Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért köszönnek egymást...

Miért köszönnek egymást tegező emberek reggelente úgy, hogy jó reggelt? A munkatársaim soha nem köszönnének egymásnak délben jó napottal, este jó estéttel, máskor mindig sziát köszönnek.

Figyelt kérdés
Ez csak nekem furcsa? Én vagy tegezek, vagy magázok valakit, ez nem függ a napszaktól. Amúgy mindenki tegez mindenkit, de mi ez a furcsa szokás? Ez máshol is így van?

2022. okt. 20. 08:27
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Én a szüleimnek és mindenkinek, akivel reggel találkozom, jó reggelttel köszönök, mert számomra furcsa lenne sziával köszönni, és számomra jó érzés reggel ez a köszönési forma.
2022. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

Mert Magyarország jól helyben szokásait követik miszerint hajnali 5 órától 10-óráig Jó reggelt kívánok

-10-órától 18.-ig Jó napot kívánok

-18-órától másnap 5-óráig Jó reggelt kívánok.

2022. okt. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2-es én is így vagyok azokkal, akiket magázok. Nálam a magázódás és a tegeződés elkülönül, és nem keveredik. A kérdésem nem is erre irányult, hanem arra, hogy miért kell keverni a tegezést, magázást, illetve miért csak reggel teszik ezt egyesek?
2022. okt. 20. 09:08
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Mert nekik ez nemcsak egy köszönési formula, hanem valóban jó reggelt kívánnak a másiknak. Vagy pl. családban is mondjuk, hogy jó éjszakát lefekvés előtt, pedig nem magázódunk :D
2022. okt. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Kései Sirató ***** válasza:
29%

Nem tudom, miért teszik ezt, én hellót köszönök reggel is azoknak, akiket tegezek. Távolságtartónak érzem azt, hogy jó reggelt. Persze más a helyzet, ha magázódunk.


Szóval én is furcsának találom ezt a szokást,és nem értem meg ezeket az embereket, mivel délben egyiküknek sem jut eszébe, hogy úgy köszönjön egy közvetlen barátjának, akit egyébként tegez, hogy jó napot.

2022. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Jó reggelt kívánni, az így önmagában nem magázódás! A szüleinek is így köszönök reggel, pedig természetesen tegezem őket, nincs ebben semmi.
2022. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
A kulturált ember szókincse és beszédstílusa is változatos, nem szűkül le egyetlen kifejezésre.
2022. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Mit nem lehet ezen megérteni, oda van írva Magyarországon jól helyben hagyót szokás !
2022. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában nem magázódás, pusztán szó szerint jó reggelt kívánsz a másiknak.
2022. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es értem én, de jó napot miért nem kívántok csak úgy? Miért érzitek, hogy az már furcsa lenne? Nyelvtani szerkezetét tekintve ugyanolyan, mint a jó reggelt, mégsem hallottam soha egymást tegező emberek ilyen megnyilvánulását.
2022. okt. 20. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!