Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetnék közelebb...

Hogyan kerülhetnék közelebb Jézushoz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nézni a “The Chosen” című keresztény sorozatot amely nagyon pontosan bemutatja Jézus életét és tetteit, továbbá elképesztően minőségi. Viszont… nem tudom hogy fogalmazzam meg, de emiatt Jézus kicsit összement a szememben. Eddig kb úgy képzeltem el mint az Atyát, egyszerű ábrázolásokon kívűl el se képzeltem mert annyira nagyszerű volt úgy. De most látom ( nyilván eddig is tudtam) hogy ő is csak egy ember volt, olyan dolgokat tett mint más emberek ( a csodákat leszámítva), és habár szenvedett, de nem hinném hogy többet mint mondjuk egy átlag leukémiás kisgyerek. Hogy nyerjem vissza Jézus tekintélyét szememben? A hitem nem gyengült meg, szimplán csak most talán nem értem annyira hogy miért nem tett ennél is nagyobb és elképesztőbb dolgokat Jézus, aki elvileg maga Isten ( ezt se mondja ki senki, kicsit csalódás is) és mindenható.

febr. 18. 01:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Egy egy film elég jól ábrázolhatja milyen is lehetett, de ezek sohasem tökéletesek! Senki nem tudja pontosan milyen volt, hogy nézett ki. Szerintem ne egy film alapján alkosd meg az Istenképedet, hanem saját, személyes kapcsolatból
febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

10

Sajnos továbbra sem érted azt, hogy mi Jézust a róla szóló beszámolókból ismerjük meg, és a kéréseit, parancsait igyekszünk alkalmazni a mindennapi életben. Ha személyesen megjelenne, nem töltene azzal időt, hogy ismerd meg, személyesen, mert valakit látni nem jelenti azt, hogy ismerem is.

A környezetemben sok sok embert látok nap mint nap többször is, de nem mondhatom, hogy ismerem is, mert nem töltök vele sok időt, legfeljebb egy-két mondatot beszélgetünk.

Jézusról azért készültek feljegyzések, mert ezekből lehet megismerni a gondolkodását, tulajdonságait, és azt, hogy hogyan tanított, vagy élt.

Amikor Jézus azt mondta, hogy ismerjük meg az Atyját, szerinted hogyan lehet megismerni, ha soha nem láthatod, és nem beszélgethetsz vele?

Nyilván azokból a beszámolókból, amik Róla szólnak, és amit maga Jézus is elmondott, illetve a tetteiből mint a teremtésből, ha elmélkedünk, milyen csodálatos személy lehet, hogy ilyesmiket létre hozott.


(János 17:3) 3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.

Az igaz Istent soha nem fogod személyesen látni, és nem fog neked megjelenni. De ha megjelenne is, még csak látásból ismered, de nem tudsz róla semmit, nem ismered.


A másik, amit sajnos mindig kihagysz a fontosság terén, hogy Jézus az eredeti imádatot szeretné egyesíteni, egy tanításban, gondolkodásban.

Isten határozott arról mindig, hogy mit kell tenni, hogy elfogadja a közeledésünket. Ezt pedig nem személyre szabva várta, vagy vallások, tanítások sokféleségében alkalmaztatta. Minden ember egységesen, egyféle képen imádhatta őt.

Ha áldozatot kért, azt nem személyre szabta, hanem mindenkitől ugyan azt várta el. Ha fel kellett menni Jeruzsálembe, akkor mindenkinek mennie kellett. Csak a meghatározott ünnepeket gyakorolták, más vallások ünnepeit nem vehették át.

Talán most már érted miről beszélek.

Ez Jézus követésében sem változik, aminek egységesen minden emberre vonatkozóan érvényes, nem lehet szelektálni. Ha valaki azt állítja, hogy neki megjelent Jézus, akit soha nem látott, és nem is tudja hogy nézett ki, de Isten szavában megfogalmazott parancsokat, imádatot nem végzi, az nincs összhangban, egységben vele.

Jézust csak a kortársai látták, később sem találkozott vele senki, a legtöbb embernek, egy filmbeli szereplő ábrázata jelenik meg, és azt hiszi, hogy Jézust látta.


