Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány katolikust érint, hogy...

Hány katolikust érint, hogy nem áldozat azért, mert rendezetlen párkapcsolatban él?

Figyelt kérdés

Például polgárilag elvált és új párkapcsolatot kezdett, ami nyilván egyházilag házasságtörésnek számít vagy még frigy előtt áll, de már összeköltözött a párjával.

Szerintem egyre több az ilyen eset, mert az egyházi szabályozás nem tudta lekövetni a fogyasztói társadalom párkapcsolatokra gyakorolt hatását és elég sok fejtörést okozhat az egyházi vezetőknek mihez kezdjenek ezzel.



2021. nov. 16. 18:45
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
17%
Azért kell kicselezni az Egyházat. Mindenkit erre hozzátok. Hazasodjatok polgárokat össze és ha évek után ( legyen az 30 vagy 5 év) után biztosak vagytok magatokban meg egymásban hogy nem váltok el akkor el lehet menni Isten áldását kérni. Így a gyerekek se kell katolikusak legyenek hanem lehetnek Keresztény Reformátusak ( ha református a másik fél...hahaha😄😄) mert évek után már nagyok lesznek és nem akkor kel keresztelni és elkolcstelenűl se éltek mert van házassági papirotok. Keresztény Reformátusként ezt javaslom. Úgy kell kicselezni a katolikus egyházat ahogy csak tudjátok. Legyünk mi okosabban a papoknál
2021. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
17%
Mindenkit erre biztatok.
2021. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Arra biztatsz mindenkit hogy ne hazasodjon mert hátha elválik? Akkor már minek házasodni? Tudod a hűség a kitartás döntés kérdése. A házasság nem egy jutalom hogyha 50 év után meg együtt vagytok akkor már nem kell felni... Csak ehhez félre kell tenni az EGO-t ami nagyon nehéz.
2021. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyre több ilyen van, de akinek fontos a Katolikus Egyházhoz való tartozás, az el fogja indítani a házzasság érvénytelenségének felülvizsgálatát. Ebből amúgy elég sok van egyházmegyénként...

Ha kimondják, hogy a házasság létre sem jött, akkor szabad állapotúnak minősül, összeházasodhat a párjával és járulhat a szentségekhez.

Emellett azért elárulom: elég sokan vannak, akik elváltak és új kapcsolatban vannak és mégis mennek áldozni, hogy nem lehetne amúgy. Vagy együtt élnek és úgy áldoznak. Sok van ilyenből is.

2021. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

#14

De az szentségtörés, ha úgy áldozol, hogy nem nyertél feloldozást. Akkor mi értelme van az egész bűnbánatnak, ez nekem inkább csak képmutatásnak tűnik attól függetlenül, hogy emberileg megértem, hogy valaki ilyen élethelyzetbe kerül.

A házasság egyházi érvénytelenítése számomra szürke zóna, nem ismerem, de remélem nem ilyen haverkomaságra megy, hogy ha eléggé támogatod az Egyházat, akkor gyorsan intézkednek, másképp nem.

2021. nov. 17. 13:37
 16/42 anonim ***** válasza:

15 igen ez egy komplex kérdéskör. De a hazassagkotesnel kezdődik. Mit szólnának a jegyesek ha azt mondaná a pap - tegyük fel jogosan - hogy nem adja őket össze mert látja hogy egyikük hite nem elég erős egyelore?

Nagyon gyakori sajnos hogy az egyik fél mar a kezdetekkor nem rendelkezett valódi hittel. És ha elmaradozik a templomból is vagy nem is jart, mert ő a maga módján hisz, akkor sokkal jobban ki van téve a mai korszellemnek ahol az egyéni boldogsagkereses van a középpontban.

De akkor meg az lenne a gond hogy a pap elzárja a híveket a házasság szentsegetol.

Szerintem jó hogy van lehetőség rendezni a kapcsolatokat amíg nincs visszaélés. Egyébként pedig nem a papnak vagy az egyháznak tartozunk elszámolással. Persze az engedelmesség általában jó döntés.

2021. nov. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

#16

Szerintem ez utópia, hogy nem lesz visszaélés, az emberek egy része mindig is azt fogja nézni, hogyan bújjon ki a szabályok alól és keresi majd a kiskapukat.

Ezen én is gondolkoztam már, hogy lehet az Egyháznak jobban meg kellene vizsgálni kinek szolgáltatja ki a házasság szentségét, de akkor is lenne probléma, hogy miért diszkriminál. Nem egyszerű kérdés, de a házasság nem csak egy szórakozás és nem is azt kérdezik, hogy mit érzel, hanem hogy mit akarsz. Az embereknek kellene érezniük ennek a súlyát.

2021. nov. 17. 14:14
 18/42 anonim ***** válasza:
91%

Hát szerintem aki elindít egy egyházi eljárást az talán érzi a súlyát. De ezt már nem a mi hataskorunk megítélni. A lényeg hogy ilyen módon remélhetőleg minden hívő katolikus tudja rendezni az életet.

Én eddig egy valakit ismertem akit így valasztottak el, és ő tudom hogy nagyon komolyan vette és tényleg nem volt mód a házasság helyreállítására.

2021. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

"remélhetőleg minden hívő katolikus tudja rendezni az életet"


nem teljesen

mint valaki korabban leirta, megalazo procedura, kihallgatas, honapokig, sot evekig ulnek rajta

es azt kell bizonyitani, hogy valami okbol a hazassag letre sem johetett, es ez nem automatikus - nem azt, hogy helyre lehetne-e allitani

pl. valamelyik felet kenyszeritettek a hazassagra, vagy nem volt beszamithato


en nem vagyok katolikus, tehat csak kivulallokent latom igy: vagy az a vege, hogy a valas ellenere gyonnak-aldoznak (ahogy valaki fent irta is) vagy elmennek az egyhazbol

a katolikusok is sokszor mondjak, hogy az o vallasukban minden szabaly szisztematikusan ki van dolgozva, de annyira szigoruan, hogy a vegen szinte senki nem tud betartani mindent, ezert a kozossegen belul is sokan csendben ralegyintenek egy-ket dologra


arrol nem is beszelve, hogy nem engedik gyonni-aldozni, aki elvalt es ujrahazasodott, de azt is mondjak, hogy aki nem aldozik rendszeresen, az elkarhozik (vagy a halal allapotaban van? valami hasonlo)


a YT-on csinalja Hodasz Andras atya ezeket a Papifranko videokat

ott a kommentekben eleg oszinten megmondjak a velemenyuket az emberek


remelem, nem bantottam meg senkit, nem volt szandekomban

2021. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

"Azért kell kicselezni az Egyházat."

Istent úgy se lehet kicselezni, hiba áltatjátok magatokat, ti sátán követői.

2021. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!