Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Minden közegben előfordult már, hogy elkezdenek nem válaszolni.


Mikor kamasz voltam, és frissen magas szinten spirituálisan, szerettem tesztelni az önmagukat ostenszolgának nevező testvéreimet, hogy miként is segítenek annak, aki rá szorul. Nos bár csalódás volt, de a lényeg itt, hogy akkor is elkezdtek csak nem válaszolni, és valami mást mondani, vagy annyit mondtak, "olvassa el a bibliát, ott van", és mikor mondtam, hogy és ha az ember erre azt mondaná, hogy elolvasta de nem látta meg belőle, akkor mi legyen, arra meg csak a semmi, vagy hogy legyen figyelmesebb, de arra, hogy hogyan megint semmi.


Ez még a legaktívabb, mert itt nem tudnak eltűnni, mint mindenhol máshol. Gyakorin is többször előfordult, hogy önmagát jehova tanújának valló egyén egyszer csak a semmiből nem válaszolt többé. Volt akivel két beszélgetés is alakult, a lettő között hónapok teltek el, és megint eljátszotta ezt.

A gyakorin híresebb zita is, nem tudom most a felhasznó nevét, de valami zita szerű, ő is megcsinálta, pedig írtam neki többször is, hogy örülnék, ha válaszolna az utolsó levelemre, és várom a választ.


A legutolsónál telt be a pohár, és már izzok, hogy megértsem, hogy magukat a teremtő szolgálatában állónak vallók, hogy merik ezt megtenni az egy végtelen teremtővel, hogy ilyen mocskos orcával fordulnak felé, és hazudják maguknak továbbra, hiogy minden oké.

Felkerestem az egyesületet. Sőt szeretek megállni és dicsőíteni az urat, és még myáron egy nagyon aranyos tag segített nekem jelentkezni, hogy felkeressenek.

Nos én már telefonban is mondtam, de aztán kettőjüknek élőben is, hogy engem nem a tanulás érdekel, csupán én mindenhol istent látom, és vágyom kibeszélni a csodát. Mondták, hogy erre nincs lehetőség, én pedig, hogy így nem venném el a lehetőséget mástól, akinek segítyégre van szüksége. De azzal zártuk, hogy ha lenne kérdésem, akkor írjam meg nekik, hogy ők is gondolkozhassanak rajta, és megpróbáljanak válaszolni.

Teltek a hetek, hónapok, és végre lett egy kérdésem. Írtam sms-t, elkoüldte azemail címét rá 2 napra. Megírtam az e-mailt. Ennek megint 2 hete, vagy több, és nincs válasz.


Kérdésem tehát, MIÉRT NINCS SOSE VÁLASZ EGY IDŐ UTÁN? MIÉRT TŰNNEK EL???



jan. 5. 21:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/126 anonim ***** válasza:
12%

"Mikor vetettünk valakit máglyára? Jó régen" - Ádám is jó régen cselekedte a gonoszt, attól még miatta mindenki bűnös és meghal. Hogy jó régen égetett embereket a sátáni egyházad, attól még millió és millió ember emiatt megveti a kereszténységet, nem véletlenül mondta Petőfi Sándor: „Ahol pap emel szót, ott az igazság megfeszíttetik.” Mert nyilván volt tapasztalata az ájtatos képmutató papokról.


"Egyház feladata a tanácsadás"-ja, meg hogy pénzért szolgáltatják a keresztelést, temetést, pénzért mondanak imát. Neked lehet krisztusi szellemű gondolkodásod, amikor nem háborodsz fel azon, hogy embereket kínoztak a pápai inkvízítorok? Na mégis milyen szellem lehet benned? Simán ördögi!!!

Christian Friedrich Daniel Schubart mondta a következőket:


„Az iszonyattól megborzadok, valahányszor az inkvizíció szó mellett a s z e n t szót megszentségtelenítve látom. Gyilkolási vágy jámbor öltözékben úgy tűnik nekem, mintha a Sátán jelenne meg mennyei ragyogásban.” -


Te nem borzadsz meg, mi? Csak a Máriaimát szajkózod egymás után kilencszer?

