Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középszintű érettségi túl...

A középszintű érettségi túl könnyű, sikerülhet az emelt?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egészen eddig úgy volt, hogy középszinten érettségizek matematikából (is). Úgy is készítettek fel az iskolában, hogy a közép menjen, az emelt anyagrészeket csak "kiegészítőnek" tekintette a tanár.

Annyira nem foglalkoztam a kettő közti különbséggel, szimplán csak szerettem és tanultam a matekot.

Most viszont elkezdtünk gyakorolni a középre, az emelt követelményeit meg sem néztük, hanem külön néztem utána.

Jelenleg úgy érzem, hogy a közepet mindenféle gyakorlás nélkül 80% körül megtudnám írni, gyakorlással 90% felettire is, persze az előbbi évek feladataiból kiindulva.


Aztán megnéztem az emeltet, ami azért jóval combosabb. Mindenképpen készülni kellene rá, de nem tudom pontosan mennyit. Illetve azt sem, hogy eredményesen tudnék-e készülni ennyi előismerettel, és tanulásra rendelkezésre álló idővel.

Valaki aki hasonló cipőben járt/jár, leírná mit gondol erről?



2017. jan. 18. 20:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10 Nem, alapvetően nem, de ő írta, hogy augusztusban majd készül, ami nyilván nem lesz elég. Ha tényleg emelt szintű biztos(!) tudást akar az egyetemig, azt bizony nem egy hónap alatt fogja megszerezni. Sok függ attól is, hogy hova megy, ez tény, de a legtöbb műszaki szakon első félévben van legalább matek, esetleg magában csak analízis, aminek az első heteiben el fog veszni az, aki nem tud magabiztosan integrálni, deriválni, határértéket számolni, stb.

Amúgy meg mindent csak akarni kell, én nem sajnáltam, amikor nyáron tanultam valamire, mert cserébe lett nyelvvizsgám, előrehozott érettségim, stb. Nyilván nem reggeltől estig bent gubbasztottam a könyveimmel, de heti pár órát rá lehet szánni.

2017. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!