és még emellé hátrányos helyzetűnek is kellene lennie?


Ez tényleg sokkal logikusabb lenne...:D

2011. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Most már teljesen nem értem. Eddig úgy gondoltam , hogy tisztába vagyok a dolgokkal. Mert annyi voltozás van , hogy ember legyen aki ebből ki igazodik. De már teljesen összezavartatok. Nem tudna valaki linkelni hivatalos jogszabályt , ahol ezek a dolgok le vannak írva?
2011. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!