Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Waldorf...

Mi a véleményetek a Waldorf iskolákról? Sokak szerint nem jók. De mért mondanak ilyeneket?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy sok olyan ember ír véleményt a Waldorfról, aki nem is ismeri. Pedig, ha eltöltene ott egy hetet/hónapot. A Waldorf iskola nagyon jó! Csak ajánlani tudom mindenkinek.Én oda járok és nagyon szeretem. A tanárok segítenek, ahol tudnak, a gyerekek is nagyon rendesek. Igaz, hogy mi tényleg más módszer szerint tanulunk, de azt hiszem, megtanulunk minden fontos dolgot.Lehet kicsit lassabban haladunk, de biztosan. A tanárok a gyerekekhez alkalmazkodnak és ez szerintem tök jó.

Az érettségivel sem lesz baj szerintem, mert nálunk van még plusz 1 év, amikor csak arra készülünk. Az egyetemmel se lesz semmi gond,olyan kretív és értelmes diákok járnak oda, hogy csak na :)


Akinek kérdése van a Waldorf-sulikkal kapcsolatban, nyugodtan kérdezhet privibe. :)



2009. okt. 13. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:
Nem, nem leszel lemaradva. Esetleg először úgy fogod érezni, de aztán jó lesz. :) Hol laksz?
2009. nov. 20. 18:17
 32/66 anonim válasza:
Erdély
2009. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim válasza:
70%
Nekem velemenyre van szuksegem. A helyzet az, hogy azt latom, hogy a magyar oktatas (eddig latottak alapjan) a beka segge alatt van. Az eddigi modszerek szepen leepitettek gyermekem tanulasi kedvet, a nem tudas buntetese, es az "ennyi-penzert-beletojok" hozzaallas csak taplalja a hagyomanyos modszer iranti ellenszenvemet. En latom, hogy sok tanar szidja a Waldorfot, de fokent azt latom, hogy legtobben azert, mert a tanarnak munkassabb. Nem eleg leadni az anyagot (aztan majd a szulo otthon megtanitja), hanem tanitani is kell a gyereket. Engem ez megfogott, de termeszetesen vannak ketelyeim is boven. Sajnos.
2009. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

Itt meg lehet szeretni a tanulást, mert tényleg úgy tanítanak, hogy érdekes legyen. És az a jó, hogy nem egész órán tanulunk, hanem van, amikor csak beszélgetünk. Pl. arról hogy kivel mi történt meg a világ dolgairól. Ami tök jó, szerintem. De természetesen ez nem azt jelenti,hogy mi hülyébbek vagyunk vagy leszünk, mi is éppúgy megtanuljuk az anyagot,mint a hagyomás sulis gyerekek, csak mi szerintem sokkal jobban és érdekesebben. És nekünk nem kell a sok hülye felesleges évszámot bemagolni, csak a legfontosabbakat.

NEm biztos, hogy érthető volt az, amit írtam, ezért bocsánatot kérek. :-)

Üdv.

2009. nov. 22. 20:42
 35/66 A kérdező kommentje:

[link]


18 kérdés a Waldorf-iskolákról. Olvasásra ajánlom mindenkinek! :) Nekem is hasznos volt.

2009. nov. 24. 17:17
 36/66 anonim válasza:
Igen, azt a 18 kérdést én is olvastam...te a nyíregyházi Waldorfba jársz?
2009. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim válasza:
jah te a szegedi...
2009. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 A kérdező kommentje:
Igen, Szegedre járok. Miért?:)
2009. nov. 24. 20:52
 39/66 anonim válasza:
fiú vagy leány vagy?
2009. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
2009. nov. 27. 16:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!