Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira bekerülni nehéz...

Orvosira bekerülni nehéz lenne? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.-es a megyém legjobb gimnáziumában (Szolnok, Verseghy). Itt mindenből 5ösöm van, kivéve matekból valamint fizikából,ezekkel nem tudok megbirkózni sajnos... Biológia-kémia faktos vagyok, járok külön kémiatanárhoz és nagy hangsúlyt fektetek e két tárgy tanulására(jelenleg úgy érzem mennek is, bár tudom, hogy ez még csak a kezdete).Sokat tanulok ha kell, viszont nem vagyok egy zseni. Nem járok versenyekre, nem megyek OKTV-re sem. Ilyen feltételekkel bevállaljam szerintetek az orvosit? Vagy van valami tanácsotok esetleg hogy mit tudnék tenni annak érdekében, hogy biztosan felvegyenek? És végül, szerintetek 2 év múlva hogyan fognak változni a ponthatárok? (Tudom hogy nem lehet ezt megósolni, de az elmúlt évek statisztikái szerint 3 évig magas, a ponthatár utána alacsony... ez igaz?)

2016. okt. 5. 16:43
 1/7 A kérdező kommentje:
* megjósolni
2016. okt. 5. 16:46
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
A ponthatárokról ne is kérdezze, teljesen felesleges, ha 250 embert vesznek fel, és 249-nek 500 pontja van, a 250. felvételizőnek 498, akkor 498 lesz a ponthatár. Teljesen fölös ezen agyalni, nem tudni előre. Másrészt nincs jobb tanácsom: tanulj. Ha nem annyira megy a matek, de úgy érzed, hogy a biosz-kémia nagyon, akkor feküdj rájuk még jobban, egyrészt kelleni fog, főleg a biosz az elején, a kémia majd csak másodévtől inkább, a fizika is majd másodévtől, az első évben csak a középsulis anyagot tanuljuk, bár nyilván gyorsabban és részletesebben, de semmi durva nincs. Viszont bioszból annál inkább, a lényeg, hogy 450 ponttal már bárhova van esélyed, 430-cal meg bármelyik vidékire. Egy orvostanhallgató.
2016. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Írsz egy jó 80%-os emelteket és valamivel jobb közepeket és simán bent vagy :)) Nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni. Rendesen megizzasztják az embert.
2016. okt. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ melyikre. Vidéki egyetemeken rendre jóval alacsonyabb a ponthatár.


Mikor én jelentkeztem a SOTE-n 440 volt a ponthatár míg Szegedi egyetemen 382.

2016. okt. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként ahogy az előttem író mondta, bent maradni nehéz. Érettségi gyerekjáték 1-1 tantárgyhoz képest.
2016. okt. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pár éve még így volt, de idén azért már Szegeden sem volt kevés. :D Konkrétan 426. Persze ez még mindig elmarad a SOTE-tól.


Amúgy meg simán bekerülhetsz, ha jó érettségit írsz. Versenyeredmények két emelt mellett amúgy sem számítanak.

2016. okt. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
4-es, a SOTE-n még soha nem volt 440 a ponthatár. Idén volt 441, de előtte korábban mindig 440 alatt volt.
2016. okt. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!