Nem olvastad mit tanított Jézus az Imáról?

Máté 6:9 Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved.

Hamisak vagytok egytől egyig és még itt szajkózod a szentségtelen egyházadat: "ha megnéznéd a Katolikus Anyaszentegyház tanításait" - És mitől szent? Hogy a vatikánban a maffia pénzét mossák tisztára? Az is rágalom, mi? Meg áldás a bz-ra. Majd lesz nektek áldás, amit kiérdemeltetek!

jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/126 anonim ***** válasza:
27%

Ne bántsuk egymást, nincs értelme. A szeretet nem vall kudarcot, ha valóban van bennünk.


A Gyermeknek csak annyit, hogy Jézus egyszer azt mondta az akkori Farizeusoknak, hogy Zakariás prófétát megölték Jehova templomában, az oltárnál, mivel beolvasott a papoknak.

Ez azért érdekes, mert akiknek ezt mondta, nem is voltak ott, az előttük szolgáló papság, az ősapáik tették. Jézus még is egy kalap alá vette Őket, mert nem változtattak semmin.

Sőt Pál is úgy érvelt némely zsidónak, hogy Jézust megölték. Pedig igazából nem voltak ott, azonban ezek az emberek támogatták a papságot Jézus meggyilkolásában, amiért hallgattak.


Isten ezért mondja a jelenések könyvében,hogy akik ahhoz a valláshoz tartoznak, akiket elítél, a híveik is azt az ítéletet kapják,mert támogatták ezeket a vallásokat azzal, hogy oda tartoznak.

jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/126 anonim ***** válasza:
0%

Az Essays and Sketches című munkájában (2. kötet 231. oldal)


Kértétek a forrás anyagot, az Érsek Úr szavai itt olvashatóak.

jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/126 anonim ***** válasza:
100%

#53

[link]

Fenti linken az összes munkája, megmutatnád pontosan melyikre gondolsz?

jan. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/126 anonim ***** válasza:
0%
Essays and Sketches című munkájában (2. kötet 231. oldal)
jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/126 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#51

Látszik, hogy egy betűt sem olvastál el a Fiducia supplicans dokumentumból, hanem csak a sajtó hazugságait nézted meg. Térjünk vissza erre, amint kegyeskedtél elolvasni, rájössz, hogy az áldás és a kapcsolatuk jóváhagyása nem ugyanaz. Magyarországon az MKPK szépen elutasította, mint püspöki kar, van joga hozzá.

A németeket az alapján ítéljük meg, amit a nácik tettek? Nem. És az súlyosabb is, mint az inkvizíció tettei, annak az áldozatai pár ezerre tehetők (tudok olyan cikket jelölni, mely hiteles forrásokon alapul).

Rózsafüzért nem szoktam gyakran mondani (az egyébként 10 x 5 Üdvözlégy a teljes) helyette litániákat mondok, vagy Isteni irgalmasság rózsafüzérét, és nem, nem borzadok el.

Milyen maffia pénzét?

jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/126 anonim ***** válasza:
100%

#55

Nem volt ilyen munkája, ez egy gyűjtemény, amit Charles Frederic Harrold szerkesztett. Tehát fogalmad sincs, hogy mit és honnan idéztél, nagyszerű...

Az idézeted is nagyjából ennyit ér, semmit.


Itt van pár Newman idézet, amit az őrtorony szekta szokott meghamisítva, vagy kiragadva használni:

[link]


Elég egyértelmű, hogy Newman bíboros nem vallott olyan sületlenségeket, amiket megpróbáltok hamisítva szájába adni.

jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/126 anonim ***** válasza:
15%

Ez nem Newman munkája, hanem valaki Róla írt.

Teljesen más.

jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/126 anonim ***** válasza:
54%
Nem, ott tőle idéznek. Szerintem te azt se tudod, hogy ki volt Newman.
jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/126 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Barátom.

Be kellene jelentkezned az Érsek Úr munkájának tartalmába, ami az Esszék, és vázlatok.

jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!