Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták szerint a DNS-ben...

Ateisták szerint a DNS-ben megtalálható információ miért nem bizonyíték a teremtésre?

Figyelt kérdés
Az emberi géntérkép ismert aminek leírásához 3 milliárd karakter szükséges. Ezt 4 különböző karakter kombinációja alkotja, tehát nyugodtan tekinthetjük egy kódnak ami pedig tudatos tervezésre utal. Ateisták ezt is a véletlennel magyarázzák?
2019. aug. 27. 11:15
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/149 anonim ***** válasza:
76%

"Az ilyen isten ott rohadjon meg ahol van."


No, azért ez nem volt szép.

Engem pl. elsősorban nem az zavar, hogy ilyen világot teremtett, mert lehet, hogy a világunkban tapasztalható fizikai keretek és feltételek mellett tényleg nem is lehetne jobbat csinálni.

Inkább az zavar, hogy szerintem nagyon túl van hype-olva ez a Teremtő. Be van állítva abszolút jóságosnak és igazságosnak, meg mindenhatónak, meg mindentudónak, meg mindenakármicsodának, ő a leg-leg-leg mindenben. Közben meg ha körülnézünk a világban, akkor a benne folyó történéseknél még egy átlagos ember is ki tudna jobbat és igazságosabbat találni, nemhogy egy mindenttudó meg mindenható Isten, akit még a fizikai korlátok sem szorítanak. Aztán mikor ezt az ember szóvá teszi, akkor meg jön a maszatolgatás szabad akaratról, meg bűnről, meg mindenféle hasonlóról, csak nehogy be kelljen ismerni, hogy ez az Isten talán mégsem olyan jóságos és/vagy igazságos és/vagy mindenható. Engem ez a felesleges, irritáló, megalomán túlhype-olás sokkal jobban zavar, mint az, hogy a világunk olyan, amilyen.

2019. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/149 A kérdező kommentje:

"És tudtad azt, hogy ha mindig a legmegfelelőbb módon forgatsz, akkor - legyenek bármennyire is összekeverve a kocka színei - maximum 20 lépésből mindig kirakható a kocka? Épp ezért ezt a 20-as számot - ironikus módon - Isten számának nevezik kockás körökben."


A kockát csak az tudja kirakni 20 lépésből aki ismeri ennek a módját. A helyzet az hogy én pont ezt látom az élőlények esetében. 20 lépésből ki vannak rakva, de ugye te azt állítod pusztán véletlenül jöttek létre az élőlények. Ez egy ellentmondás.



"Először is megadjuk a keretet az algoritmusnak. Mint ahogyan a természetben is található egy csomó állandó, pl. fénysebesség, finomszerkezeti állandó, gravitációs állandó, satöbbi."


Ez egy újabb ellentmondás. A véletlenre hivatkozol mégis szabályokat, állandókat állítasz fel. Egy olyan rendszerben ami a véletlenen alapul nem lehetnének állandók.



"Most jöhet néhány apró szabály a forgatás menetéhez is, hiszen világunk működése is egy csomó szabálynak, fizikai törvénynek van alárendelve."


Ami már önmagában bizonyítja hogy tervezett világban élünk hiszen a rengeteg törvényből következik hogy kell lennie egy törvényalkotónak.



"Ha olyan állást forgat ki, amely valamilyen szabályszerű mintázattal rendelkezik (vagyis 10-nél nagyobb az értéke), akkor azt az állást megjegyzi, ez lesz a bázisállás."


Ugyanazt tudom mondani. A szabályszerűségek tervezésre utalnak.



"Ennyi lenne az egész szabályrendszer. Egyszerű, nem?"


Egy véletlenen alapuló rendszerben hogy lehetnek szabályok. Ha azt mondod nincs törvényalkotó akkor fix szabályokat sem állíthatsz fel.



"Az egymást követő forgatások során ezek a mutációk felhalmozódhatnak (pont, mint a természetben), és ha jóra sikerül a véletlenszerű forgatáskombináció (véletlenül kiforgat az algoritmusunk valami nagyobb értékű, szabályosabb mintázatot), akkor a felhalmozódó mutációk alkottak egy újabb sikeres fajt."


Ez a gyakorlatban elképzelhetetlen mert egyszerre kell kiforgatni nagyonsok nagyobb értékű, szabályosabb mintázatot, különben nem lesz életképes.



"Mint a kockánkat forgató algoritmus, néhány szabály közé szorítva máris képes kirakni egyre szabályosabb mintázatokat, végül a kész kockát is. Én nem látom akadályát, hogy ez miért ne történhetett volna így a DNS esetében."


