Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Túlzott rajongás egy "sztár"...

Túlzott rajongás egy "sztár" iránt, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Gyerekkori barátnőm szinte már őrülten rajong egy énekesért, ha teheti minden európai koncertjére elutazik, minden vele kapcsolatos dolgot megvesz, rendel, stb.

27 éves, 5 éve lankadatlan imádattal csüng az idolján, más férfi nem érdekli-igaz nem is volt neki eddig párkapcsolata.

Ez az egész csak annyiban zavaró, hogy egy ideje kizárólag erről beszél, más témától lelombozódik, most arra készül, hogy színfalak mögött is találkozzon a fickóval-nem tudom mit vár ettől, de szerintem legbelül ő is érzi a dolog irrealitását.

Másnak is van hasonló ismerőse? Ki lehet ezt nőni?


2010. júl. 6. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
ki az az énekes?
2010. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy volt o.társam egy külföldi sztárért rajongott.

Írt egy blogot, amiben arról írt, hogy ez a sztár feleségül kérte. Nem volt pénze, így a koncertjeire nem tudott elmenni. Az iwiwes adatlapján a képek 80%a erről a sztárról van.

2010. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Éééén voltam ilyen, de csak pár évig tartott. Aztán jöttek az igazi pasik, akik nem csak az én kis álomvilágomban éltek, és így én is kikerültem belőle.
2010. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
ez beteges és kezeltetni kéne
2010. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több ilyen ismerősöm is volt. Lassanként megszakítottam velük a kapcsolatot, vagy hasonló netes kiírásaimból magukra és így rám ismertek, és pukkadtak nekem össze-vissza. Többé nem is beszéltünk. Az ennyire átszellemült fanatikusokat nem szeretem, és bár még van olyan akit ismerek közülük, már nem érzem a kapcsolatot velük, mivel elvakultak, más világban élnek és az őrületbe kergetnek. Szerintem egyébként az ilyen embereknek van valami stiklije.
2010. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy pasi ismerősőm van aki fanatikusan követi az együttest európán belül majdnem mindenhova,már az énekes ismeri is (persze csak látásból) mindig mondják neki, hogy te már megint itt vagy?:) (nem magyar együttes)

de ettől függetlenül van családja, már gyereke is. 30-on túli a srác.

ha neki az jó hogy álomvilágban él akkor éljen. majd egyszer úgyis felébred. te nem tudsz sok mindent tenni, legfeljebb érzékeltetni, hogy más téma is van a világon. vagy mutasd be valami rendes srácnak, hátha akkor felébred :)

2010. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem itt már gond van.

nekem is voltak "sztárszerelmeim", meg ilyen álmodozásaim max. 16 éves koromig (de lehet sokat mondok), ami normális. a tiniknek kell, hogy felnézzenek, imádjanak valakit.

az az osztálytárs nem tudom hány éves, de az még nem vészes


egy 27 éves nőnél már veszélyes. inkább valós kapcsolatokkal, férfiakkal kellene foglalkoznia, erre szerintem érdemes lenne felhívnod a figyelmét... valahol egy pszichológus nő mondta egyszer, ha valakinek 20-on felül is sztárokkal van a szobája kiplakátolva, és nincs rendes kapcsolata, nem a való világgal foglalkozik, ott baj van...

2010. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ez abszolút kóros állapot. pszichológushoz kell mennie, de ha ő nem érzi, hogy baj van, akkor nehéz lesz.

az ember akkor viselkedik így, amikor nem mer a való életben, valódi emberekkel kapcsolatot kialakítani. így van egy sztár, aki nem bántja, nem csalja meg, aki ideális, stb.

2010. júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves koromig rajongtam egy színészért, de mondjuk már akkor sem volt ilyen, hogy hozzámegyek feleségül meg ilyesmik.

27 éves a csaj? Hááát, izé....szerintem sem oké vmi. Ilyenkor már hús-vér "egyszerű' pasikkal kellene foglalkoznia, nem álomképet kergetnie. Nem mer ismerkedni?

Egyik ismim egy nagy együttesért rajongott anno tinikorában, az összes számukat fejjel lefelé is tudta, és énekelte, meg szívecskéket rajzolt állandóan, de ő is kinőtte....Valahogy ahogy az ember felnőtté válik, ennek így kell lennie. De mondjuk ott vannak pl. a "beteges" képregény vagy kisautó rajongók/gyűjtők is, akik csakis ezzel foglalkoznak, se család se párkapcsolat. Ennek vmilyen lelki háttere kell hogy legyen, és ajánlatos egy pszichológus.

2010. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Érdeklődött már utána fiú, nem is egy, de ő átnéz rajtuk, vagy udvariasan elküldi őket-egyik sem ér a közelébe az ő álmainak.

Pszichológushoz járt, de szerintem ott nem említette ezt, szinte már természetesnek találja a dolgot. Attól félek, ha találkozik vele, és nem úgy sül el a dolog (ami valószínű), akkor összeomlik.

Említettem már neki, hogy mégis mit vár ettől az egésztől, de nagyon elborult a tekintete, inkább csak némán hallgatom, ha ömleng, vagy lemondom a találkozót:(


Köszi mégegyszer!

2010. júl. 6. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!