Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csinálnátok, ha az interne...

Mit csinálnátok, ha az interneten idegenek szidalmaznának Titeket, amiért munkanélküliek és szegények vagytok?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, egyedülálló, többdiplomás, tartósan munkanélküli, család, rokonok, támogatók nélkül. Rámszállt 2 idősebb nő, hogy én rajtuk élősködöm, mert nem fizetek adót, és az ő adójukból veszek fel támogatásokat, szégyelljem magam. Napok óta szidalmaznak nyilvanosan egy közösségi oldalon! Azt a 28500 Ft-ot kérik rajtam számon, ami arra elég, hogy legyen mit ennem?

Avval rágalmaznak, hogy DIREKT (!!!???) nem dolgozom, pedig megtehetném, DIREKT növelem az adósságaimat, pedig nem vagyok erre rászorulva szerintük. Ja, és hogy raadasul hazudok a helyzetemről.

Nem követnek el bűncselekményt avval, hogy valakit a szegénysége és sikertelensége miatt bántalmaznak nyilvánosan??

Mit kéne tennem?


2011. nov. 20. 05:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
xard le őket magasról, ha nem fejezik be, jwlezd a weblap üzemeltetőinek, hogy zaklatnak. Jogilag, mármimt a való életben a rendőrség ennyi miatt nam csinál semmit. Keress munkát, bármit. Még diplomásan is jobb a közmunka mint éhenhalni. Kb ennyit tehetsz hirtelen.
2011. nov. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"jwlezd a weblap üzemeltetőinek, hogy zaklatnak. Jogilag, mármimt a való életben a rendőrség ennyi miatt nam csinál semmit."


De hát ha valaki fekszik a foldon, nem segiteni kell neki? Még a segitseg elmulasztasa is bűncselekmény, nemhoyg az, ha még át is hajtasz a sebesültön... Ezt nem értem, biztos van valami vonzata!


Magasrol leszarni nem tudom, nincsen senki lelkii tamaszom, akiből erőt meríthetnék hozzá.


És a rágalmazasok miatt büntetőjogi per? Meddig juthat az ügy? Elég nagy kárt okoz, ha lejáratnak!

Már jeleztem a weboldalnak, de nem tortent semmi. Mire jó akkor az oldalon a "Jelentem!"-gomb?

2011. nov. 20. 05:20
 3/25 bary79 ***** válasza:
95%

Valóban, a 28500 Ft bőven elég jövedelem!

Ha ennyit kereshetnék, én sem dolgoznék...

Idióták, sz@rd le őket!!

2011. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezz meg egy jogászt neten, vagy személyesen, vannak ingyenes segítők.

Bár véleményem szerint a becsületsértést és a rágalmazást is kimeríti az eset.


Mentsd le, miket írtak.


Aztán közöld velük, ha legközelebb rád kattantak, hogy tudomásul vetted a véleményük, amit voltál szíves megosztani feljelentés keretein belül az illetékes joghatósággal, akik igazolták, hogy megvalósult a rágalmazás ill. becsületsértés, a bűncselekményért valószínűleg "csak" pénzbírságot fognak kiszabni rájuk, bár egy-két év kaptár sem kizárt.

Gratulálsz a sikereikhez, és további kellemes napot kívánsz, a hatóság illetve az ügyvéded a későbbiekben felveszi velük a kapcsolatot.


Szerintem ha ennyi eszük van, a továbbiakban nem fognak zaklatni, már ennyitől betojnak.


Egyébként megnyugtathatod őket, hogy igen sokat spórolsz nekik azzal, hogy nem állsz neki hirtelen 3 gyerek legyártásának, mert akkor ennek az összegnek a sokszorosát is megkaphatnád.


Te meg kapd össze magad, mert olyan nincs, hogy valaki több diplomával legalább egy ingatlanközvetítőhöz, munkaerő kölcsönzőhöz, vagy valami biztosítóhoz nem tud elhelyezkedni, még akkor is, ha eleinte a fix+jutalék se lesz sokkal több.

Legalább kapcsolatokat szerzel közben, és az ma elengedhetetlen, ha normális állást akarsz.


Hol (melyik megyében) laksz, milyen diplomád van, és mihez értesz még ezen kívül? (Rajzolás, hímzés, motorozás, bármi, amit meg tudsz csinálni.)


Hátha kitalálunk valamit. :)

2011. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Becsületsértés esetleg. Bár nem írod a részleteket, hogy pontosan milyen keretek között zajlik a vita. Ha te leírtad mindezt magadról, és folyamatosan vitában állsz velük a témában, az teljesen más, mintha mondjuk az óperzsa filozófiáról szóló vita kellős közepén kezdenek el téged olyasmi miatt szidalmazni, ami nem is képezte a vita tárgyát.


Zaklatás nehezen, hiszen a saját oldaladról le tudod őket tiltani, hogy máshol mit írnak az pedig nem érint téged közvetlenül. (Abban az értelemben, hogy nem a te postafiókod, üzenőfalad.)


Bár szerintem is gáz, ha többdiplomásan úgy érzed, hogy semmiért sem vagy te személyesen felelős.

2011. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
39%
Melyek aszok a "több diplomák" amikkel nem tudsz elhelyezkedni? Ha tartósan munkanélküli vagy tanulj valami olyat amivel több esélyed lenne a munkaerő piacon. A támogatásokat tényleg mások munkája után levont adókból fizetik neked.
2011. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Mostantól feljelenthetjük a netes gonoszokat az NMHH-nál

2011. nov. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%
Imádkozz Allahhoz, hogy ők is kerüljenek a helyzetedbe!
2011. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Írd be a profilodba: "Végre találtam munkát 500 000 nettóért"!


Hidd el hamarosan abbahagyják a kóstolgatást.

Egyébként meg töröld az ismerőseid közül őket, vagy töröld a saját regedet.

Nem hiszem, hogy (a gyakorikérdések oldalon kívül) bármelyik is ne lenne hanyagolható!

2011. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

A becsületsértésen lehetne gondolkodni, de hihetetlen nehéz lenne bizonyítani, az ráadásul magánvádas bűncselekmény... Szeretnél vádlóként bíróságra járkálni egy olyan perben, ahol valószínűleg esélytelen a dolog? (Simán netes bizonyítékok nem nagyon állnak meg... könnyű hamisítani. Vagy fizetsz szakértőket is?)


Ne legyél gyerekes, NE FOGLALKOZZ VELÜK! Tiltsd le őket, töröld ki őket, vagy simán irkáljanak, amit akarnak, kit érdekel?!

Számít igazából valamit? Ugye, hogy nem.


Az igazi problémád a munkanélküliség, és ha már valamibe tömérdek mennyiségű energiát akarsz fektetni, akkor azt abba tedd, hogy szerezz munkát, ne pedig egy értelmetlen, és nevetséges pereskedésbe, ahol nagy eséllyel csak hülyét csinálsz magadból - már bocsánat. Utána aztán röhöghetnének rajtad.


Szerezz munkát, tedd rendbe az életed, és utána röhögj rajtuk te! :) Ez a megoldása ennek a helyzetnek, nem a depresszió és bosszúvágy.


Mint, ahogy a másik helyen is írtam, ahol hozzászólásként panaszkodtál: fognak még ők is segítségre szorulni.

2011. nov. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!