Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták szerint a DNS-ben...

Ateisták szerint a DNS-ben megtalálható információ miért nem bizonyíték a teremtésre?

Figyelt kérdés
Az emberi géntérkép ismert aminek leírásához 3 milliárd karakter szükséges. Ezt 4 különböző karakter kombinációja alkotja, tehát nyugodtan tekinthetjük egy kódnak ami pedig tudatos tervezésre utal. Ateisták ezt is a véletlennel magyarázzák?
2019. aug. 27. 11:15
 91/149 anonim ***** válasza:
100%

"A kristályokban hol van DNS te szerencsétlen? Húzzál már el innen légszíves."

- A kristályokban sehol ez egy analógia volt, más néven hasonlat. Mert ugye ott is több milliárd atom rendeződik egy olyan formába ami a végén - számunkra - valamiféle jelentőséggel bír (pl: szép). Ehhez képest nincs szükségük felsőbb akaratra, pontosan tudjuk, hogy hogyan fejlődnek ki.


"Te azt állítod az egyes mutációk véletlenek amikből véletlenül jön létre egy a korábbitól eltérő komplex jól működő élőlény"

- Igen, a szülő és a gyerek közötti APRÓ különbségek felhalmozódásából évmilliók alatt teljesen átalakíthatják az előlényt. A keresztényeken kívül senki sem állítja, hogy varázsütésszerűen alakulhattak volna ki nagymértékű változások. Ők is csak azért, hogy rögtön bebizonyíthassák, hogy ilyen módon nem lehetséges a fejlődés.


"Én pedig állítom azt hogy a környezi változás aktivál egy részt a DNS-ben ami elindítja azt a folyamatot ami a rövid nyakú patásból zsiráfot csinál."

- Természetesen azt állítasz amit akarsz, viszont ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek, akkor be is kellene bizonyítani az állításod. Ha ez sikerülne akkor téged azonnal a vállára emelne a tudományos társadalom és ünnepelnének mint olyat aki előrébb vitte az emberiséget a megismerésben.


Azért itt az a kérdés is felmerül, hogy milyen tudományos ismerettekkel rendelkezel ahhoz, hogy egy ilyen állítást megfogalmazz? Az elméletedet tudod a gyakorlatban igazolni? Tudsz rá működőképes modelt készíteni? Csak mert az evolúció a természetben megfigyelhető, gyakorlatban igazolható és az elméletét rengeteg más tudomány is SIKERESEN felhasználja.

2019. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/149 anonim ***** válasza:

"A keresztényeken kívül senki sem állítja, hogy varázsütésszerűen alakulhattak volna ki nagymértékű változások."

Már írtam arról a változásról, ami a százlábúakból 6 lábú rovarokat hozott létre.

Az, hogy ez apró változás-e, jó kérdés. Annyira nem tűnik aprónak.

Egyetlen bázispár okozza, az igaz.

2019. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/149 anonim ***** válasza:
100%

#72


"A kockát csak az tudja kirakni 20 lépésből aki ismeri ennek a módját."


Ez igaz, csak épp nincs köze a témához.


"A helyzet az hogy én pont ezt látom az élőlények esetében. 20 lépésből ki vannak rakva,"


Ha így látod, azt csak annyit mutat meg, hogy nem ismered az élővilág evolúciójának működését.


- - -


"Ez egy újabb ellentmondás. A véletlenre hivatkozol mégis szabályokat, állandókat állítasz fel."


A természetben is léteznek a fizikai törvények, szabályok, amelyek szerint a világ (és benne az evolúció) működik.

Ezeket a fizikai törvényeket reprezentálják, modellezik az algoritmusunk számára felállított szabályok. A világunk is szabályok szerint működik, ezért a modellünkbe is be kell vezetnünk szabályokat, különben nem helyesen fogja modellezni azt, amit modellezni szeretnénk.

A kockánk esetében a forgatások teljesen véletlenszerűen történnek, a megadott szabálykereten belül.

