Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány = büfészak?!

Figyelt kérdés
Idén leszek első éves az említett szakon, de sok helyről hallom hogy nem lehet megélni ilyen tanulmányokkal, bár én erősen elterveztem utána egy mesterképzést is (ha futja majd az erőmből.) Szeretem az írást, rendszeresen küldök novellákat egy science fiction magazinba, de még nem tudom, mi lenne a megfelelő munka nekem. Szinte látom magamat, ahogyan külföldön pincérkedek... Mi a tapasztalatotok erről a szakról és a megélhetési lehetőségekről, miután véget érnek az egyetemi évek?
2009. jún. 28. 18:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat :)
2009. jún. 29. 00:47
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudom mit vagytok elájulva azon ,hogy hetente 2x reggel 8tól este 5 ig órátok van,mert besűrítettétek. Nekem alapból volt a mostani félévemben heti 4szer reggel 8tól este 7 ig órám, pénteken pedig 10-től délután 3-ig. Ne legyen már akkora tragédia ,ha az egyetem órát tart.
2009. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Azt hiszem, félreértettél. Csupán örültünk annak, hogy ez a félév így jött össze, az előző félévben hétfőtől csütörtökig órán ültünk és mégsem nyavalyogtunk. Senkinek vagy legalábbis a többségnek nem okozott gondot, hogy reggel 8tól délután 5ig órán kellett ülnie.
2009. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%
Én sem arra írtam a 3 napra besűrített rarendemet, hogy gondot okozott volna. Azon a 3 napon 8-tól 6-ig suliban voltam, a másik kettőn és sokszor hétvégén is pedig 10 órát dolgoztam gyakornokként. Ha ez büfészakos tempó, akkor ez van...:)
2009. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
26%

Büfészaknak nem azért hívják, mert nem lehet vele elhelyezkedni (egyébként tényleg nem lehet), hanem azért, mert olyan gagyi, hogy a büfében ücsörögve is el lehet végezni. Egyes helyeken a színvonal egy közepes középiskola színvonalát is alig üti meg.


Ennek megfelelően az ilyen szakon végzettek semmihez nem értenek, tehát a munkáltatók sem kapkodnak utánuk, főleg, hogy évente 8000 ilyen szerencsétlen végez.

2009. júl. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: nem csak attól függ, hogy ki mennyit tud, hanem hogy milyen szakon végez, hanem attól is, hogy ő mennyit tesz érte. Az egyik szakom ilyen büfészak, de soha nem ért az a vád, hogy semmit nem tudnék és állásgondom sem volt eddig még. De az is igaz, hogy nem lógtam el mindent amit el lehetett volna és a nem a ketes volt a cél a vizsgákon.
2009. júl. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
ketes =kettes
2009. júl. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Hát, adűlőre jutottam hogy a szak mellett csinálok egy OKJ-s papírt is. Szerintem jobb ha több lábon áll az ember. A papírt hogy felvettek, pont tegnap kaptam meg.


Láttam itt valahol hogy valaki olyasmit írt itt, hogy minden hülyét felvesznek. Nálunk 3 embert vettek fel az államilag finanszírozottra, a többi sorstársam fizetni fog. Bár fizetősre a minimum pontot kellett csak vinni.Ez is érdekes...

2009. aug. 1. 18:45
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Én komm. médiára járok, és azt hiszem nem büfészak...igenis oda kell tenned magad és tanulni kell!! Nem tudom, miért kell lenézni azokat az emebereket akik erre a szakra járnak, itt is ugyanúgy be kell járni, ki kell fizetni a tandíjat, és megtanulni mindent...Az, hogy eltudsz-e ebben a szakmában helyezkedni rajtad múlik, szorgalmasnak kell lenned, nyitott szemmel kell járnod és ki kell használnod minden lehetőséget ami megadatik!!Ha valaki azt gondolja, hogy erre a szakra azért mennek tanulni, mert nincs kedvük dolgozni vagy éppen elakarják ütni valahol az időt, akkor az üzenem nekik, hogy kiállíthatják magukról a SZEGÉNYSÉGI BIZONYÍTVÁNYT!!!!!!!!!!!!! Úgyanúgy egy jogász diplomával is dolgozhatsz utcaseprőként és ezzel is....
2010. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

Az egyik hozzászóló azt írta, hogy azért büfészak, mert a büfében ülve el lehet sajátítani, na akkor Drágám, ülj be a büfébe és tanuld meg...de aztán diplomázz is le!!!!!!!!!!!!

Csókollak!:D

2010. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!