Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem értem. Miért van az, hogy...

Nem értem. Miért van az, hogy nem szeretnék embert ölni, de ha kellene akkor egyáltalán nem esne a nehezemre, még nem is furdalna a lelkiismeret?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy nem fogok gyilkolni távol álljon tőlem .
2012. ápr. 11. 18:04
 2/8 A kérdező kommentje:
és Persze kíváncsi vagyok, hogy erre mi lenne a reakció, hogyha élne egy ilyen ember a környezetetekben, vagyis valaki mondjuk a haverotok vagy osztálytársatok bevallaná nektek ezt?
2012. ápr. 11. 18:07
 3/8 Tóth Bulcsú ***** válasza:
84%

Az ember erős felindulásból elkövet dolgokat, amik érzelmei, ösztönei alapján történnek, nem pedig a józan esze, erkölcsi érzéke alapján. Nem értem, hogy mit értesz az alatt, hogy kellene embert ölni? Például kirúg a főnököd mert túl sokat voltál táppénzen és a dühtől meg akarod fojtani? Persze, hogy nem érzel lelkiismeretfurdalást. Legalábbis addig nem, amíg még lélgezik. Utána lenyugszol, észhez térsz, és a rendőrőrshöz menet a kocsiban már sírni is tudnál.

Abban az esetben, ha nem hirtelen felindulásból, dühből, hanem hosszan tartó gyűlöletből akarsz ölni, az más tészta. Ott már kicsit pszichésbe megy át az eset. Én kívántam már rengeteg ember halálát, de volt, akit el tudtam felejteni, volt, akinek megtudtam bocsátani, és volt, aki ellen másként is letudtam vezetni, anélkül, hogy fizikailag baja lett volna.

Ha valaki bevallaná nekem, hogy legszívesebben kinyírna bárkit, megpróbálnék segíteni neki másként levezetni ezt az érzést. Nem engedném, hogy megtegye, már csak azért sem, mert ezzel bűnrészes lennék, ha mégis megtenné. De biztos nem ítélném el, mert feltételezem, hogy jó oka lenne rá.

2012. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pszichopata vagy:)

De nem a szó köznapi, hanem orvosi értelmében! Lehet, hogy egyike vagy a Marshall jelentésben szereplő 2%nak! A jelentés eredményt sokan máig nem hiszik el. Marshall egy amerikai tábornok volt, aki a II. világháború veteránjaival készített interjúkat. De csak frontharcosokkal, olyanokkal, akik több tűzharcban is részt vettek, hadtáposok, szakácsok, stb kizárva. A gyilkolásról kérdezte őket. Az eredménye mindenkit meglepett: az emberiség 98%a nem képes a gyilkolásra! Ha a helyzet úgy hozza, persze megteszi, de kihatással lesz a további életére.

Viszont maradt 2%! Ők a pszichopaták! Nincs lelkiismeretük. Persze, ez nem jelenti, hogy 1000 emberből 20at azonnal le kellene csukni! A 2% ugyanis kb fele-fele arányban megoszlik: az egyik fele valóban potenciális gyilkológép! A másik fele viszont a HŐS kategória. Olyanok, akik háborúban gyilkolnak, de előte és utána törvénytisztelő polgárok.

Orvosilag is sikerült a Marshall jelentést alátámasztani: agyszkennel végzett vizsgálatoknál kiderült, hogy az ember az agya melyik részét használja, ha érzelmekről van szó, pl hogy idézze fel egy boldog emlékét. De vannak, akik ilyenkor a memóriájukban kutatnak. Ők a pszichopaták!

Van még egy módszer: az embert ha megijesztik, megijed. De! Ha valami kellemes állapotban (pl lát egy szép képet) ijesztik meg, kevésbé ijed meg. Míg ha egy kusza, ijesztő képet lát, erősebb az ijedség. A pszichopatánál nem így van. Annak mindegy, hogy milyen a környezete, ugyanakkora lesz az ijedsége!

A Galaktika sci-fi magazin már több számában is foglalkozott a Marshall jelentéssel.

2012. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
R.B László - Lehet nekem is ilyenem van. De azért ez a Marshall dolog ez azért nagyon durva. És az a legdurvább hogy van olyan gondolatom néha hogy megölök egy embert. És a haveromnak elmondom. Erre ő és hogy élsz ilyen tudattal hogy embert öltél? Gondolom hogy szarul érezheted magad ezért :/ Erre én már miért érezném magam szarul. Megöltem egy embert na és? - ilyen könnyelműen válaszolok neki a gondolataimban szóval nincs kizárva az hogy egy Pszichopata vagyok. De ettől még lehet egy normális életem és remélhetőleg nem fogok a rács mögé kerülni emberölés miatt. Remélhetőleg...
2012. ápr. 11. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Bár még nem vizsgáltattam ki magam, de van egy sanda gyanúm: Én is Pszichopata vagyok! És még én sem öltem embert.

Mint mondtam: a 2%nak van 50%a, a Hős! Aki nem öl, mert azt tiltja a törvény. De ha kell, képes gyilkolni! De nem gyilkol ha nem muszáj.

2012. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog, hogy a fantáziád alapján eldöntöd, mire lennél képes, más dolog, mit teszel, ha tényleg olyan helyzetben vagy.
2012. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hollófernyiges ***** válasza:
Így volt ezzel Raszkolnyikov is, aztán rájött, hogy más az elmélet meg a gyakorlat.
2012. ápr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!