Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Waldorf...

Mi a véleményetek a Waldorf iskolákról? Sokak szerint nem jók. De mért mondanak ilyeneket?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy sok olyan ember ír véleményt a Waldorfról, aki nem is ismeri. Pedig, ha eltöltene ott egy hetet/hónapot. A Waldorf iskola nagyon jó! Csak ajánlani tudom mindenkinek.Én oda járok és nagyon szeretem. A tanárok segítenek, ahol tudnak, a gyerekek is nagyon rendesek. Igaz, hogy mi tényleg más módszer szerint tanulunk, de azt hiszem, megtanulunk minden fontos dolgot.Lehet kicsit lassabban haladunk, de biztosan. A tanárok a gyerekekhez alkalmazkodnak és ez szerintem tök jó.

Az érettségivel sem lesz baj szerintem, mert nálunk van még plusz 1 év, amikor csak arra készülünk. Az egyetemmel se lesz semmi gond,olyan kretív és értelmes diákok járnak oda, hogy csak na :)


Akinek kérdése van a Waldorf-sulikkal kapcsolatban, nyugodtan kérdezhet privibe. :)



2009. okt. 13. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
75%

Tegnap 09:20-as vagyok!


Azért baj, mert a tanárunk nem a haverunk. Márpedig ha kialakul tanár és diák között egyfajta barátság, akkor onnantól kezdve a tanár nem tud pártatlan lenni, osztályzásban és döntéshozatalban elfogultabb lehet, a diákok pedig hajlamosak ezzel visszaélni (tisztelet a kivételnek). A tanári tekintély odavész, aki 45 percen át a száját jártatja, az csak egy haver lesz. Senki nem fogja komolyan venni idővel.

Lehet pedagógus és tanuló között jó a kapcsolat (sőt, milyen jó is lenne, ha mindenhol konfliktus mentes lenne a kapcsolat!), ha már nem tanítja, akkor baráti is lehet, de amíg a pedagógus tanít, addig nincs barátkozás.

Hidd el, én is szeretem a gyerekeket, különben nem választottam volna ezt a hivatást. De a tisztes távolságot tartani kell.

A sajnálatos negatív tapasztalataimat a Waldorf-rendszerrel kapcsolatosan pedig már elmondtam.

Ha lesz gyerekem, nem fogom Waldorfba vinni, az már most biztos.

2009. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
73%

Az iskola nem csak azt adja, ami a könyvekbe le van írva.

Megtanít arra,hogy minden reggel pontosan megjelenj,megtanít arra,hogy vannak szabályok,amiket be kell tartani pl.tisztelettudó viselkedés, házi feladat,amit meg kell csinálni, udvarias viselkedés másokkal szemben,kitartás,rugalmasság. Rendszert visz a gyerekek életébe.(igen,otthon is meg lehet tanítani, de ott nincs olyan közösség,mint az iskolában,ott csak szülő van és gyerek) Ezek a dolgok, ha az iskola megtanítja, nagyon jól jönnek a gyerekek későbbi életében, hisz a munkahelyen is pontosan meg kell jelenni,tisztelni kell a munkatársakat, a főnököt stb.

Ezért nem jó,ha a tanár barát is. Elveszik a tisztelet. A szülőket se lehet havernak tekinteni (szerintem).

2009. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
69%

Miért írtad ki ezt a kérdést?

Nagyon úgy tűnik,hogy így akarod reklámozni az iskolát! Szerintem ezzel nem győzöl meg senkit..

2009. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
54%
Azért,mert egy iskoláért sok pénzt kell fizetni,még nem biztos,hogy jó/jobb mint a többi ,,mezei" iskola.
2009. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki ezt a kérdést, mert kiváncsi voltam/vagyok a véleményetekre, nem azért, mert reklámozni akarom. Meggyőzni sem akarok senkit.

És nem azért lesz jó egy iskola,mert fizetni kell érte.A tanárok nem kivételeznek velünk, nincs olyan, hogy " őt jobban szeretem, vele kedvesebb vagyok". Igen, nálunk tényleg jó a tanár-diák viszony, és nemcsak szeretjük,hanem tiszteljük is őket. Tényleg. Én nagyon tisztelem a tanáraimat.

Elnézést mindenkitől, ha kicsit értetlenül fogalmaztam... a fogalmazás sosem volt az erősségem :D

2009. okt. 26. 09:35
 26/66 anonim ***** válasza:
80%
Tudod más ezt belülről gyerekként és kívülről szakemberként látni.
2009. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:
Elég sok szakembernek jó a vélemény a Waldolfról. Amúgy szerintem, a gyerek véleménye számít leginkább, nem pedig egy szakemberé.
2009. nov. 17. 14:10
 28/66 anonim válasza:
38%
Mikor olvastalak, mintha magamról olvasnék...hagyományos suliba járok és egyáltalán nem érzem jól magam...van olyan bunkó tanár h mikor eszembe jut ,sírni lenne kedvem. Nagyon szimpatikusak a waldorf iskolak, már amennyit tudok róluk...és teljesen úgy érzem h ezekre a dolgokra lenne szükségem amire a waldorf iskolákban fektetik a hangsúlyt.Én most 9.-es vagyok.
2009. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon ajánlom a Waldorf gimit, szerintem átmehetsz, biztos fel fognak venni. Én szurkolok Neked. :)
2009. nov. 19. 17:48
 30/66 anonim válasza:
Nem fogom úgy érezni, hogy le vagyok maradva?
2009. nov. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!