Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hány éves Angliában a mesterké...

Hány éves Angliában a mesterképzés? Milyen a mesterképzés felvételije? Ez utóbbi is érdekel, de ha csak az elsőre tudod a választ, akkor azt is megköszönöm.

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 23:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
IELTS esetben annyi konnyebseg van, hogy ha egyetlen keszseg eseteben 0,5 ponttal kevesebbed van a szuksegesnel, de mindne masbol szepen megvan a minimum, ugy a Language Centre tesztelheti a tudasodat. Ez keszsegenkent eltero, telfonos interju, ha beszedrol van szo, iras, stb. De ez csak arra vonatkozik, ha eppenhogy lecsusztal valamirol, 0,5 pont, es csak egyetlen keszsegbol. Cambrige amugy mindenbol 7-et ker, minimum 7-es atlaggal a negy keszseget tekintve. PhD eseteben mar 7,5-ot. Az IELTS a standard vizsga amit kernek egesz Britanniaban, (de az USA-ban is teljesen elfogadott) nagy meglepetest meg nem okoz, vajon melyik egyetem intezete az ami ezt csinalja..
2011. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem az alapján, amit tegnap olvastam, hogy mesterre is 7,5 kell IELTS-en, es keszsegenkent is meg kell lennie a minimum 7 pontnak. Erről a könnyítésről nem tudtam, bár nem jelentős, de kedves gesztus tőlük. :))) Köszi minden infót.
2011. nov. 9. 02:19
 13/23 anonim ***** válasza:

Anno 7,0-at vartak el, es PhD-re kellett 7,5. De lehet azota valtozott, illetve persze az egyes intezetek kovetelmenyszintjeben is lehetnek enyhe elteresek - 0,5 osszpontszam plusszba pl. ilyen lehet.


A "konnyitest" nem reklamozzak, ha mgadtol nem talalod meg, fel nem fogja ajanlani senki, csak egyszeruen nem felteltel meg valamelyik kovetelmenynek, es kesz, passz.


Ha majd leadod a jelentkezest (amire, ha osztondijra is akarsz palyazni, van kb. 3 heted...) [link] hasznos lehet. Az oxfordi college rendszer mutatja be, de a ket egyetem felepitese tokugyanaz (es mas egyetem nem is epul fel igy), nemileg eloszlathatja a kodot :)


sok sikert!

2011. nov. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszi a jókívánságot, még nem aktuális :) Lehet ösztöndíjjal is mesterre menni? Gondolom, a költség egy részét fedi le ez. Az utolso év jegyeit veszik figyelembe? Elnézést, ha túl amatőr a kérdésem :) Senkit sem szeretnék célzottan terhelni, bárki válaszolhat. Eddig is nagyon sok segítséget kaptam, köszönöm. :) Ui.: ha az adott link tartalmazza erre a válaszokat, akkor onnan is tudok tájékozódni, holnap nem leszek rest és böngészni fogom :)
2011. nov. 9. 03:23
 15/23 anonim ***** válasza:

Utolso ev egyetemen? Nem, minden jegyet figyelembe vesznek, es a diplomaatlagot is.


Osztondijak vannak, a konkurencia baromi eros ertuk, hiszen jobbank kell lenned mint a Harvard-rol, Yale-rol es a tobbin vegzett, Cambridge-be meno diak. Az egyetemen es Oxfordban vegzettek tomegeirol nem is beszelve. De nem lehetetlen. Mindenesetre az oriasi siker, ha egyaltalan felvesznek, mondanom sem kell :)

2011. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem, nem utolsó év az egyetemen, túlságosan is előre gondolkodom :) Azt feltételezem, lehet, hogy tévesen, hogy a mester ösztöndíjnál (amit tényleg eszméletlen nehéz elérni) és a felvételinél is a diplomaátlagon túl az utolsó év jegyeit nézik és nem mind a három évét... Köszi a kitartó válaszolgatást :))
2011. nov. 10. 02:55
 17/23 anonim ***** válasza:

A diplomaatlagot is nezik, bizonyos szint alatt nem is erdemes problalkozni (nemetorszagban ugye pont forditva vana szamozas, ismerosnek anno ilyen 1,2-es atlagot kellett produkalnia Cambridge-be, ami 4,8 magyar szamitas szerint. Volt akitol azt kertek, hogy egyetlen -!- nem 1-es jegye sem lehetett volna, ti. valami litvan egyetemrol jelentkezett, azok meg ritkan ostromoljak a ranglistak elet. Ujfent; sok meglepo a kovetelmenyeikben nincs...


Azonban a teljes transcript-e bekerik, vegignezik az osszes produkalt jegyedet. Ez nem gimi felveteli, hogy csak a 8. felev szamit..:D

2011. nov. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Gimiben sem a 8. félév számított :) és tudom, hogy nem gimifelvételiről beszélgetünk :D köszi ;)
2011. nov. 13. 22:10
 19/23 anonim ***** válasza:
Hat, en ugy emlekeztem, hogy foleg az szamitott :D
2011. nov. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Hát, azóta 64 változás volt a felvételi rendszerben, bár nem tudom, Te mikor érettségiztél, de amikor én, akkor nem a 8. félév :D :D számított :)
2011. nov. 14. 02:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!