A mutációk ugyanígy teljesen véletlenszerűen történnek, természetesen a világunkban meglévő fizikai törvények keretein belül. Pont ugyanúgy, mint a kockaforgató algoritmusunk esetében.

Hol látsz itt ellentmondást?


"Egy olyan rendszerben ami a véletlenen alapul nem lehetnének állandók."


Csakhogy a kockaforgató modell alapvetően nem a véletlenen alapul. Annak ellenére nem, hogy egyetlen 'nem véletlen' értékkel sem operál. Mint ahogyan a világunk sem a véletlenen alapul, habár a véletlenek óriási szerepet játszanak a világ sorsának alakításában.


- - -


"önmagában bizonyítja hogy tervezett világban élünk hiszen a rengeteg törvényből következik hogy kell lennie egy törvényalkotónak."


Lehet, de most nem a világ tervezett vagy nem tervezett mivoltáról van szó, hanem az evolúcióról, a DNS-ről és annak kialakulásáról, meg ilyesmikről. Először ezen rágjuk át magunkat, aztán majd foglalkozunk azzal is, hogy a világ tervezett-e vagy sem.


- - -


"Egy véletlenen alapuló rendszerben hogy lehetnek szabályok. Ha azt mondod nincs törvényalkotó akkor fix szabályokat sem állíthatsz fel."


Egyrészt - mint fentebb írtam - sem világunk, sem a kockaforgató algoritmusunk nem a véletlenen alapul.

Másrészt nem vélekedtem törvényalkotóról egyszer sem, ha jól emlékszem. De - mint előbb is jeleztem - most nem erről megy a vita, maradjunk a témánál kérlek. Én a világunk meglévő fizikai törvényeit modelleztem szabályokként a kockaforgató algoritmusban. Hogy ezeket a fizikai törvényeket törvényhozó hozta-e, vagy más módon lettek, az egy másik kérdés. Most egyelőre elégedjünk meg annyival, hogy ezek a törvények léteznek. Az evolúció működésének megértéséhez ennyi is elegendő most nekünk.


- - -


"Ez a gyakorlatban elképzelhetetlen mert egyszerre kell kiforgatni nagyonsok nagyobb értékű, szabályosabb mintázatot, különben nem lesz életképes."


Nem kell semmit se egyszerre kiforgatni a kockán, hova kapkodsz? Csak mindent szép lassan, sorjában, lépésről lépésre. Ahogy a kockaforgató algoritmusunk is működik. És mint ahogy az élővilág evolúciójában is történnek a dolgok. Semmi sem egyszerre történik, semmi sem lép ki készen a semmiből, vagy tapasztaltál te már ilyet bármikor is életed során? Mondjuk hogy odaültél az asztalhoz az üres tányérod mellé, és hipp-hopp ott termett rajta egy almás kuglóf? Vagy a tóparton ülve melletted hirtelen egy napernyő a semmiből? Vagy hallottál már ilyenről bárkitől is?

A világunk nem így működik. Nem lesz hirtelen, a semmiből, előzmények nélkül, egyik pillanatról a másikra se kuglóf az asztalon, se napernyő a tóparton, se faj a törzsfejlődésben, se szerv az egyedben. Ha így gondolod, akkor nagyon rossz, hibás elképzeléseid vannak az élővilágról, a természetről.


- - -


"Ahogy mondtam, már ott megbukik hogy szabályokat állítasz fel egy véletlenen alapuló modellben."


Nem a véletlenen alapul, vedd észre. A véletlen valóban nagy szerepet játszik a működésében, de egyáltalán nem a véletlenen alapszik az algoritmus. Mint ahogyan a világunk sem a véletlenen alapszik, vagy szerinted igen? :)


"Aztán ott is megbukik hogy a lépésről lépésre történő mutációval az élőlény nem lesz életképes."


Ez meg szimplán csak nem igaz.

2019. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/149 A kérdező kommentje:

"Nem szeretem, ha valaki ennyire hülye."


Akkor nagyon utálhatod magad.



