Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Waldorf...

Mi a véleményetek a Waldorf iskolákról? Sokak szerint nem jók. De mért mondanak ilyeneket?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy sok olyan ember ír véleményt a Waldorfról, aki nem is ismeri. Pedig, ha eltöltene ott egy hetet/hónapot. A Waldorf iskola nagyon jó! Csak ajánlani tudom mindenkinek.Én oda járok és nagyon szeretem. A tanárok segítenek, ahol tudnak, a gyerekek is nagyon rendesek. Igaz, hogy mi tényleg más módszer szerint tanulunk, de azt hiszem, megtanulunk minden fontos dolgot.Lehet kicsit lassabban haladunk, de biztosan. A tanárok a gyerekekhez alkalmazkodnak és ez szerintem tök jó.

Az érettségivel sem lesz baj szerintem, mert nálunk van még plusz 1 év, amikor csak arra készülünk. Az egyetemmel se lesz semmi gond,olyan kretív és értelmes diákok járnak oda, hogy csak na :)


Akinek kérdése van a Waldorf-sulikkal kapcsolatban, nyugodtan kérdezhet privibe. :)



2009. okt. 13. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
37%
Azt hiszem ezt kikérhetem magamnak. Kérlek ne írj ide többet.
2009. dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:
A Waldorf nem kisegítő iskola,nem tudom,honnan veszik ezt a hülyeséget...
2010. jan. 3. 18:01
 53/66 anonim válasza:
52%

A waldorfról sajnos még mindig sok a tévhit. Igen, ez egy alternatív iskola, ahol a gyermekeknek a koruknak, érettségüknek megfelelő tananyagot adják. Az én nagyobbik fiam oda jár és idén fog érettségizni. 7 évig járt poroszos iskolába, mikor átírattam. Azóta ismét kiegyensúlyozott gyermek, felnőtt lett. Valóban nem tud fejből Shakespeare-t idézni, de az életben meg fogja állni a helyét, mert azt megtanították neki. Aki nem hiszi, hogy kemény munka folyik itt az nézzen meg egy waldorfos diplomamunkát vagy nyolcadikos év végi zárómunkát. Meglátja mire képesek a gyerekek, ha hagyják őket kibontakozni. :)

A waldorf nem a pálcákról és a vigyázz állásról szól. Olyan, mint egy finom puha, meleg takaró. Betakar, véd és segít felmelegíteni a tested és lelked.

2010. dec. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
34%

Mi kepzomuveszek vagyunk es a Waldorf ovodat talaltuk az elvarasinkhoz legkozelebbinek. Ugy erzem a lenyege hogy: eljunk a manak, nem a tegnapnak vagy a holnapnak! Utaltam en az iskolaban, amikor mar a IX.et azzal kezdtuk, hogy az erettsegire kell keszulni am, az nem piskota. Attol kezdve egyeb nem volt csak igy lesz, ugy lesz ha nem tanulunk, megbukunk, nem lesz semmi belounk.

En is egyetertek azzal, hogy a lecket nem leadni kell, hanem megtanitani. Sajnalom, hogy az en idomben nem volt ilyen iskola. Nagyon szerettem volna az biztos. De legalabb a gyerekem.....

Ha lenne a varosunkban Waldorf iskola, biztosan oda jarna majd a gyerekunk. De sajnos Romania meg jobban le van maradva mint Magyarorszag ezen a teren.

2011. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
2011. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
2011. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
25%

Anno én is Waldorfba jártam,de vidéken és ott nagyon nincs jó híre,nem csak az emberek intoleranciája miatt.Ha egy szülő odamegy körülnézni,már azonnal elítéli,csak mert egy bunkó gyerekbe belebotlott és emiatt terjeszti,hogy oda csak bunkó kölkök járnak.Mivel egy faluban van a suli,még az ottani lakosok is terjesztik a rossz hírt,részben joggal,mert javarészt egy időben leginkább azok íratták ide a gyereküket,akiket nem vettek fel más suliba.

Aki nem éppen tucat,az bizony értékes tapasztalatokkal gazdagodhat,mert ott megértőbbek a tanárok és a gyerekek egyaránt-legalábbis egy idő után-.

Viszont az is igaz,hogy ez az ország nem fog felnőni soha se ahhoz,hogy egy ilyen sulit kellőképpen befogadjon,legalábbis vidéken tutira nem lesz meg soha.Nem erre a poroszos,de leginkább böszme oktatásrendszerre találta ki Rudolf Steiner ezt a sulit.

2013. aug. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
71%
Hogy lehet boldog egy gyerek folyamatosan? Ebben az iskolában nincsenek rendbontó, rosszindulatú gyerekek, akiket a normálisaknak el kell viselniük?
2014. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
11%

De sajnos Romania meg jobban le van maradva mint Magyarorszag ezen a teren.


ezen a téren is....

2014. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim válasza:
79%
Régen én is waldorfba jártam... az a gond, hogy túl könnyű. jah igen ennek örülni kéne, csak hogy anya belegondolt, hogy mi lesz így a jövőm, ha 8 évig ide fogok járni... felvesznek-e gimibe? HÁT BIZTOS NEM! 5. osztályt már másik suliban töltöttem. most vagyok 6.-os és az új suli sokkal jobb mint a waldorf... igaz hogy nehezebb, de legalább felkészítenek a felvételikre stb
2014. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!