Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Minden közegben előfordult már, hogy elkezdenek nem válaszolni.


Mikor kamasz voltam, és frissen magas szinten spirituálisan, szerettem tesztelni az önmagukat ostenszolgának nevező testvéreimet, hogy miként is segítenek annak, aki rá szorul. Nos bár csalódás volt, de a lényeg itt, hogy akkor is elkezdtek csak nem válaszolni, és valami mást mondani, vagy annyit mondtak, "olvassa el a bibliát, ott van", és mikor mondtam, hogy és ha az ember erre azt mondaná, hogy elolvasta de nem látta meg belőle, akkor mi legyen, arra meg csak a semmi, vagy hogy legyen figyelmesebb, de arra, hogy hogyan megint semmi.


Ez még a legaktívabb, mert itt nem tudnak eltűnni, mint mindenhol máshol. Gyakorin is többször előfordult, hogy önmagát jehova tanújának valló egyén egyszer csak a semmiből nem válaszolt többé. Volt akivel két beszélgetés is alakult, a lettő között hónapok teltek el, és megint eljátszotta ezt.

A gyakorin híresebb zita is, nem tudom most a felhasznó nevét, de valami zita szerű, ő is megcsinálta, pedig írtam neki többször is, hogy örülnék, ha válaszolna az utolsó levelemre, és várom a választ.


A legutolsónál telt be a pohár, és már izzok, hogy megértsem, hogy magukat a teremtő szolgálatában állónak vallók, hogy merik ezt megtenni az egy végtelen teremtővel, hogy ilyen mocskos orcával fordulnak felé, és hazudják maguknak továbbra, hiogy minden oké.

Felkerestem az egyesületet. Sőt szeretek megállni és dicsőíteni az urat, és még myáron egy nagyon aranyos tag segített nekem jelentkezni, hogy felkeressenek.

Nos én már telefonban is mondtam, de aztán kettőjüknek élőben is, hogy engem nem a tanulás érdekel, csupán én mindenhol istent látom, és vágyom kibeszélni a csodát. Mondták, hogy erre nincs lehetőség, én pedig, hogy így nem venném el a lehetőséget mástól, akinek segítyégre van szüksége. De azzal zártuk, hogy ha lenne kérdésem, akkor írjam meg nekik, hogy ők is gondolkozhassanak rajta, és megpróbáljanak válaszolni.

Teltek a hetek, hónapok, és végre lett egy kérdésem. Írtam sms-t, elkoüldte azemail címét rá 2 napra. Megírtam az e-mailt. Ennek megint 2 hete, vagy több, és nincs válasz.


Kérdésem tehát, MIÉRT NINCS SOSE VÁLASZ EGY IDŐ UTÁN? MIÉRT TŰNNEK EL???



jan. 5. 21:07
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/126 anonim ***** válasza:
62%

Írom újra, az nem az ő munkája, hanem az ő írásaiból, leveleiből, stb... készült gyűjtemény. Ha megnézed, még az is ott van, hogy ki állította össze, Charles Frederic Harrold.


A bíboros munkái itt találhatóak:

[link]

jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/126 anonim ***** válasza:
0%
Kattints rá az Érsek képére, és ott be tudsz regisztrálni.
jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/126 anonim ***** válasza:
0%
A mai németek nincsenek benne a náci pártban, vagy utód pártjában, míg a romlott erkölcsűek ugyanabban az egyházban képmutatóskodnak a szeretetre apellálva, amelyik forró ólommal, spanyolcsizmával, vasszűzzel stb. vallatott. Azért vagy ott, mert közéjük tartozol, akik Isten nevében öltek, égettek, főztek meg embereket elevenen, mert a gonosz, velejéig romlott pápaságot elutasították. Amit te nem utasítasz el. Én igen!
jan. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/126 anonim ***** válasza:
100%

#63

De te is ott vagy, mert a protestánsok is ugyanezt tették.

jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/126 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

#63

Megértem, hogy nehéz elfogadni a II. Vatikáni Zsinat létezését; s egy kicsit beleolvasni a Katekizmusba vagy a dokumentumaiba. Könnyebb behunyni a szemünket, s az Egyházat a Sátán országának bélyegezni a többszáz évvel ezelőtt történtekre hivatkozva.

Nem zavar, hogy akik akkor éltek, már nincsenek köztünk?

jan. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/126 A kérdező kommentje:

36#, azt írtsm, hogy amikor túlfejlődünk. Mi, nem pedig az ember. Az egyénről, elméről beszélek, nem emberi létről.

Amúgy ismétlem, én tudom a választ, és nekik is úgy küldtem, hogy eelőzőlegesen megegyeztünk, hogy nem azért kérdezek, amikor kérdezek, mert ne tudnám a választ. Viszont semmiféle reakciót nem kaptam. Úgy beszéltük meg, hogy megírom, és beszélünk róla utána e-mailben, de nincs válasz.

jan. 15. 01:49
 67/126 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező! Te magad mondod, hogy nem tanulni akarsz. De a Biblia nem azt mondja, hogy mindenféle pontos bibliai ismeret nélkül, csupán egymásnak ellentmondó véleményeket kell hangoztatni Istenről. Mert hogy ebből már millió van, minden külön irányzat, vagy személy, mely nem a pontos bibliai igazságot keresi, éppen ezt teszi.


Ha téged sem a bibliai igazság, Isten egyetlen vallásos igazsága érdekel, akkor mit vársz Isten azon szolgáitól, akik éppen az Isten számunkra feltárt és megismerhető igazságait kutatják és tanítják?

jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/126 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

#67

Ti beszéltek egyetlen igazságról?! A tanaitok folyton változnak!

Undorító, álságos... A ti "igazságotok" a lehető legmesszebb áll a Szentírás igazságától.

jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/126 anonim ***** válasza:
25%

Maradjunk annyiban, hogy Istentől jövő válasz, a Mennyből alászállt kenyér Jézus Krisztus.

Őmaga az Evangélium, a világ Üdvözítője. Ő az Igazság.


A Jehova tanúi, amíg nem tapasztalják meg Isten örökkévaló szeretetét, kegyelmét addíg ítélet alatt vannak, mint bárki más.


Muszáj, hogy a Szent Szellem dolgozzon az Ő szívükben is, aki majd elvezeti Őket is minden Igazságra.

Egyre jobban megismerik így az Urat.


Áldás, békesség !

jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/126 A kérdező kommentje:

67, Én előrébb vagyok isten ismeretében, és istennel való kapcsolatban mint ők. Nem azért nem akarok tanulni, mert nem akarok, hanem, mert ember engem nem tud tanítani. Én jobban ismerem a bibliát mint akármelyik ember, akivel eddig találkoztam.

Valamint azt várom el másoktól, amit megbeszéltünk. Ha megbeszéltünk, sőt ők kérték, hogy írjam meg a kérdést, mert érdekelné őket milyen kérdéseim vannak, amikre állításom szerint mások nem igen tudnak válaszolni, akkor csupán fura, amikor minden reakciót nélkülöznek, mikor ennek eleget teszek.

Hol van, ahol leírják, hogy miként jártak utána, mit gondolkoztak, mik a válaszaik? Hol van ebbe az istenszolgálattal telített fény-megosztás?


Valamint ne feltételezz egy kérdésre írt válaszodban. Csak elviszi a lényegről a figyelmet, lassítja a kommunikációt, és a válaszod minőségét is nagyságrendekkel lejjebb rakja.

jan. 21. 18:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!