Ahogy mondtam, már ott megbukik hogy szabályokat állítasz fel egy véletlenen alapuló modellben. Aztán ott is megbukik hogy a lépésről lépésre történő mutációval az élőlény nem lesz életképes.

2019. aug. 28. 11:10
 73/149 A kérdező kommentje:

# 67


"Mert? Tiltja valami?

Sok lépésben, persze.

Nézd meg azt a kísérletet, ahol evolúcióval terveztek mozgó robotokat. Volt már róla itt szó."


Igen, tiltja. Vegyünk a zsiráf példáját amit a tankönyvek mindig felhoznak. Ugye úgy szól hogy megnyúlt az állat nyaka a mutáció következtében ami milyen jó mert eléri a magasabb fákat amiket más állatok nem. Ez szépen hangzik elsőre de jobban belegondolva igencsak problémás. Tegyük fel bekövetkezett a mutáció és megnyúlt az állat nyaka. Ez önmagában nemhogy előny hanem konkrétan az állat pusztulását okozná, ugyanis nagyonsokminden meg kell hogy változzon egy időben az élőlényben hogy ez előny legyen. Például hosszabb erősebb lábak kellenek hogy elbírja és egyensúlyban legyen, erősebb szív hogy felpumpálja a vért az állat fejébe, erősebb erek, és spéci keringési rendszer billentyűkkel amik megakadályozzák hogy ha lehajtja a fejét elöntse a vér az agyát. És még bizonyára sok minden más amit nem tudom mert nem vagyok biológus. Ez sok sok mutációt jelent. Ha ezek közül egy is hiányzik az állalt nem lesz életképes. Ebből az következik hogy ezeknek a mutációknak nagyon rövid idő alatt kellett bekövetkezniük, tehát kizárt hogy egyszeri véletlen mutációk életképes élőlényt eredményezzenek.



"Pl. az emberben a 98% "szemét" gén az nyugodtan változhat:"


Te tényleg ennyire buta vagy? Mi az hogy a gén 98%-a szemét?



"Tehát nem értesz a matematikához sem?

Mégis, milyen végzettséged van neked?

E szerint lottón sem lehet nyerni soha? "


Te először járd ki az általános iskolát. A másik ateista is elismerte hogy hogy a DNS magától egy nem állhat össze. Ennek a valósziünsége nulla ahogy mondtam.



"Mert ma már készülnek öntanuló gépek is, és néha ezek nagyon okosak lesznek!"


És az öntanuló gépek mitől is okosak? Mert olyan programkóddal látják el ami lehetővé teszi hogy fejlődjön ahogy az élőlények is olyan kóddal rendelkeznek ami képessé teszi őket a fejlődésre. Egyértelmü a hasonlóság. A gépek és a szoftverek tervezés eredményei, így az élőlények is azok kell hogy legyenek.



"Amíg nem létezett ragadozó, 𝐚𝐝𝐝𝐢𝐠 nem volt előnyös.

Ahogy sok lett a ragadozó, 𝐚𝐤𝐤𝐨𝐫 lett ennek több előnye, mint hátránya, és így ez fennmaradt. Amint látod: a környezet változott meg."


Bocs te te tényleg buta vagy a témához. Mi az hogy sok ragadozó lett? Az eredmény a magyarázat számodra? :) A kérdés pont az hogy lettek ragadozók.



"Tudod, mi nem tagadjuk az isteneket."


Dehogynem.



"Te tagadod az evolúciót. Ami be van bizonyítva."


Nem az evolúciót tagadom de látom még ezt sem fogtad fel.



"Na, ez a baj. Ha észre sem veszed, amiket fenn írtam (a logika, a matematika, a biológia, a fizika, stb. terén a hiányosságaidat), akkor mire számítasz? Akkor tudatlan maradsz, ill. az a kevés tudás, amit összeszedsz, könnyen rossz irányba visz."


Neked ezekhez közöd nincs. Nincs rosszabb mikor egy ostoba ateista okoskodik.

2019. aug. 28. 11:42
 74/149 A kérdező kommentje:

"Az ilyen isten ott rohadjon meg ahol van."


A kérdés az hogy teremtett világban élünk vagy sem. Hogy szerinted igazságtalan a világ lényegtelen a kérdés szempontjából. Egy igazságtalan világ is lehet teremtett. Amúgy nem az de ez más kérdés.

