Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen eredményekkel milyenek...

Ilyen eredményekkel milyenek az esélyeim bekerülni orvosira?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és ilyen eredményeket szeretnék (erre hajtok):

matek-magyar-töri-német középszint:90% fölött

biosz-kémia emelt szint:80-90% között

Van felsőfokú nyelvvizsgám és a két emelt miatt ugye kapok pluszpontot.

12-13. év végi eredményeim:

matek:5 5

magyar:5 5

töri:5 5

német:5 5

angol (választott tárgyam):5 5

föci (természettudományos tárgy):5 5

És lenne még egy kérdésem:

Ha orvosira jelentkezem,akkor a föcit beszámíttathatom mint természettudományos tárgyat,vagy kötelezően bioszt vagy kémiát kell?

Előre is köszönöm a választ!


2011. dec. 28. 22:41
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
NEM írtam baromságot. Ez így van , feketén fehéren le van írva jogrendeletbe. Mi volt ebbe a baromság?
2011. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat! :)

Akkor jó,a föcit bele lehet szamítani.De azt tudom,hogy orvosira tényleg csak biosz és kémia/fizika emeltért jár a pluszpont!!Németből akartam elemeltezni,de lebeszéltek róla (biosz-kémia faktos tanárom,ő csak tudja).

2011. dec. 29. 15:34
 13/39 anonim ***** válasza:
15:32, azt a rendeletet belinkelnéd? Nem kötekedni akarok, de én is jövőre érettségizek, biosz-kémia emeltet teszek (2013-tól 2 emelt kötelező az orvosira), de attól még jár érte a pluszpont, nem?
2011. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Az a baromság, hogy igen is jár érte a pluszpont.

Látod, pont ezért lenne jobb, ha a kérdező UTÁNANÉZNE HIVATALOS OLDALON a dolgoknak, nem olyanoknak hinne, akik nincsenek képben.

2011. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Nah az utolsó félreérthető lett.

Tehát te azt írtad, nem jár a biosz és kémia emeltért pluszpont.

DE JÁR!!!!!!

2011. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Utolsó,szerintem is jár!

Azért nem járna,ha pl. németből érettségiznék emelt szinten,mert az ott senkit nem érdekel.

2011. dec. 29. 16:02
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

Na szóval akkor leírom a gyengébbek kedvééért még egyszer. Tudom a dolgokat , én is benne vagyok , csak én nem orvosira , hanem gyógyszerészetire készülök , de ilyen szempontból mindegy mivel az érettségi követelmény ugyanaz.

Emelten kell érettségizni bioszból és emelten kell érettségizni kémiából vagy fizikából . Ha te érettségizel kémiából és bioszból , akkor nem kapod meg a 100 pontot, mivel kötelező, és ha valami kötelező akkor miért is járna érte plusz. Most gondoljatok már bele "józan paraszt ésszel" : csak úgy juthat be ha ezt a két emeltet leteszi , tehát mindenki megcsinálja , és ha mindenki kapna érte pontot akkor hol lenne benne az értelem. De ha már csinálsz egy emeltet fizikából is , akkor azért kapsz plusz ötven pontot. Mivel nem kötelező 3 emelt.Nézetek már kicsit utána, és utána írjatok mindenféle hülyeséget ész nélkül , azt aki meg jó választ ír , azt lehurrogjátok. Nem is éri itt meg se kérdezni , se válaszolni.

2011. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

77%-os: Hiába bizonygatod a hülyeséget, attól még nem lesz igaz.

2013-tól kötelező a biológia és a kémia emelt, de attól még a pluszpont jár érte.

Most is kötelező egy emelt orvosira, és most is jár érte az 50 pluszpont.


Felőlem verheted a segged a földhöz, meg magyarázhatod még, de attól még nem lesz igaz.

Majd akkor próbálj meg meggyőzni, ha hivatalos forrást tudsz hozzá linkelni. Mert addig én bizony nem hiszem el.

2011. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Most már jó lenne,ha linkelne valaki!Én megnéztem a felvi.hu-t,de csak annyit találtam hogy orvosira kötelező a két emelt és hogy 2 db emeltért kapsz pluszpontot.
2011. dec. 29. 17:17
 20/39 anonim ***** válasza:

Mert így is van...

Nem tudom mit kavar itt 77%-os.

Most is kötelező egy emelt az orvosira. És ha beírod a pontszámító kalkulátorba, akkor hozzá is számolja az emeltet ahogy kell.

2011. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!