Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány katolikust érint, hogy...

Hány katolikust érint, hogy nem áldozat azért, mert rendezetlen párkapcsolatban él?

Figyelt kérdés

Például polgárilag elvált és új párkapcsolatot kezdett, ami nyilván egyházilag házasságtörésnek számít vagy még frigy előtt áll, de már összeköltözött a párjával.

Szerintem egyre több az ilyen eset, mert az egyházi szabályozás nem tudta lekövetni a fogyasztói társadalom párkapcsolatokra gyakorolt hatását és elég sok fejtörést okozhat az egyházi vezetőknek mihez kezdjenek ezzel.



2021. nov. 16. 18:45
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Nem gyűlöl téged az ortodox pap, csak kimondja az igazságot, hogy eretnek vagy. Ezt pont szeretetből teszi, hogy hallgass rá és megtérj.
2021. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

26

Anjutca


"Mert egy keresztény nem mondja másoknak hogy eretnek. Jó....az evangelikusok meg az anglikánok meg a neoprotenstánsok eretnekek meg az unitárius ők de mi Reformátusok nem vagyunk azok."


"az ortodoxok szembemennek Jézus parancsa al hogy gyűlölik a reformátusokat. Ha én úgy gyülölném az ortodoxokat mint ahogy ők minket nem járnak oda. [...] Az az igazi szeretet mikor tudod hogy gyűlölik a vallásod és mégis mész oda. Illetve már egy másik ortodox templomba kezdtem járni mert itt olyan szinten nem bírom a papokat hogy úgy érzem megszall a Satan. [...] Egyszerűen nem bírom ha a közleményben van. Másik ortodox templomba nincs a papokkal bajom ahová kezdtem járni. De itt olyan szinten nem bírom a papokat...hogy ..hogy.....

a katolikus templomban Péter atya [...] Eddig se bírtam hogy a Szenteltvizzel neglocsolt Péter atya de mióta a reformatusokról mondta amit mondott azóta a papot se bírom. Azóta nekem minden bajom van avval.a pappal."


Semmi mást nem csinálnak ezek a papok, akiket nem bírsz - csak azt, amit te. Más felekezeteket sértegetnek és eretneknek neveznek.

Járj református templomba.

2021. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

De nem hallottad hogy Szent Efrém mit tanít? Hogy könnyebb egy pogányt megtéríteni mint egy eretneket. Szóval nem azért mondja hogy megtérjek mert ha én reformátuskent tudom mit mond Szent Efrém akkor a pap is tudja. Nem nekem mondta direkt hanem az egész református vallásra. A liturgia nem rólam szólt. Olyan feleleteteket sertegetnek ezek akik nem Eretnekek.

Mit foglalkoznak a reformátusokkal? Vagyunk mi olyan igaz keresztények mint az ortodoxok. Tudunk keresztet vetni ortodox és katolikus módon, tudjuk az énekeket, hisszük hogy Mária nem bűnös, az Euharisztiat is itt ott elhisszük hogy Jézus jelenik meg, tudjuk hogy sokan meghaltak Jezusert és azok a szentek. Tudjuk mi a tömjén, mi a szenteltvíz, mi a gyonás. Művelt kereszten református mindezeket tudja mert nem elég a keresztényi élethez amit Kálvin megszabott mert hagyott ki dolgokat. Ha Eretnekek volnánk mindezeket nem tudnánk. És a papjaink nem beszélnek rosszat más vallásúakról. A református hitemre megeskuszom hogy ilyesmi a világ egyetlen Református templomában se volt hogy egy pap a katolikusokrol mondjon rosszat. Ez biztos.

