Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha meglopnak a...

Mit tegyek, ha meglopnak a lakótársaim? Hogyan adjam elő nekik?

Figyelt kérdés
Kolis vagyok. Tegnap mentem este zuhanyozni, és a pénztárcám bent volt a táskámban. A szobatársaim mind ott voltak, amíg én fürödtem. Mikor visszajöttem, észrevettem, hogy a táska kicsit másképp van, mint ahogy hagytam. Ma reggel pedig észrevettem, hogy hiányzik a pénztárcámból 3 ezer forint. És biztos, hogy hiányzik, 4-en lakunk együtt, a 3 másik csajból 1 úgy-ahogy normális, a másik kettőt az elejétől fogva ki nem állhatom, hisztis majmok. De igazából bármelyikből kinézném, hogy ő lopkod. Ma vettem egy kis páncélszekrény szerűséget, és a pénzt mostantól abban fogom tartani, de pl. máskor olyan is előfordul, hogy a hűtőből eltűnik joghurt, csoki stb. azt nem tudom elzárni, és a szekrényeinket se lehet lelakatolni. Sajnos elköltözni nem tudok hova, és másik szobába se tudom átkérni magam. Elég ciki téma, de valahogy meg kellene beszélnem velük, és kideríteni, hogy ki volt. Hogyan lehet ezt előadni nekik?
2012. szept. 7. 08:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, a "biztos, hogy hiányzik" után véletlenül írtam vesszőt, pont akart lenni.
2012. szept. 7. 09:00
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Költözz ki onnan. szerinted,ha elmondod nekik,hogy "hé,ne lopjatok meg disznók",azzal használni fogsz? Abszolút nem. Nyilvánvaló,hogy ők lopnak meg,akkor költözz el,amint tudsz.Szemét görények,ne lakjál velük!
2012. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem tudok kiköltözni. Csóró vagyok, albérletre nem telik, szobát váltani meg nem lehet. Szólhatok esetleg a koliban a személyzetnek? Csak az a gond, hogy bizonyítékom nincs.
2012. szept. 7. 09:31
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja, és az a gáz, hogy keresztény koliról van szó. Úgy látszik, csak a neve az...
2012. szept. 7. 09:33
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha nem szólsz semmit, akkor azt hiszik nem vetted észre, és tovább lopkodnak. Ha nincs bizonyíték, akkor is tedd szóvá nekik felháborodottan, amikor mind ott vannak, hogy eltűntek ezek a dolgaid.
2012. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Azért leadnám nekik a nagydumát:

... képzeljétek, valaki besurranó van az épületben, amikor tussolni voltam, ... gondolom éppen ti sem voltatok a szobában, a táskám itt maradt a pénzemmel együtt. Ezek szerint nem lehet a szobát üresen hagyni, figyeljünk már oda, nemcsak a sajátunkra, egymás dolgaira is. Hiszen tegnap az enyémet vitték, ma és holnap lehet hogy pont a tiéteket!


Figyeld meg, milyen képet vágnak!

2012. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú helyzet.

Azt amit kigondoltál jó ötlet, viszont ha vér szemet kapnak, még azt is felfeszítik és elvesznek belőle.


Talán az lenne a megoldás, de csak ez jutott hirtelen eszembe, hogy csináltass bankkártyát, és ne tarts nagy összeget magadnál.

az étellel kapcsolatban pedig csak annyit vásárolj, amennyit megeszel.:)

Magam is ezt teszem

Zsömle/lány

2012. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A pénzem nagy része bankban van, de az a gond, hogy itt a közelben nincs olyan bolt, ahol lehet bankkártyával fizetni, muszáj mindig készpénznek lennie nálam. Azt legalább észrevenném, ha a páncélszekrényemet felfeszítenék, és akkor lenne bizonyítékom. Kajából meg spórolni szoktam, olcsóbb, ha egyszerre mondjuk 2-3 adagot veszek és elteszem másnapra, illetve eltenném...
2012. szept. 7. 10:09
 9/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, 3-4 ezer Ft kp-nek akkor sem kellene lennie a pénztárcádban! Bőven elég oda egy ezres is, és az se egészben legyen, hanem inkább apróban egy része, hogy nehezebb legyen egy mozdulattal kiemelni!


Másrészt figyelj oda, hogy amikor ők mennek tusolni, mit kezdenek a saját táskájukkal, pénztárcájukkal, ha magukkal viszik, ezek után vigyed te is, ha pl. azt látod, hogy ketten felváltva mennek el, és addig egymásra bízzák a saját táskájukat, akkor rájuk már lehet nyugodtan gyanakodni.

2012. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Csak havonta egyszer tudok felvenni készpénzt a kártyámról, úgyhogy így a hónap elején azért van nálam ennyi pénz.
2012. szept. 7. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!