Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány = büfészak?!

Figyelt kérdés
Idén leszek első éves az említett szakon, de sok helyről hallom hogy nem lehet megélni ilyen tanulmányokkal, bár én erősen elterveztem utána egy mesterképzést is (ha futja majd az erőmből.) Szeretem az írást, rendszeresen küldök novellákat egy science fiction magazinba, de még nem tudom, mi lenne a megfelelő munka nekem. Szinte látom magamat, ahogyan külföldön pincérkedek... Mi a tapasztalatotok erről a szakról és a megélhetési lehetőségekről, miután véget érnek az egyetemi évek?
2009. jún. 28. 18:23
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
81%

Mindig édesapám szavai jutnak eszembe, amikor az emberek igyekeznek túllicitálni egymást, hogy kinek mennyit kell(ene) tanulnia: "Nem tanulni kell sokat, hanem tudni...".

Kommunikáció és Médiatudomány szakon is van annyi elsajátítható tananyag, amihez egy embernek élete végéig kell tanulni. Az iskola csak alapot ad, amire később az egyénnek kell építkeznie...

Példa van mindenre, felesleges velük dobálózni. Ha valaki rendelkezik felmérésekkel, publikált statisztikákkal az ilyen szakon diplomázottak további előmeneteléről azt viszont szívesen megnézném.

Én nem tartom "büfészak"-nak hogy a fő kérdésedre is válaszoljak.

2011. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, senki sem gondolja, hogy minden szakot ugyanolyan nehéz elvégezni. Vannak különbségek, de ettől egyiket sem kellene leszólni. Fősikolák között is dúl a harc, de érdekes módon corvinusos, ibs-es, eltés diáktól is hallottam már, hogy az egész oktatás egy szar. Mindenhol vannak jó és rossz tanárok, előadók.


Azt is fontos lenne észrevenni, hogy egy ember nem feltétlenül a diplomája miatt fog jó munkát találni, vagy vállalkozást alapítani. Az önszorgalom, a kitartás sokkal fontosabb. Vannak olyan helyek, ahol a diploma nem is számít. Mellesleg elég sok gazdag és okos ember él ezen a földön, akinek még diplomája sincs.


A kommunikáció és médiatudomány egy érdekes szak, engem is érdekel. Az újságírás és a média világa sokakat érdekel, de ahhoz, hogy sikeres legyél, nem elég a diploma.


Mivel sokan vannak, akik nem tudják hova tanuljanak tovább, de szülői vagy társadalmi nyomás hatására kénytelenek főiskolát választani, azok közül sokan a kommunikációt választják, mert emberközeli és érdekes. De ez a sok ember valszeg nem fog ebben a szakmában dolgozni, csak lesz egy diplomája. Aki viszont komolyan gondolja, annak sokkal többet kell tennie a sikerért annál, hogy megszerzi a diplomáját, mert a telítettség miatt csak a legjobbak maradnak a pályán.

2012. okt. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!