Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni németül? 8 évig tanultam a suliban. Érettségizni szeretnék majd, de ahhoz kell a nyelv is. Egyszerűen a szórend, meg a nyelvtan nem megy. Hiába állnék neki szavakat tanulni, nyelvtan nélkül semmi értelme.

Figyelt kérdés
Légyszi, adjatok valami ötletet.
2012. aug. 27. 14:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%

A német szerintem egy olyan nyelv, amihez tehetség kell. Vagy arra születtél, hogy megértsd, vagy arra, hogy nem, és akkor csak egy szenvedés az egész.

A német sajnos nem egyszerű nyelv, a hihetetlenül bonyolult nyelvtana miatt.

Nincs lehetőséged más nyelvet tanulni?

2012. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát, gondolom, majd jelentkezhetek angolra is, ha kezdem a sulit. De párom is németül beszél, szerinte az jobb...
2012. okt. 14. 23:02
 3/22 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2012. okt. 14. 23:03
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a szórendet és a nyelvtant nem tudod, akkor vissza kell menned az alapokhoz.

Ehhez ajánlok neked egy könyvet, a címe Lazán németül Maklári Tamás írta.

Én nem tanultam az iskolában németet, de egy tanfolyamon keresztül ebből a könyvből kezdtem el a német nyelv alapjait megtanulni.

Már a második leckétől tudtam rövid szavakból mondatokat alkotni.

A nyelvtani része pedig olyan, hogy először az egész játékos tanulásnak tűnik, aztán mire már komolyabban veszi az anyagot, addigra már ismered az alapokat.


Maklári Tamás ezt írja a könyvéről:

"E könnyed hangvételű nyelvkönyvben igyekeztem két számomra szimpatikus hagyományt ötvözni egymással: a klasszikus magyar nyelvkönyvek alaposságát a nyugati nyelvkönyvek könnyed, laza stílusával, hasonlóképpen a westernfilmek főhőséhez, aki nem egy szokványos hatlövetűt szeretne az eladótól, hanem az egyik csövét, a másiknak a markolatát, a harmadiknak a ravaszát tartja ideálisnak, hogy végül mindezekből a saját fazonjához illőt rakjon össze A cím pedig senkit ne tévesszen meg: ha két tanítási stílushoz hasonlítanánk, a "hullámlovaséhoz" és a "szántóvetőéhez", akkor az olvasmányok stílusa minden bizonnyal a hullámlovasok gondtalan, legkisebb ellenállást kereső manővereihez hasonlítana, munkamódszere és gyakorlatai viszont a szántóvetőé, aki addig nem nyugszik, amíg ekéjét mélyre nyomva porhanyósra nem szántotta vele a tarlót."


Elküldöm neked a letöltési linkjét:

Itt megtalálod mind a négy könyvet, de csak akkor állj neki a 2. könyvnek, ha már az elsőt érted és az alap helyesírási szabályokat megtanultad.


[link]

Rákattintasz a Letöltésre, átvisz egy olyan oldalra, ahol a Download-ra kattintva letölti a könyvet. Én most töltöm a negyediket le, azért is, hogy megnézzem, hogy működik-e a letöltés. 46 perc alatt tölti le.

Nekem az elején kiírta, hogy az ilyen fájlok kárt okozhatnak a számítógépben. Megtartja, vagy elveti? Ezzel ne törődjél, mert ez az oldal megbízható, én innen töltöttem le a tananyagaimat.

Kattints rá nyugodtan a Megtartom szövegre.


Ugyanezen az oldalon találod a lap alján

Maklári Tamás Német nyelvtani ABC c. könyvét.

Itt a nyelvtant csak röviden veszi, gyakorlatok viszont minden leckéhez vannak.

Ajánlom, hogy amikor megtanultál egy-egy anyagrészt a könyvből, akkor ebben a könyvben is csináld meg a gyakorlatokat!


Ha még van energiád, akkor ajánlok neked egy ingyenes oldalt, ahol tanári segítséggel tudsz előrehaladni.

Ez csak akkor megy, ha már van valami alapod. Te már 8 éve tanulod a németet, ezért próbáld ki ezt az oldalt:

[link]


Ez egy teljesen ingyenes nyelviskola. Regisztráció után meg tudod rendelni sorban a modulokat, kapsz egy megerősítő email-t és már tanulhatsz is az oldalon.

Tesztet is ki tudsz tölteni,így azt is láthatod, mi az, amit még nem tudsz a nyelvből, segítséget kaphatsz a tanulói fórumon.


És végezetül itt is van egy jó kis segítség:

Minden igéhez, minden szóhoz magyarázatok, gyakorlatok, és ellenőrzés tartozik. Csak rá kell kattintani a szövegre.

Bármelyik szóra rákattintasz, mindegyik egy link.


Ha van kedved, írhatnál nekem priviben néhány mondatot németül, mert szerintem ennyi tanulással tudsz német mondatokat összerakni, csak az hiányzik neked, hogy valaki kijavítsa.

Ebből le tudom szűrni, mennyire állsz németből, mert lehet, hogy eltúlzod a nemtudásod.


Ha nem válaszolsz, az sem baj, akkor pedig próbáld ki, amit küldtem.

Jó tanulást! Üdv: Ági

2012. okt. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Az utolsó linkje lemaradt:

[link]

2012. okt. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ezek ingyenesek? Én annak idején különböző munkafüzetekből tanultam általánosban. Aztán középben a Start! Neu 1 című könyv+mf volt, egy ismerőstől megvettem a kezdők német nyelvkönyvét, később pedig kezdő német dvd-ket vettem. Valamint a netről letöltöttem a Roxnod szótár és fordítóprogramot, ott van minden. Az egyik dvd pedig szituációs párbeszédeket, nyelvtant is tartalmaz.

Ja, az egyik tanfolyamon németül is tanultunk, de csak alapokat.

Köszönöm, amint lesz egy kis időm, írok priviben mondatokat, csak most mennem kell a kislányomhoz ( 22 hónapos örökmozgó).

2012. okt. 18. 15:49
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz hogy a nemet nem egyszeru de megvannak a maga kis szabalyai.

Ha a szavak tanulasat talalod konnyebbnek az szerintem meg az egyszerubb a dologban :)


Siman vagd be a formulakat "kepleteket" a ragozasra.

Igazabol megtanulsz jopar ilyen tablazatot es a kiveteleket ennyi.

Ezeket aztan begyakorolod.


A szavak viszont vegelathatatlanok...

2012. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 én a háboru válasza:
51%
Figyeld. NEkem se ment. Most is a törit szótárazok. A lényeg az pl van a deshalb mondat szerekzett . Hello Kati szorend.. Kotoszo alany töbi mondat rész ige . Láttod ha hasonlot talalsz ki akk menni fog (( ezt ugy is hivjak hogy kati szorend .D ))
2014. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) Elég nehezen megy sajnos :(
2014. ápr. 11. 01:30
 10/22 én a háboru válasza:
Képzeld a törit meg a népism . kémiát meg majd mindent németül :D
2014. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!