"Aztán 5 nemzedék múlva az egyiknek véletlenül lesz egy olyan utódja IS a sok között, amelyiknek kicsit erősebb a szíve. Születnek másféle utódai is - de azok nem jutnak előnyhöz, vagy akár rosszul sikerültek, így nem szaporodnak olyan jól."


Aztán véletlenül még lesz kismillió változás ami a zsiráfhoz vezet. Mondjuk a végtagjaira ráfoghatod hogy véletlenül megnőtt, de új szervekre nem. Például a zsiráf billentyűi amik meggátolják hogy elöntse a vér a fejét. Csak úgy véletlenül kinőtt neki? :) És pont akkor mikor szükség volt erre a megnőtt nyaka miatt? Hogy képzeljük el? Az anyának nem volt ilyen billentyűje de a csemetének már igen? Szép mese.



"Még mindig nem árultad el, hogy ezek mit csinálnak.

Azon kívül, hogy aki TÉNYLEG ért hozzá, már idézett neked olyan géneket, amelyek BIZONYÍTOTTAN nem csinálnak semmit. Azon kívül, hogy én meg idéztem a repülő állatokat, ahol drasztikusan lecsökken a DNS mennyisége. Erre se tudtál egy szót se válaszolni."


Nem tudom mit csinálnak, nem vagyok szakértő de azt irja a cikk hogy minimum 80% hasznos, és lehet hogy a maradék is csak még nem tudjuk. Szóval nagyon gyorsan felejtsd el ezt a 98% szemét hülyeséget. Hogy jön ide a repülő állatok DNS-e és mi van ha lecsökkent?



"Ez hazugság. Egyre inkább átbillensz a hazudozásba, és elég sokat sértegetsz is. Látszik, hogy az eszed már nem igazán rúg labdába, valamivel pótolni kell."


Te vagy az aki marhaságokat hord itt össze mint a 98% os szemét DNS és a személyeskedést is te kezdted.



"Ezt CSAK az mondhatja, akinek fogalma sincs a valószínűségszámításról."


A 80%-os válaszolónak kifejtettem mi a gond az elméletével. Olvasd vissza.



"Ja, és egyáltalán nem kell tudnia arról, hogy ő most megevett egy másik sejtet. Elég, ha pl. van egy tüskeszerű valami rajta, ami véletlenül fejlődött ki, és fel tudja sérteni egy másik sejt gyenge burkolatát"


Ja igen, a véletlen :) Ez a szál onnan indult hogy nem szükségszerű a változás. Ahogy mondtam megrekedhet volna az élet az egysejtűek szintjén. Erre jöttel ezzel a sok hülyeséggel. Na szóval akkor miért szükségszerű az élőlények változása?



"és fogadjunk, hogy még mindig nem láttad a vadászgombát."


Nem és mivel te javaslod nem is fogom.



"Nem gondolkodó, az biztos... de akkor legalább jóindulatú lenne (mint azt a hite el is várja, ugye). És ne sértegetne."


Ja hogy te elvárod hogy egy hívő nem bántsa meg a kis lelkecskédet, de te simán sértegetheted? :) Javaslom ne tegyél olyat mással amit nem akarsz hogy veled tegyenek.



"Én azt mondom, hogy szerintem nem léteznek istenek, de ez nem bizonyítható. Tehát nem tagadom.

Kivéve pl. a keresztények istenét, mert ő garantáltan nem létezik."


Ha azt mondod hogy szerinted nem létezik az tagadás. Most tennék rád egy újabb megjegyzést de visszafogom magam, mert megint megkapom hogy milyen hívő vagyok :)



"Akkor nem fogadod el az evolúciót, mert az bizony a véletlenen alapul."


Teljesen logikus hogy egy természeti törvények által szabályzott világban véletlenül alakulnak ki az élőlények. És azt a részét nem fogadom el ami szerint a véletlenen alapul.



"E szerint nyilván úgy hiszed, hogy az istened megtervez minden egyes változtatást minden egyes élőlényben minden egyes pillanatban."


