Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai oktatási rendszer!...

Amerikai oktatási rendszer! Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Szerintem SOKKAL jobb, mint a magyar, mivel nem terhelnek le fölöslegesen mindenféle dologgal, amire úgysem lesz sosem szükséged. Pl a matekot is csak addig veszik, amíg szükséges, aki meg többet szeretne tanulni, annak is van erre módja! Kémiát, fizikát sem tanulnak mindig, mivel pl egy színésznek készülő embernek erre semmi szüksége. És milyen igaz! A diákokat nem tartják akkora lelki, diktatórikus terrorban mint itthon, milyen meglepő, hogy a könnyebb légkör meghozza a gyümölcsét a dolognak! A diákok ott nem annyira leterheltek innentől fogva több lehetőség adódik pl a sportra, mert ott ezt komolyan veszik.


Mi a véleményed?


2011. szept. 19. 18:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Az az egy is valószínűleg azért, mert pont azt tanulta, de egy évvel később már neki se lesz fingja sem.
2011. szept. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

Wow, ahogy mondani szokas "I'm impressed" -nem gondolnam, hogy atlag 12 emberbol akarcsak egynek van fogalma arrol, hogy egyaltalan mi az a Vermont. Kentrucky meg evidencia, sult csirke, ugye :D


Mindig jot rohogok egyebent, hogy Mo.-on mindenki verig van sertve, hogy senkinek a vilagon elkepzelese sincs pl. a magyar tortenelemrol. Nade, az atlag magyar mit tud mondjuka MO.-nal icikepiciket fontosabb Brit, Francia, vagy Nemet tortenelemrol? Valami forradalom, meg vilaghaboru, es ennyi, vagy eppen ennyi se. De a kornyezo orszagok tortenelmerol se tud semmit senki, peig szamos helyen imadjak a magyar tortenelemet...kicsit atalakitva talalni...

2011. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jó az amerikai oktatás, teljesen egyet értek a kérdezővel! A kötelező tantárgyak mellet a diákok választhatnak saját maguk tárgyakat, ami nagyon jó, hiszen azt tanulhatják, ami érdekli őket! Van egy amerikai barátnőm, és tőle tudom, hogy milyen. Gimiben például van online kereskedelemtan! A dolgozatokat időben bejelentik és folyamatosan arra ösztönzik a diákokat, hogy kérdezzenek. Kezdettől fogva önállóságra vannak nevelve. A tanárokkal sincs távolságtartás. Rengeteg tanórán kívüli elfoglaltságra van lehetőségük. a trimeszterek kezdetekor egy iskolai tanácsadóhoz fordulhatnak a diákok. Szívesebben járnék ott iskolába.

p.s.: nagyon későn válaszoltam, de most ástam be magam a témába.

2014. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Rekuksa válasza:
20%
Ez eddig mind szép és oké, hoy nagyon sok dologgal leterhelik a mai fiákokat de gondoljatok bele hogy sok gyerek 18-20 éves fejjel sem tudja eldonteni hogy mitcsináljon vagy milyen irányba menjen, nemhogy 15 évesen.... És mivan akkor ha én világéletemben utáltam a matekot aztán csodálatos módon egyik nap megszeretem és matematikus lesz belőlem?!?kicsi rá az esély de azzal a kis százalékkal is fogalkozni kell...
2015. ápr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves egyes / első válasz író. Most őszintén egy amerikai átlag embernek mi olyan égető szűksége lehet arra hogy tudja hogy hol van Európa, vagy Budapest. Ráadásul fejből, és azonnal a kérdésre rávágva a helyes választ. De ezt fordítva is igaz. Mi szüksége van arra a tudásra a hétköznapi minden napi életben egy magyarnak hogy hol van Washington D. C.
2021. ápr. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nem is tudom én nèzem Gombosékat és igen régeben kipróbáltam volna pedig Montesorri rendeszben tanultam azál közel az Amerikai oktatáshoz, de most is kipróbàlnám jobbnak tartom bármelyiknél a világon
2023. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!