Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták szerint a DNS-ben...

Ateisták szerint a DNS-ben megtalálható információ miért nem bizonyíték a teremtésre?

Figyelt kérdés
Az emberi géntérkép ismert aminek leírásához 3 milliárd karakter szükséges. Ezt 4 különböző karakter kombinációja alkotja, tehát nyugodtan tekinthetjük egy kódnak ami pedig tudatos tervezésre utal. Ateisták ezt is a véletlennel magyarázzák?
2019. aug. 27. 11:15
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/149 anonim ***** válasza:
87%

A világunk nem zárt rendszer, de ha létezik tervező, az lehet ezen kívül.

Viszont ezzel együtt mégis lehet mérhető... ha sikerül megmérni.

Ebben az esetben a tudomány is tud majd foglalkozni vele.

2019. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/149 A kérdező kommentje:

"Azt már megfigyeltem, hogy ezt a színészkedéses lapot olyankor rántod elő az ingujjból, amikor vagy nem akarsz, vagy nem tudsz a témához hozzászólni. Ez nálad egy ilyen aduász, egy mindent lesöprő érv lehet, mert aztán a továbbiakban mélyen hallgatsz az adott beszélgetésszál témájáról :)"


Te mondod nekem? :) Feltűnően kerülöd a válaszadást.



"Nahát, ki gondolta volna... Tudod, épp ezért nem tartozik a természettudományok asztalára, mert nem mérhető."


Hogy az élet tervezés eredménye vagy sem a természettudományok asztalára tartozik. Ehhez nem kell Istent megmérned.



"Értem én, de te miért nem érted, hogy ha nem mérhető, akkor nem természettudományos? Ha nincs mit mérni, vagy nem tudjuk mérni, vagy nem lehet mérni, egyre megy. Nincs egzakt adat, onnantól nem tartozik a természettudományok közé. Mérj, és tudományossá válik a hipotézised. Ilyen egyszerű."


Nem így van. Korábban például tudósok bolygók létezését is tudták, annak ellenére hogy nem látták mert nem volt megfelelő eszközük. Tudták hogy ott kell lennie, akkor is ha nem látták. Egyes elemekkel szintén így volt. Üresen hagyták a helyüket a periódusos rendszerben.



"Ha kiírtad, linkeld kérlek ide is, biztosan ne maradjak le róla :) Köszi!"


Kiírtam. Remélem most válaszolni is fogsz, mert ennél a kérdésnél elmaradt. A színészkedést és mellébeszélést pedig ha kértem mellőzd.



https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2019. szept. 9. 14:01
 143/149 anonim ***** válasza:
100%

"tudósok bolygók létezését is tudták, annak ellenére hogy nem látták mert nem volt megfelelő eszközük."

Egy másik bolygó mozgását MÉRTÉK MEG.


"Egyes elemekkel szintén így volt. Üresen hagyták a helyüket a periódusos rendszerben."

Na, ez aztán tényleg nem nagy kunszt!

Egy plusz töltést kellett adni az atommaghoz, és már készen is volt az új elem.

A periodikus rendszer pedig pont azért periodikus, mert felismert törvények vannak benne, és ebből következik az, hogy az adott helyen levő atom milyen lesz.


Még egy dolog: a periódusos rendszerből nem következik az, hogy az illető atom létezik is.

Idáig szerencsénk volt vele, mert találtunk létező atomokat. De úgy néz ki, hogy ezzel vége is, mert a többi már annyira instabil, hogy kimérni se tudjuk.

2019. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/149 A kérdező kommentje:

"Idáig szerencsénk volt vele, mert találtunk létező atomokat. "


Ateisták úgy látom nagy szerencsejátékosok. Szerencse, véletlen, magától. Ezek a kedvenc szavaitok :)

2019. szept. 9. 14:39
 145/149 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted hogy történt?

Szerinted az volt várható, hogy ha belelövünk egy neutront az ismert legnehezebb atomba, akkor mi történik?

Felrobban a világ?

Jó lenne, ha nem komolytalankodnál.

2019. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/149 A kérdező kommentje:
Kedves 80%-os válaszoló. Nem látlak a másik kérdésnél, pedig írtad hogy ott leszel. Ugye nem felejtetted el?
2019. szept. 12. 12:20
 147/149 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nyugi, nincs elfelejtve, a figyelt kérdések közé raktam a kérdésedet, per pillanat nincs "ellenfele" :)


Hanem egy észrevételem lenne, idézlek téged (#40):

"Ha nincsenek érvek jön a személyeskedés?"

Majd pár bekezdéssel lejjebb:

"A sértegetést pedig fejezed be. Ha nem tudsz kulturáltan vitázni akkor húzz el innen. Primitív retardált ateistákra nem vagyok kíváncsi."


Te elvárod beszélgetőpartnereidtől a tiszteletet irántad, miközben te szinte minden válaszodban többnyire több alkalommal is negatívan minősíted társalgópartnereidet. Ha te elvárod a kölcsönös tiszteletet, akkor kéretnék illő módon megnyilvánulni önmagadnak is velük szemben, nemdebár? :) Hiszen emígyen mitől is lenne kölcsönös az a tiszteletadás?

És kérlek most ne kérd, hogy idézzelek, mert tényleg szinte minden válaszodban minősítgetsz. Ha ezt folytatod, nem fogok választ írni oda.

Hogy zárólag ismét téged idézzelek (nem győzök betelni veled :D):


"A sértegetést pedig fejezed be. Ha nem tudsz kulturáltan vitázni akkor húzz el innen." (#40) (A másik kérdés alatt)

2019. szept. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/149 A kérdező kommentje:

Igen ezeket valóban én írtam. Tudom nem szép, de nem igazán vagy korrekt mert az ateisták kezdték a sértegetést. Ez csak válasz volt részemről. Az ateistákat egyébként miért nem figyelmezteted arra hogy viselkedjenek? Ha megfigyeled aki kulturált párbeszédet folytat annak én is megadom a tisztelted. Például téged sem küldtelek el melegebb tájakra :) Az iszlám vallás előírja hogy ha vitázunk akkor az a legkedvesebb módon tegyük. Elismerem ez nem mindig sikerül.


Egyébként az ateisták hozták a formájukat. A szokásos nagyon "tudományos" válaszok repkedtek, mint magától, fogalmam nincs de biztos nem Isten, egyik ateista pedig úgy próbál terelni hogy a természet törvényeit dobja be válaszként.

2019. szept. 12. 21:43
 149/149 anonim ***** válasza:
100%

"Ez csak válasz volt részemről."

Egyet felejtesz el: itt 𝐭𝐞 𝐯𝐚𝐠𝐲 a gazda. A moderátor, tulajdonképpen.

Ha te trágár vagy, akkor majdnem mindenki az lesz. Bevonzod az ilyen embereket.

Aki meg nem ilyen, az esetleg csendben távol marad.

Szóval, mint jó gazdának, 𝐬𝐨𝐤𝐤𝐚𝐥 türelmesebbnek 𝐤𝐞𝐥𝐥 lenned, mint a látogatóid, és 𝐧𝐞𝐤𝐞𝐝 kell tartanod a színvonalat.

Amire szerintem nem vagy képes.

Ugyanis pl. én az elején sokkal türelmesebb voltam, mint te - és akkor is sértegettél. Egyszerűen, ha elfogynak az érveid, akkor ezt húzod elő.

2019. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!