Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni németül? 8 évig tanultam a suliban. Érettségizni szeretnék majd, de ahhoz kell a nyelv is. Egyszerűen a szórend, meg a nyelvtan nem megy. Hiába állnék neki szavakat tanulni, nyelvtan nélkül semmi értelme.

Figyelt kérdés
Légyszi, adjatok valami ötletet.
2012. aug. 27. 14:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszi, inkább nem.A kémiával is küzdök... Magyarul :D
2014. ápr. 14. 00:14
 12/22 anonim válasza:
Sziasztok, valaki nem tudná nekem elküldeni a Lazán németül című könyvet e-mailben? Mert az előző válaszokban találtam linket, de onnan már nem lehet letölteni sajnos. A neten pedig hiába kerestem eddig nem találtam. Előre is köszönöm.
2014. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Sajnos, a Lazán németül c. könyvet már nem lehet letölteni.


Legalábbis az a link, amit annak idején küldtem, már nem él.

De bármelyik könyvesboltban meg lehet vásárolni, én is ott találkoztam először ezzel a könyvvel.

Amikor én megvettem, volt 2.800.- Ft, most sem lehet sokkal drágább.

2014. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 kajla válasza:

A német egy rendkívül szabályos nyelv, gyakorlással könnyű megtanulni.

Attól viszont nem fogod megtanulni, hogy végigjárod az iskolát. Gyakorolni kell.

2014. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 én a háboru válasza:

A taártól is függ... tavaly majdnem 4 es voltam évvégén... uj tanárt kaptunk hááát bakker.... 2.00 állok jelenleg.... jo kis szitu... Megmondjam miért? A TANÁR!

Szo doga . Worterschatz kontrolle .... Kösz... HA NEM MONDJA MEG CSAK ÓRÁN FÉLIG MONDJA EL AKKOR MI A B*DÖS SZ*RT kezdjek vele???????????? Jaj valaki tudja bocs..... aki bakker tanulta már..... nállunk ilyen a tanár...... ezt az évet kibirom remélem jövöre ujat kapunk...

2014. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Középiskolában hány órában tanuljátok?
2015. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
De estire jársz?
2015. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Estire jártam. Heti 1x volt 2 óránk, 2x 40 perc. Ami kb semmi. Ráadásul a tanár is úgy állt hozzá, hogy mindenki tudja. És volt olyan, akivel közölte, hogy döntse el, hogy suliba jár, vagy dolgozik. :O

Plusz szerinte az lett volna a legjobb, ha napi legalább 2 órát foglalkozunk az anyaggal, + németül olvasunk meséket/könyveket/ újságot, plusz filmet nézünk.. Na, ez a legtöbb embernek gyerek+ munka mellett nem ment...

2015. febr. 6. 20:16
 19/22 anonim válasza:
Az angol nyelvtana rosszabb, azért nem érted a németet mert még egy nyomorult tanár se tudta elmagyarázni én ezt az oldalt ajánlom nekem is itt lett világos : [link]
2015. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, ez nagyon jó ez a link.

Köszi hogy feltetted.


Ezek a magyarázatok megvannak Erdélyi Margit Kis német nyelvtan c. könyvében.

[link]


Bármelyik könyvesboltban meg lehet szerezni, nem drága, de ebben minden nyelvtani szabály bent van.

2015. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!