Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Minden közegben előfordult már, hogy elkezdenek nem válaszolni.


Mikor kamasz voltam, és frissen magas szinten spirituálisan, szerettem tesztelni az önmagukat ostenszolgának nevező testvéreimet, hogy miként is segítenek annak, aki rá szorul. Nos bár csalódás volt, de a lényeg itt, hogy akkor is elkezdtek csak nem válaszolni, és valami mást mondani, vagy annyit mondtak, "olvassa el a bibliát, ott van", és mikor mondtam, hogy és ha az ember erre azt mondaná, hogy elolvasta de nem látta meg belőle, akkor mi legyen, arra meg csak a semmi, vagy hogy legyen figyelmesebb, de arra, hogy hogyan megint semmi.


Ez még a legaktívabb, mert itt nem tudnak eltűnni, mint mindenhol máshol. Gyakorin is többször előfordult, hogy önmagát jehova tanújának valló egyén egyszer csak a semmiből nem válaszolt többé. Volt akivel két beszélgetés is alakult, a lettő között hónapok teltek el, és megint eljátszotta ezt.

A gyakorin híresebb zita is, nem tudom most a felhasznó nevét, de valami zita szerű, ő is megcsinálta, pedig írtam neki többször is, hogy örülnék, ha válaszolna az utolsó levelemre, és várom a választ.


A legutolsónál telt be a pohár, és már izzok, hogy megértsem, hogy magukat a teremtő szolgálatában állónak vallók, hogy merik ezt megtenni az egy végtelen teremtővel, hogy ilyen mocskos orcával fordulnak felé, és hazudják maguknak továbbra, hiogy minden oké.

Felkerestem az egyesületet. Sőt szeretek megállni és dicsőíteni az urat, és még myáron egy nagyon aranyos tag segített nekem jelentkezni, hogy felkeressenek.

Nos én már telefonban is mondtam, de aztán kettőjüknek élőben is, hogy engem nem a tanulás érdekel, csupán én mindenhol istent látom, és vágyom kibeszélni a csodát. Mondták, hogy erre nincs lehetőség, én pedig, hogy így nem venném el a lehetőséget mástól, akinek segítyégre van szüksége. De azzal zártuk, hogy ha lenne kérdésem, akkor írjam meg nekik, hogy ők is gondolkozhassanak rajta, és megpróbáljanak válaszolni.

Teltek a hetek, hónapok, és végre lett egy kérdésem. Írtam sms-t, elkoüldte azemail címét rá 2 napra. Megírtam az e-mailt. Ennek megint 2 hete, vagy több, és nincs válasz.


Kérdésem tehát, MIÉRT NINCS SOSE VÁLASZ EGY IDŐ UTÁN? MIÉRT TŰNNEK EL???



jan. 5. 21:07
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/126 A kérdező kommentje:
Miről beszélgettek?
máj. 6. 15:53
 92/126 anonim ***** válasza:

#90

Jah igen, te vagy az, aki mindig azt kamuzza, hogy nem jehovás :)

máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/126 anonim ***** válasza:

Én azért adnák esélyt annak, amit a másik állít magáról! Nem vádaskodnák állandóan ismeretlenül. Kénytelen vagy elfogadni pedig.


Elhiheted hogy nagyon sok ember van, aki közelről és ráadásul jól ismeri a Tanúkat, mert bármi oknál fogva közel van hozzájuk. 👍

máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/126 anonim ***** válasza:

#93

Te írtad, hogy személyeskedtem, mert sértettelek hitedben és vallásodban. Tehát jehovás vagy, most azt kamuztad imént, hogy nem. Máskor legyél kicsit következetesebb. :)

máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/126 anonim ***** válasza:

"személyeskedtem, mert sértettelek hitedben és vallásodban."


Hol is írtam ezt így le? Szerintem ha nem tudsz korrekt módon beszélni a másikkal, csak így, akkor inkább ne tedd!

máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/126 anonim ***** válasza:
Többek között a 79, 81-es hozzászólásokban is.
máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/126 anonim ***** válasza:

Nem írtam sehol sem, hogy engem sértett bárki is a "hitemben" vagy a "vallásomban"! Főleg nem úgy, hogy ebből arra lehet következtetni, hogy én Tanú vagyok. Tehát nem mondasz igazat!

Miért nem idézed a konkrét mondatot? Mert nincs honnan.

máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/126 anonim ***** válasza:
Azzal vádoltál, hogy személyeskedem veled, mert állításod szerint hamis állításokat írtam a jehovásokról.
máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/126 anonim ***** válasza:
Még egyszer kérdezem: miért nem idézel?
máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/126 anonim ***** válasza:

"Nem mocskolom a hitedet és világnézetedet, de te ezt teszed!"

Bár senki hitét nem mocskoltam, én a jehovások hitét kritizáltam, amit te láthatóan magadra vettél. Nyilván, mivel közéjük tartozol.


"Ezeken az oldalakon aki Tanúként ír, az általában pontosan ez mondja Isten nevével kapcsolatban, tehát nem tudom, hogyan lehet az, hogy te mindig csak azt hallottad."

Olyan pontosan, mint te? :)


"A személyeskedésed pedig az, hogy minden válaszodban legalább egy-két alkalommal, minden tényszerű bizonyíték nélkül negatív előjellel (pl. eretnek, zűrzavar) tünteted fel az én általad feltételezett hitemet, egyházamat."

Na most ha ez nem a te valódi hited és szektád lenne, akkor nem vádolhattál volna minden hozzászólásodban néha többször is személyeskedéssel.


Igazából nem értem, hogy mi haszna azt kamuzni, hogy nem vagy jehovás. Azt gondolod, ha kívülállónak tünteted fel magad, akkor minimálisan is hitelesebb ez a hitehagyott vallás? Egyáltalán nem lesz az. Sőt téged is hiteltelenné tesz, mert ha szerinted valóban ez a vallás képvisel minden igazságot és a legbiblikusabb, akkor elég őrültnek kell lenni ahhoz, hogy ne csatlakozz hozzá, mivel szerintetek ezen az ember örök élete múlik, hogy feltámad-e majd az új földre vagy valami hasonló hülyeség.

máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!