Nem egészen. Úgy gondolom benne van a DNS-ben ami ha aktiválódik mondjuk valamilyen környezeti változás hatására, az élőlény gyors változásnak indul és kialakul egy új faj. Mint amikor egy opendszer alatt elindítunk egy szoftvert ami addig inaktív volt.



"Pillanatok alatt lehet látni, hogy hiányzik az alapműveltséged szinte minden természettudományos területen, ahogy azt legalább 5 példával bemutattam. Az, hogy ezt te tagadod, nem változtat a dolgon. Se példát, se törvényt, se bizonyítékot nem hoztál még."


Rajtad meg az látszik hogy mi lesz ha valaki nem járja ki legalább az általános iskolát.

2019. aug. 28. 14:47
 95/149 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok a fenébe! Elég látványos hogy egyetlen érve sincs, ezért csak kontextus nélkül beleköt amibe tud, aztán erre élvezkedik. Felesleges etetni a trollt.
2019. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/149 A kérdező kommentje:

"A kristályokban sehol ez egy analógia volt, más néven hasonlat. Mert ugye ott is több milliárd atom rendeződik egy olyan formába ami a végén - számunkra - valamiféle jelentőséggel bír (pl: szép). Ehhez képest nincs szükségük felsőbb akaratra, pontosan tudjuk, hogy hogyan fejlődnek ki."


És hol a kapcsolat? Élőlények fejlődéséről beszélünk.



"Igen, a szülő és a gyerek közötti APRÓ különbségek felhalmozódásából évmilliók alatt teljesen átalakíthatják az előlényt."


Aha és előre tudja a zsiráf hogy évmilliók múlva szükséges lesz egy új szervekre ezért elkezdi növeszteni és pont egy időben fejeződik be véletlenül.



"Természetesen azt állítasz amit akarsz, viszont ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek, akkor be is kellene bizonyítani az állításod. Ha ez sikerülne akkor téged azonnal a vállára emelne a tudományos társadalom és ünnepelnének mint olyat aki előrébb vitte az emberiséget a megismerésben."


Az én változatom még mindig sokkal értelmesebb mint a tiétek, ami kimerül annyiban hogy véletlen meg magától történt.



"Azért itt az a kérdés is felmerül, hogy milyen tudományos ismerettekkel rendelkezel ahhoz, hogy egy ilyen állítást megfogalmazz?"


Nem rendelkezem ilyen téren tudományos ismeretekkel de neked emiatt nem kell aggódnod mert a ti válaszaitokhoz nem kell ilyesmi. Egy ötéves gyerek is benyögheti hogy véletlen volt.



"Csak mert az evolúció a természetben megfigyelhető, gyakorlatban igazolható és az elméletét rengeteg más tudomány is SIKERESEN felhasználja."


Melyiket? A véletlent vagy hogy magától?

2019. aug. 28. 15:04
 97/149 anonim ***** válasza:
100%

"Melyiket? A véletlent vagy hogy magától?"


Mindkettőt.

2019. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/149 anonim ***** válasza:

"Ateisták szerint a DNS-ben megtalálható információ miért nem bizonyíték a teremtésre?"


Talán azért, mert az ateisták nem hisznek a teremtésben. Erre még nem gondoltál?

2019. aug. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/149 anonim ***** válasza:
11%

Ilyen mikor az ateistákat a saját fegyverükkel győzik le. Hol a tudományos bizonyíték a véletlenre? Ez a legjobb válasz amit össze tudtok hozni kedves ateisták?


A válsz pedig igen. DNS-ben lévő információ bizonyíték a teremtésre. Ez egy programozási nyelv élőlényekre specifikálva. A programozási nyelvek pedig nem hullanak a semmiből az ölünkbe.

2019. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/149 imakommandós ***** válasza:
22%
Az inaktív gének is lehet nem véletlenül vannak ott. Egy következő korszakra tehette bele a tervező, egy következő test működéséhez ;)
2019. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!