Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért köszönnek egymást...

Miért köszönnek egymást tegező emberek reggelente úgy, hogy jó reggelt? A munkatársaim soha nem köszönnének egymásnak délben jó napottal, este jó estéttel, máskor mindig sziát köszönnek.

Figyelt kérdés
Ez csak nekem furcsa? Én vagy tegezek, vagy magázok valakit, ez nem függ a napszaktól. Amúgy mindenki tegez mindenkit, de mi ez a furcsa szokás? Ez máshol is így van?

2022. okt. 20. 08:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, de a jó napot már tényleg fura nekem is tegező viszonyban. Minden esetre, ha nem tetszik, nem kell használni a jó reggelt-et, bár kicsit kedvesebb szerintem egy hello-nál.
2022. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Számomra nem kedvesebbnek tűnik, hanem távolságtartónak, ilyenkor mindig arra gondolok, hogy megbántottam valamivel az illetőt.
2022. okt. 20. 11:53
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

12


Jó reggelt kívánok!


Ez egy szép köszönési forma.Az ha jót kívánnak egymásnak az emberek az miért lenne furcsa,"távolságtartó"?

2022. okt. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%
12: túlgondolod nagyon.
2022. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekeimnek is úgy köszönök reggel, hogy Jó reggelt, pedig eskü, tegezem őket.:)
2022. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15-ös, nem a kérdésre válaszoltál, hiszen ez maga a kérdés, hogy miért van különbség a jó reggelt és a jó napot köszönések között az alapján, hogy kit tegez az ember és kit nem?

Látom, abban mindenki egyetért, hogy a jó reggelt az normális köszönésnek számít egymást tegező emberek között, viszont a jó napot, az már szóba sem jöhet. Na ennek keresem az okát.

2022. okt. 21. 08:33
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Amiért a jó éjszakát is. Így alakult. Nem hiszem, hogy erre barki tudna neked egzakt magyarázattal szolgálni.
2022. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Azt látom. Mindig is érdekeltek a nyelv furcsaságai, reméltem, hogy valaki esetleg máshonnan közelíti meg, de akkor ez nyilván egyszerűen így alakult..
2022. okt. 21. 10:58
 19/19 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Én reggelente a "Jó reggelt! Szia(sztok)!" mondatkapcsolattal szoktam köszönni a kollégáimnak. A munkám természetéből fakadóan van, hogy hetelnünk kell vidéken és ilyenkor a "szia" köszönést csak a hétfői találkozáskor és pénteki elköszönéskor használjuk. Reggelente a szállás konyhájában értelemszerüen a "jó reggelt" hangzik el, ahogy esténként a "jó éjszakát". Valahogy hülyén vené ki magát hogy elköszönjek attól este, akivel egy szálláson (esetleg egy szobába alszok)
2022. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!