Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hány éves Angliában a mesterké...

Hány éves Angliában a mesterképzés? Milyen a mesterképzés felvételije? Ez utóbbi is érdekel, de ha csak az elsőre tudod a választ, akkor azt is megköszönöm.

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 23:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Ha emlekezetem nem csal, akkor tiz eve. Tiz ev nagy ido a magyar oktatasban, teny, amit el lehet rontani, ennyi ido alatt el is rontjak :D
2011. nov. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Kezdjük ott, hogy ha NINCS 2.1-es (máshol úgy írják 2:1) diplomád, akkor semmi esélyed! És mi az a 2.1???... Nos te is kiszámíthatod: súlyozott diplomaátlag! Most nem írom le, hogyan számítható ki. Keress rá a google-ben. Itt vannak a pontok, mi mennyit ér:

(hozzáteszem, nekem gazdasági végzettségem van, így a gazdasági mesterképzésekről írok a továbbiakban)


First: 3.68-4.00 (70+)

Upper Second: 3.33-3.67 (60-69)

Lower Second: 3.00-3.32 (50-59)

Third: 2.30-2.99 (45-49)

Ordinary Pass: 2.00-2.29 (40-45)


Tehát legalább 3.33-as eredmény kell, hogy felvegyenek, vagyis Upper Second Class diploma! De valahol (pl. Oxford egyetem honlapján láttam) már nem elég az Upper Class 3.33, hanem minimum 3.5-nek kell lennie!


A másik probléma a PÉNZ!!! Angliában pl. MSc Finance (pénzügyi mesterdiploma) képzés (pl. csak 1 év) minimum 8-10 millió forintba kerül a University of Oxford Said Business School-ban vagy a London School of Economics-ban!!! És akkor nem beszéltünk még pl. az MBA-ról, ami elérheti a tandíjjal, költségekkel, szállás stb... a 15-18 milliót is (Oxford-ban). És most már MBA diplomát is lehet végezni 1 év alatt (nem 2 év)!

+ nem elég kitölteni a UCAS rendszerben a felvételit és örülni, hogy 2.1-es diplomád van, ugyanis felvételi elbeszélgetés is van! Utánanéztem és nincs sok Part-time képzés (ez megfelel nálunk a levelezőnek), vagyis full-time van. Nem tudsz mellette pl. dolgozni. Vannak ösztöndíjak, de most vagy megkapod vagy nem. Tehát rendelkezned kellene minimum 10 millió forinttal pl. ha Angliában szeretnél tanulni. De vannak olcsóbb egyetemek. pl. Bocconi (csak! 3 milla egy master) vagy a párizsi HEC School. Ja és pl. az LSE-én kérnek teszet (aki nem az Egyesült Királyságban szerzett alapdiplomát, annak mind meg kell írni!): GRE/GMAT requirement. Ja és ezért a sok sz*rért mind fizetni kell + odautazni pl. Londonba + szállást fizetni stb... aztán jöhet a 10 millás tandíj! Viszont Skócia olcsóbb! Pl. a University of Edinburgh egyetem Business school-jában "csak" 5-6 milla egy Msc Finance! :D


+ legalább 2 évnyi "tapasztalati időt" is kérnek. Vagyis ha elvégeztél mondjuk egy BA/Bsc-t a Corvinuson vagy Szegeden stb... akkor nem mehetsz csak úgy továbbtanulni. Legalább 2 éves munkaviszony (gyakorlat) kell!


Szóvan NAGYON észnél kell lenned, ha tovább tanulsz, mert itt súlyos pénzekről is van szó! Ez nem olyan, mint egy magyar egyetem, ahol a diákok átlag dupla 2 félévet is csúsznak!

2013. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Csak ket dolog.


1. Az, hogy a First, Upper Second, stb minek felel meg, az elozo hozzaszolo a GPA-hez viszonyitva adta meg, ami az ocean tulfelen van, es aminek a maximuma 4. Kicsit csaloka beirni magyar forumba, hogy 3.5 kell minimum, mondjuk, leven Mo-on a maximum az 5, az USA-ban pedig, 4 :)


2. Azert 15-18 milliot MBA-ra kell erteni. Ami felfoghato meterkepzeskent, de marhara nem ugyan az mint egy MPhil vagy MA. MBA-ra sok eves munkatapasztalat utan lehet csak jelentkezni, vallalati embrkek 30+, meg inkabb 35+ evesen csinaljak meg, es erthetoen ekkor mar kevesbe vagja oket foldhoz a kicsngetendo penz. Szezon es fazon, egy MA dija, legyen akar kvantumfizikabol, unios allampolgarnak 6,000 font korul jon ki Oxbridge-ben. (plussz nyilvan megelhetesi koltsegek.)

2013. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!