Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az élet Észtországban?

Milyen az élet Észtországban?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy ha egy pár szeretne Észtországba költözni, mire számítsanak?

Gondolok itt arra, hogy angol nyelvtudással mennyire lehet érvényesülni? Mindenképpen elvárt az észt (vagy finn ismerete)?

Albérletek, élelmiszerek, szolgáltatások árai?

Fizetések kb hol helyezkednek el?

Adózás, tb, stb...?


2012. okt. 20. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben nincs bent minden, azonban google a barátod.

www.nagyutazas.hu/magyar/iranytu/country.php?id=EE

2012. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Árakról, adókról nem tudok nyilatkozni. De azt tudom, tapasztaltam, hogy az észtek nagyon össze tudnak fogni. Annyira akarták az eurót, hogy mindent megtettek, jól behúzták a nadrágszjat: nyugdíjak, fizetések csökkentése, elbocsájtások. A szegénységi ráta 17 százalék. A fizetések alacsonyabbak, mint nálunk. A minimálbér 80000 forint. Szerintem a nyelv ismerete nélkül nehezen boldogulsz, ahogy én észrevettem kevesen tudnak angolul.

Szóval az élet nem jobb ott, sőt, talán kicsit nehezebb is. De ha a vágyad Észtország, próbáld meg.

2012. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Leifur válasza:

Az élet Észtországban elég másmilyen, mint itthon.


Mások a prioritások, más a fontos az emberek számára, így az egész környezet is különbözik a magyarországitól, beleépítve az épített környezetet is.


Én 5 évvel ezelőtt éltem kint, akkor az árak hasonlóak voltak az itthonihoz és a nettó fizetések kicsit magasabbak. Az adózásról annyit, a családnál akinél laktam, az anyuka 11 ezer korona bruttó fizetésből több, mint 10 ezer koronát kapott készhez. (17X-es szorzó volt a forinthoz képest)

A vendéglátóhelyek már akkor picivel drágábbak voltak, viszont a színvonaluk jóval a magyarországi felett volt már akkor.

A válság közepén is hatalmas építkezések voltak vidéken, tizenpárezerfős megyeszékhelyeken is minden fel volt újítva. Élet nem csak Tallinnban van.

Az észt mindenképpen kell az érvényesüléshez akkor, ha nem a művészvilágban vagy valami magas szakmai körökben mozogtok. A vendéglátásban és mindenféle ügyfélszolgálatban pedig csak az orosszal együtt van esély.


Gyereknevelésnél készüljetek fel rá, hogy az oviban is és minden iskolai szinten mínusz 20 fok az észt pedagógusok számára a határ a között, hogy a gyerekeket kihajtják-e a szabadba vagy sem. Mínusz 16 fokban utcai hip-hop táncelőadást tartottak a gimnazisták, az ovisok kint játszanak, stb...

Hatalmas, hóban is jól közlekedő autóik vannak. A távolságok nagyobbak, mint itthon. Ennek az az oka, hogy kicsi a népsűrűség, tehát ha a szomszédos városban él egy ismerősöd, nos, ott 80 kilóméterre vannak egymástól a legközelebbi 10 ezer főnél népesebb települések. Tartu Tallinntól 2 és fél óra. A szigetekre elutazni fél nap oda, ottalvás és fél nap vissza.

Áprilisban az első melegebb napokon mindenki grillezik a kertben, sokkal jobban megünneplik az évszakok változásait, mint Magyarországon.

A szánkózásnak külön napja van. A testi fogyatékosokat is úgy tolják le a domboldalról a hozzátartozók. Télen szabadtéri táncfesztivál, nyáron dalfesztivál van országszerte, amiben a helyiek előszeretettel vesznek részt és bárki csatlakozhat.

Szauna az életmód része, csakúgy, mint a sífutás, stb.

Szavazni interneten lehet, mint ahogy adózni is immár kb 10 éve.

Bankkártyával szó szerint mindenhol lehet fizetni a buszállomásokon kívül.

Sokmindent tudnék még mesélni. Ott is dolgozni kell és alapvetően ott is a havi fizudból élsz, de teljesen más az életmód, a környezet.

2014. nov. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!