Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány katolikust érint, hogy...

Hány katolikust érint, hogy nem áldozat azért, mert rendezetlen párkapcsolatban él?

Figyelt kérdés

Például polgárilag elvált és új párkapcsolatot kezdett, ami nyilván egyházilag házasságtörésnek számít vagy még frigy előtt áll, de már összeköltözött a párjával.

Szerintem egyre több az ilyen eset, mert az egyházi szabályozás nem tudta lekövetni a fogyasztói társadalom párkapcsolatokra gyakorolt hatását és elég sok fejtörést okozhat az egyházi vezetőknek mihez kezdjenek ezzel.



2021. nov. 16. 18:45
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
2%
Hehe. Tele az ország hülyével.
2021. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk viszonylag sokan járnak templomba és alig egy-két ilyen esetet tudok, van amit sikerült rendezni is.


"az egyházi szabályozás nem tudta lekövetni a fogyasztói társadalom"

Ha a fogyasztói társadalomba népszerűvé válna a kannibalizmus, azt is le kéne követni? Isten törvényei nem így működnek, hogy az éppen aktuális trendekhez kéne igazítani.

2021. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
1%
Isten törvényei?! Hát ez bexarás...
2021. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
85%

#3

Senki se tart fegyvert a fejedhez, hogy legyél hívő.

2021. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek 2-essel. Az egyháznak nem kell az épp aktuális világi eszméket lekovetnie.

Aki áldozni szeretne az nyilván elkötelezett hívő, és mint ilyen arra törekszik hogy rendezze a kapcsolatat.

2021. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
85%

Mármint világszerte? Számot nem tudok, de nagyon sokat.

Ha valaki egyházi házasságot kot, majd elválik és polgárilag új házasságot kot, az szentségekhez nem járulhat, nem gyónhat és nem áldozhat.

Ez nem a "fogyasztói társadalom" miatt van, hanem a modern polgári társadalmakban elfogadott a válás és újraházasodás, amit a katolikus egyház nem fogad el.

Csak ha érvenytelenítteti az elso házasságát a katolikus egyházzal (ami sokáig tart és nem automatikus), és az új párjával egyházi házasságot kot.

2021. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

#6

Akárcsak Magyarország szinten is érdekelne. Nekem is az a tapasztalatom, hogy sok az ilyen eset és azért írtam a fogyasztói társadalmat, mert ott mindent úgy közelítenek meg, hogy ha elromlik azonnal el kell dobni és újat venni, a legjobbat, legszebbet, mert az illető megérdemli. Ez kihathat úgy a házasságra is, hogy csak addig érdemes benne lenni, amíg kellemes, utána meg le kell cserélni a partnert. Persze ez sarkítás, de szerintem érthető mire gondolok.

2021. nov. 16. 22:24
 8/42 anonim ***** válasza:
0%

Évvel bűnt követ el.a katolikus egyház hogy nem.engedi áldozni az elváltakat. Az ortodox egyház ebben is jön mint minden másban mert ott el lehet válni. Jó hogy már nem átkozzák ki az egyházból az elváltakat. Ha a katolikus egyház civilizált keresztény vallás lenne felfognám hogy ha valaki nem jön ki valakivel akkor nem élhet eggyutt. És mielőtt jön a kérdés hogy minek házasodtak össze, vagy azért mert később megváltozhat valamelyik 5ermeszete rossz irányba vagy elrejtik a rossz oldalukat az emberek és házasság után mutatják ki a valódi enjuket.

Elárulom hogy kell kijátszani a katolikus egyházat:

Polgári esküvőt kell csinálni és mikor már 30 vagy 20 éve eggyütt vagytok és biztos hogy nem váltok el akkor menjetek a templomba a pap áldását kérni. Így lehet kijátszani az egyházat.

2021. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
8 van nemi igazság abban, hogy talán túl kemény a katolikus egyház az elvaltakkal. De kicselezni nem kell, hanem valódi hittel elni.
2021. nov. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
43%
Én el szerettem volna válni egyházilag, de olyan dolgokat kell megtenni, hogy azt mondtam, "Nem hiszem, hogy a jó Isten ilyen megalázó tortúrának akarná kitenni az embert, ezt az Egyház találta ki."
2021. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!