Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azok akik férfi létükre...

Azok akik férfi létükre puszilkodni akarnak azok mit éreznek??

Figyelt kérdés
Sajnos kezd elterjedni hogyha két férfi találkozik akkor már nem elég egy kézfogás hanem puszilkodni is akar. Nem értem hogy ezek mit éreznek. Hadd ne írjam le kiktől jött át ez a szokás. Eddig magyarok ilyet nem csináltak. Nem értem miért kell bírkának lenni és követni más nemzet hülyeségit. Szóval miért nem elég kézfogás? Mit gondoltok erről? Még mielőtt nők beírják hogy mi is puszilkodunk egymással én azt sem tartom normálisnak de férfiak esetében szerintem még jobban nem normális ez az egész.

2023. júl. 11. 11:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
42%

A szláv és muszlim népeknél szokás, hogy a férfiak is látványosabban kifejezik egymás iránt a családias vagy bajtársias érzelmeiket. Az arab országokban jó barátok simán sétálnak kézen fogva az utcán anélkül, hogy felzúdulást keltenének vele.


Ha valaki kézfogásnál több vagy másabb módon akarja üdvözölni azokat, akiket kedvel, és ez a másik felet se zavarja, akkor neked miért fáj? Én se ölelkezni, se puszilkodni, se kezet fogni nem szeretek, de nem pattogok, hogy akik ezeket szeretik csinálni, miért nem hajolnak meg inkább meg egymás előtt tisztes távolságról, mint a japánok.

2023. júl. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Kérdést se érted az a baj. Ezek velem is puszilkodnának.
2023. júl. 13. 07:25
 23/25 anonim ***** válasza:
54%
Eddig ilyet csak a Betyársereg meg a mitanyánk tüntetéseken láttam. Nem vicc.
2023. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
61%
Ez nem ujdonsag. Kb 15 evvel ezelott felutaztam pestre egy rendezvenyre es ott talalkoztam valakikkel akik akkor ugyan azzal az online jatekkal jatszottak mint en, egy team-ben. Ok is kezfogas+puszi kombinacioval koszontek ami elegge meglepett mert nalunk egy ilyenert pofancsaptak volna akkor :D
2023. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, de nekem is férfiatlan. Szerintem így próbálnak kemenyebbnek tűnni, hogy ők mikyen jó kapcsolatban vannak, meg számíthatnak egymásra, mint egy "család" (mert a puszi magyaroknál családban szokás), de ez csak látszat (mint a FB).

A volt férjem arab és náluk nem szokás az, hogy két férfi kezenfogva sétál! Egyszer sem láttam ilyet náluk utcán! Barátok között főleg a kézfogás esetleg öleléssel párosítva.

Ritkán volt olyan, hogy puszikat dobnak egymás felé gúnyos mosollyal egybekötve, vagy ilyen cuppogó puszi hangot hallatva, de az az ugratás, lenyomás és kihívás jele (vagy mint nálunk a kb. "gyere ki a hóra" kifejezés.)

febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!