Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hány éves Angliában a mesterké...

Hány éves Angliában a mesterképzés? Milyen a mesterképzés felvételije? Ez utóbbi is érdekel, de ha csak az elsőre tudod a választ, akkor azt is megköszönöm.

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 23:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
1 vagy 2 éves, szaktól függ.
2011. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A szóban forgó dolog társadalomtudományi képzésre vonatkozik, nemzetközi tanulmányok alapképzéssel. Egyáltalán azt se tudom, milyen mesterképzések vannak Angliában...


Nagyon köszönöm a válaszodat! :)

2011. nov. 7. 00:20
 3/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ez nagyon szaktól függ meg egyetemtől. Szánj rá egy délután, aztán google :-) Bár nekem az a tapasztalatom, hogy az esetek többségében 1. Viszont attól is függ, hogy neked hány éves volt az alapképzésed.
2011. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Attol nem fugg, hany eves volt a BA-d, adott programtol fugg :) ha 20 evig is tanultal egy BA diplomaert, akkor is, mondjuk Cambridge-ben az MPhil az egy eves, kesz.


A dolog amugy kicsit bonyolult, leven altalanossagban a Brit egyetemeken a mesterdiploma (humantudomanyojnal) az MA. Ez ideig vilagos. De van az M.Phil. is. Ez sok helyen az MA felett all, pl.mert kutatasalapu. De pl. Oxford es Cambridge eseteben az M.Phil. a mesterdiploma, (ha tarstud. erdekle, akkor az egyetem, pl. matematikus mesterdkepzeseik es cimeik kevesbe erdekelnek). MA-t Oxbridge-ben mindenki kap, aki ott BA-t szerzett, a diplomazas utan atlag 3-4 evvel. De az csak cik, nem tobb, evszazados szokas.



Aztan, hogy tovabb kavarjunk , van par osi skot egyetem, ami 4 ev tanulas utan MA-t ad. De se igazi MA, gyakorlatban BA.


Remelem minden vilagos :D

2011. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ezt az attól függ hány éves a BA-t arra értettem, hogy van akit megvágnak még egy-egy vizsgával, mert náluk 4 éves a BA, te meg mondjuk 3-at végeztél.
2011. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Alapvetoen a brit BA 3 eves, keves kivetellel (Cambridge matek, enin. opcionalis 4. evvel, ami egyre kevesbe opcionalis, pl.) Az amerikai BA az 4 eves. Azonban az angolszasz vilagban sokalsokkal sokkal kevesbe jellemzo a magyar virtus, hogy x eves kepzest elvegzek x+ sok ev alatt...pl. azert sem, mert boduletes penzbe kerulne, ha valaki ezt megtenne. Mo.-on meg, ami ingyenes...
2011. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát! :)


Ha pl. valaki felvételizik Cambridge-be, akkor hol találja meg a mesterképzések listáját? És honnan tudja, hogy az adott alapszakról tud-e továbbmenni egy bizonyos képzésre? Sajnos érdemben nem találtam erről információt, bár most felmegyek a felvi.hu angol "megfelelőjére". :) Inkább az zavar, hogy a felvételi eljárásról és a követelményekről nem találok semmit (bár annyit sejtek, hogy nem olyan, mint a magyar, hanem pl. van motivációs levél és interjú része egész biztosan).

2011. nov. 7. 21:01
 8/23 anonim ***** válasza:

[link]


itt pedig a teljes lista


[link] studying/qualifdir/courses/index.html


Mondanom sem kell, ahhoz, hogy felvegyenek Cambridge-be (vagy Oxfordra, Harvard, Stanford, Yale, esatobbi), lenyegesen tobbet kell produkalni, mint a csillagos hatos diplomaatlag; az csak az alap. Akarcsak legalabb 7 pont keszsegenkent az IELTS-en, ami felsofok folotti szint (persze azt embere valogatja, kinek milyen tesztek konnyuek).


Szamos esetben az egyetem leirja, hogy milyen diplomatipusokbol kell elerned adott eredmenyt, ami az Egyesult Kiralysagban altalaban 2.1-es diplomat jelent minimum (ez kb. "jo-jeles" magyar diploma), de kepzes es egyeteme valogatja, mit kernek. Minel erosebb az intezmeny, annal tobbet.


Vannak egyertelmu dolgok, pl. ha nemet szakon vegeztel BA-n, nehezen fogsz Computer Science-t tanulni, de pl. teszem azt matematikus diplomaval tobb iranyba is elindulhatsz. Nem tudom, ez ugy kb. logikus, mi mivel parosithato, mennyiben terhet el a BA a mesterkepzestol... van ahol leirjak ezt, van ahol nem, mert kb. egyertelmu :)


Kulon motivacios level van ahol kell, van ahol nem, Cambridge eseteben pl. valami tizensokoldalas jelentkezesi lapot kell kitolteni, nekem kulon tobb oldalas kutatasi vazlatot is kell, plussz a jelentkezesi lapon kistrillio kerdes elozo eredmenyekrol, relevans kepzesekrol, keszsegekrol, mit akarok majd elsajatitani, stb, stb, stb. Kesz remalom, konkretan, sok hulye kerdesre sok ertelmes valaszt adni :)

2011. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Feltételezésem szerint a kitűnő eredmények (diplomaátlag) az egyetemi záróvizsgákra vonatkozott. Egyszer már érdeklődtem e-mailben az alapképzések kapcsán, mert a Cambridge nyelvvizsgám nem sikerült a legjobb jegyre (A jegy) de azt írták, szóba állnának velem, vagyis kollégiumtól függően felmérnék a nyelvtudásom... Lehet, hogy már mesteren szigorúbb ez az elvárás. Sajnos most nem tudom megnyitni a site-okat, de holnap igen, meg egyszer köszi, sokat segítettél.
2011. nov. 8. 02:05
 10/23 A kérdező kommentje:
*még
2011. nov. 8. 02:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!