2019. aug. 28. 11:47
 75/149 A kérdező kommentje:

# 71


"Inkább az zavar, hogy szerintem nagyon túl van hype-olva ez a Teremtő. Be van állítva abszolút jóságosnak és igazságosnak, meg mindenhatónak, meg mindentudónak, meg mindenakármicsodának, ő a leg-leg-leg mindenben. Közben meg ha körülnézünk a világban, akkor a benne folyó történéseknél még egy átlagos ember is ki tudna jobbat és igazságosabbat találni, nemhogy egy mindenttudó meg mindenható Isten, akit még a fizikai korlátok sem szorítanak."


Egy igazságtalan világ nem lehet teremtett? Csak mert itt most az a kérdés hogy teremtett vagy véletlen. Az hogy te igazságtalannak gondolod nem cáfolja hogy teremtett világban élünk. Ami pedig zavar téged, igazából meg van válaszolva az egyes vallásokban. A vallások többsége nem állítja hogy az ember tökéletes vagy azt hogy a világ igazságos hanem azt mondja hogy leegyszerűsítve ez a világ egy beugró. Legalább is az én vallásom szerint. Ez alapján dől el hogy bekerülhetsz-e egy olyan világban amit most hiányolsz és elvársz. Tehát magyarul meg kell érte dolgoznod. Ebben szerinted mi igazságtalan? Ez passzol az ősrobbanás elméletéhez. Ugy gondolják hogy az univerzum folyamatosan tágul de egy idő után visszaáramlik minden a kiinduló pont felé, ami lehet a vallások által irt világvége, a következő ősrobbanás pedig az új, általad hiányolt világ indulása lesz de csak azoknak akik átmentek a vizsgán.

2019. aug. 28. 11:59
 76/149 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, fel tudsz mutatni bármit is ami téged igazol?

Az ugyanis nem érv hogy te nem tudsz elképzelni valamit, illetve az sem hogy szerinted valami tervezett, mert csak...

2019. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/149 anonim ***** válasza:
82%

Itt egy kristály:

[link]


Ahhoz, hogy ez a kristály kialakulhasson több százmilliárd atomnak kell a megfelelő sorrendbe állnia, amit nyugodtan tekinthetünk egy kódnak, ami pedig tudatos tervezésre utal.


Annyi a probléma, hogy a kristályok kialakulására tökéletes természettudományos magyarázat létezik sőtmitöbb, laboratóriumban rengetegféle kristály növeszthetők, semmiféle természetfeletti dolog nem kell hozzá.


Az egy elég régi nóta - szerencsére az utóbbi 500 évben egyre jobban szorul vissza -, hogy "nem tudom, hogy ez hogy jöhetett létre, úgyhogy BIZTOS, HOGY ISTEN!!!!".

2019. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/149 A kérdező kommentje:
Pont ezt tettem eddig is. Ha magas neked akkor lapozz. Biztos vannak könnyebb témák az oldalon.
2019. aug. 28. 12:07
 79/149 A kérdező kommentje:

"Az egy elég régi nóta - szerencsére az utóbbi 500 évben egyre jobban szorul vissza -, hogy "nem tudom, hogy ez hogy jöhetett létre, úgyhogy BIZTOS, HOGY ISTEN!!!!"."


Akkor biztos azt is tudod hogy jöttek létre az atomok a semmiből és hogy jöttek létre azok a törvények amik az atomok közti kötéseket szabályozzák. Szerencsére nektek ateistáknak mindig ott a válasz hogy véletlenül és magától amit mindig elő lehet húzni :)

2019. aug. 28. 12:11
 80/149 anonim ***** válasza:
77%

"Aztán ott is megbukik hogy a lépésről lépésre történő mutációval az élőlény nem lesz életképes."


ööö... nem.


Minden új egyed egy nagyon kicsit különbözik a szülőktől, majd ezek az egyedek is szaporodnak stb stb stb, ezért van az, hogy nincs két egyforma egyed. Bizonyos apró változások hozzájárulnak (vagy éppen ellenkezőleg hátrányba hozzák) ahhoz, hogy az adott egyed szapordni tudjon. Aki nem szaporodik annak a génjei elvesznek, aki szaporodik annak öröklődnek, vagyis nagyobb eséllyel adja tovább a túlélést segítő génállományt.


Ennyire egyszerű, nincs benne semmi bonyolult. Rengeteg példa van erre, de az egyik klasszius az, hogy az ipari forradalom után angliában egy molylepkefajok színt váltott és egyre sötéttebbek lett. Ez a megváltozott környezettel magyarázzák, ugyanis úgy tűnik, hogy a megnövekedett szennyezés miatt egyszerűen a sötétebb egyedek nagyobb eséllyel maradtak életben, hiszen jobban tudtak rejtőzködni. Később, a szennyezés csökkenésével újra a világos újra kivilágosodott a populáció.

2019. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!