Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Waldorf...

Mi a véleményetek a Waldorf iskolákról? Sokak szerint nem jók. De mért mondanak ilyeneket?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy sok olyan ember ír véleményt a Waldorfról, aki nem is ismeri. Pedig, ha eltöltene ott egy hetet/hónapot. A Waldorf iskola nagyon jó! Csak ajánlani tudom mindenkinek.Én oda járok és nagyon szeretem. A tanárok segítenek, ahol tudnak, a gyerekek is nagyon rendesek. Igaz, hogy mi tényleg más módszer szerint tanulunk, de azt hiszem, megtanulunk minden fontos dolgot.Lehet kicsit lassabban haladunk, de biztosan. A tanárok a gyerekekhez alkalmazkodnak és ez szerintem tök jó.

Az érettségivel sem lesz baj szerintem, mert nálunk van még plusz 1 év, amikor csak arra készülünk. Az egyetemmel se lesz semmi gond,olyan kretív és értelmes diákok járnak oda, hogy csak na :)


Akinek kérdése van a Waldorf-sulikkal kapcsolatban, nyugodtan kérdezhet privibe. :)



2009. okt. 13. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
74%
Magyarországon alapvetően az iskolarendszerrel van gond. Az általános és középiskolának nem az lenne a dolga, hogy egyetemre készítse a gyerekeket, hanem hogy megismertesse velük az őket körülvevő világot, kíváncsivá tegye őket, és ezt a kíváncsiságot ki is elégítse. A Waldorf iskola erről szól, ha gyerekem lesz, egészen biztosan oda fogom járatni.
2009. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:
Igen-igen, egyetértek. És a Waldorf-rendszer azért jó, mert tényleg megismertet a világgal, érdekesen tanuljuk azt,amit tanulunk. Közbe meg van fafaragás, szövés-fonás-varrás, rézművesség, így legalább olyan dolgokkal is megismertet, amit máshol nem is tanulnánk.
2009. okt. 13. 19:34
 13/66 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Ha jól értelmezem nyolc és fél év után, tehát a középiskola első évében mentél ebbe a suliba. Miért volt erre szükség? Nem jelentett nehézséget, hogy egy "folyamat" közepébe csöppentél és nem " alulról" kezdted?

Kösz

2009. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 A kérdező kommentje:

Szia!

A gimiben, ahová jártam, egyáltalán nem éreztem jól magam, a tanárok nagyon bunkók voltak (már bocsánat) és a diákok sem voltak vmi kedvesek..ezért úgy döntöttem,hogy átmegyek a Waldorfba, /amit anyum ismerőse ajánlott/ ahol megtaláltam a helyemet,azt hiszem. :)

Nem jelentett nehézséget a változás, az elején fura volt, persze, de nekem nagyon tetszik ez a rendszer, és hamar megszoktam. Az osztálytársak is segítettek beilleszkedni.

2009. okt. 15. 16:49
 15/66 anonim ***** válasza:
89%

sulifüggő

mert pl. a pilisszentlászlói nagyon jó, de pl. a kecskeméti Waldorf suli viszont egyszerűen pocsék!

2009. okt. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:
A szegedi Waldorf viszont nagyon jó, én is oda járok. :)
2009. okt. 16. 17:42
 17/66 anonim ***** válasza:
79%
A szegedi Waldorf? Na ne viccelj? Több gyerek is jött hozzám úgy, hogy 12-13 évesek voltak és még csak szótagolva tudtak olvasni. Gyógypedagógus vagyok tudom mit beszélek. Ők ép értelmű gyerekek voltak. Ennyit a Waldorf-ról.
2009. okt. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
60%

Én tanítónak készülök, és nálunk is a tanárok és csoporttársak körében is sokan el vannak ájulva a Waldorftól. A gond az, hogy valóban nincs megadva egy határ a "lazaságban", nem lehet mindig a gyerekhez igazodni, azért álljon meg a menet! A gyerek is igazodjon máshoz! Emberi kapcsolatok terén biztos nagyon jó, hogy ilyen közvetlen a kapcsolat, de tanulmányi szinten nem. A tanárom nem a barátom, arra ott vannak a kortársak. A tanárom a tanárom, azzal nem bratyizok.

Középiskolában voltak Waldorfos osztálytársaim, nem kevés kibukott, egy volt aki elbukdácsolt az érettségiig, ahol még jól meg is húzták. (Ja, és egy főiskolás társam sem járt Waldorfba!)

Mindazonáltal mondom: olvastam már a tantervét, tisztában vagyok a Waldrof rendszerével, tapasztaltam elméletben és gyakorlatban, hogy milyen. Sajnálom, nekem nincs jó véleményem róla, sem elméletileg, sem a gyakorlati tapasztalatok alapján.

2009. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetnének a tanárok a barátaink? Ez valami szabály? Nálunk nagyon jó a kapcsolat a tanárokkal. Szerintem ez külön jó. De ízlések és pofonok.... sajnálom, ha valakinek nincs jó tapasztalata.
2009. okt. 19. 19:43
 20/66 A kérdező kommentje:
Nem viccelek.Én büszke vagyok rá, hogy Waldorf iskolába járhatok. Tényleg nagyon sajnálom azt,aki leszólja,ráadásul így. Na mindegy...köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. okt. 19. 19:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!