2021. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Az evangélikusok valójában katolikusak csak Luther elrontotta őket. Jól mondta az ortodox pap hogy Luther Eretnek volt csak nem kellett volna a kálvinistákra is mondja. Ahelyett hogy a reformátusokat sertegetnek az evangelikusokat kéne rekatolizálni. Össze foghat a a katolikus a református egyházzal és eggyütt katolizalnak ezeket a hitehagyott szerencsétleneket. Én szégyellem magam hogy ilyen kevert vallást protenstansnak mondanak.
2021. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Ha Luther eretnek volt, akkor Kálvin még inkább.
2021. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%

Luthert utálom. Meg az evangelikusokat is. Szívesen részt vennék abban hogy az evangelikusokat a katolikus hitre visszateritsem pláne ha fizetnének nekem. Ők katolikusok csak Eretnekek.

Nem mondom hogy Kálvin nem volt Eretnek bár keresztény reformátuskent meg kéne védjen.a vallasalapitómat. De eszembe jut hogy Kálvin csak Eretnek volt mert egy csomó lelket a kárhozatba küldött és tudod hogy mivel katolikus hittársam? A predesztinációval. Kálvin először is a Biblia felét kivágta ha még nem tudnád, a másik feléből kiolvasta hogy Isten azt üdvözítő akit akar akár rossz valaki akár jó és ha megtérsz se biztos hogy üdvözülsz. És hogy az üdvösség kegyelem és nem kell tegyél.ere mert az Isten adja és az egyiptomi fáraó, Saul a kárhozatba lettek predesztinalva és Őszén akarta így. Katolikus testvérem, Kálvin egy keresztény reformátusnak a szégyene mert a predesztinácio Eretnekség. Isten mindenkit szeret mert nem szemelyvalogató és mindenkit befogad aki megtér és még volt mondva hogy aki a Biuabol kivesz vagy hozzátesz az elkárhozik. Egy keresztény református Istenben hisz nem Kálvinban. Én soha nem hittem el.a predesztinaciót és ha a református egyház kiátkozna érte akkor inkább pogány lennék mint hogy el kelljen higgyjem. Senki nem hiszi a családból. És az sem igaz hogy csak hítből üdvözülsz. Mert Jakab megmondta hogy a hit halott jocselekedetek nélkül. Csak úgy látszik a református Bibliaból ez is ki van vágva. Meg van a 80 vagy 90 kérdés a konfirmációi azt is Kálvin találta ki ahol pápistáknak nevezik a katolikusokat és azt hazudják hogy a misemondo papok megáldották újra Jézust és az balvanyimadas. Nem tudom a mai református papok miért nem törölték meg ki azt a kérdést. Nem Kálvinban kell hinni hanem Istenben. Gondolom sok az öreg református pap akit nem.erdekel.

Az is furcsa hogy pápistáknak nevezi. Egyszer anyu azt mondta hogy a pápa a reformátusoknak is a vezetője meg az összes kereszténynek nemcsak a katolikusoknak. Megkérdeztem hogy miért nem lehet hogy reformátust válasszanak pápának, miért csak katolikust és anyu azt mondta mert a katolikusok vezetik az egész kereszténységet és a református is tőlük ered meg hogy a katolikusok vannak többen meg az ortodoxok. Tehát mi nem hívtuk pápistáknak mert a mi szemunkben a pápa vallási vezetőnk. Mikor meghalt második János Pál pápa az iskolából is hazaengedték minket hogy otthon nézzük a temetését és mikor hazaértem anyu azt nézte. És rendes iskolába jártam nem egyháziba.

2021. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Pedig a zsidók kaptak elváló levelet Istentől. Jézus is beszélt erről.
2021. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

A római katolikus papok többsége rendezetlen párkapcsolatban él (másik pappal jár, kisfiúkra vadászik, vagy a bejárónővel kavar), mégis ők csinálják a műsort!


Egy cikk egy ilyen rendezetlen kapcsolatban élő jászberényi papról (férfi prostituáltat fogadott a templomban, ott fajtalankodott vele).


[link]

2021. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Azóta a jászberényi papot, Haramvölgyi László atyát eltávolították, nem azért mert rendezetlen párkapcsolatban élt, hanem azért, mert kiderült, botrány lett belőle! Jobban el kellet volna bújnia a férfi prostituálttal!
2021. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

39, igen, ahogy a többi papnak is???

De Isten elől nem lehet elbújni.

2021. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!