Nagyon sok magát kereszténynek nevező sem találkozott Jézussal, még is igyekszenek úgy élni ahogyan tanított. Ellenben az első századi keresztények, nem nevezhetőek annak, mivel senkinek nem jelent meg személyesen Jézus.

febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Értsd meg és jól, hogy nem szó szerint látható módon találkoztam Jézussal. Lelki síkon....megérintette a szívemet és megragadott a szeretete, amit a Szent Szelleme által a szívembetöltött. Érzem Isten szeretetét ! Ő az én Mennyei Édesapám . (Akit Ti Jehova néven nevezitek)

Jézus Krisztus az Úr a szívemben.


Neked nincs ilyen megtapasztalásod ? Ugye ?

febr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne. Isten a szellemével vonzza azokat akiket kiválaszt. Ha nem így volna, akkor Isten szava hazugság lenne:

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem. . .

Sokáig dacoltam Istenemmel, nem akartam semmilyen módon Őt. Egy erős, de kellemes érzés indított el, legyőzte az ellenszegülésemet. Jehova akarta, hogy Jézus tanítványa legyek.

febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

De Neked még nem a Mennyei Édesapád. Újonnan kell születni Tőle.


Azt akkor miért is nem követnek jelek, amit Jézus Krisztus megígért a tanítványainak?


Csak a Sátán tud ilyent szerintetek, akkor mennyivel inkább Jézus Krisztus...

febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15

Én nem kaptam égi elhívást, ezért nem fogok "új testben" élni, hanem a földi örök élet ígéretei a reménységem.

Az újjászületés pedig azt jelenti, hogy a halála után a személy nem földi testben támad fel, hanem hasonlóan Jézushoz szellemi testet kap.

Az újjászületés, nem mindenkire vonatkozik, hiszen nem mindenki lesz királya és papja a földön maradottaknak, csak akikkel Jézus szövetséget köt hogy legyenek vele királyok és papok.

Ez nem jelenti azt, hogy Ő nekem nem az Atyám.

Számomra nagyon fontos, hogy Isten szava legyen a mérvadó, aminek összhangban kell lennie a kezdetekkel, és az ígéretekkel.

A Jézus előtt élt hűséges emberek nem reménykedtek az égi feltámadásban, nem is kaptak ilyen ígéretet, hiszen nem az új szövetség a hitük alapja.

Ők más ígéreteket kaptak, és ebben reménykedtek.

Ezért Isten uralma, amit ezer évre Jézusnak adott, a földre fogja az áldásait kimutatni, az ígéretek által. Jézus a szellemmel felkent királyaival és papjaival fogja a földön élőket elvezetni a tökéletességre, megszünteti a betegségeket, és még a halált is.

Erről szól Isten szava. Persze nem kötelező ezzel egyetérteni, bár Isten soha nem magyarázatok sokféleségében tanított, hanem egy értelmezéssel, egy tanítással.


Valóban igaz, hogy Sátán is tud csodákat tenni, hiszen magasabb létforma.

Amikor ilyen csodák történnek, vagy természet feletti események, akkor fontos figyelembe venni, hogy ezek mennyire vannak Isten szavával, és akaratával összhangban.

Mert ha részese vagyok egy csodának, de a Bibliában leírtak többi részéhez nincs közöm és nem is veszek részt abban, akkor maga a csoda félrevezetett.

febr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16#


Az újjászületés azt jelenti, hogy a szellemünk halott, amikor megszületünk, de Jézust követve, szeretetben járva Istentől a szellemünkben újjászületünk. Így tudjuk Szellemben és Igazságban imádni az Atyát.


Ez Mindenkinek adatott, aki enged a Fiúnak. Csak el kellene menned olyan helyre, ahol ez Neked is lehetséges.

A Jehova tanúinál csecsemő kornál tovább nem tudsz jutni lelki szinten az biztos.

febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mindenki meg van hívva az örök életre, Isten senkivel sem kivételez, mindenkit szeret. Csak nem mindenki találja meg őt, vagy figyel rá oda
febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17

"szellemben és igazságban"

(János 4:23) . . .az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is olyanokat keres, akik így imádják őt.

Vajon ez mit jelenthet?

Jézus ezt annak a szamáriai asszonynak mondta, akik úgy vélték, hogy ők imádják helyesen Istent. Ők is várták a messiást. A zsidók is azt állították, hogy ők vannak helyes úton.

Jézus mondott valamit, ami rávilágított arra, hogy egyik imádat sem jó, mert az amit az emberek gondoltak, változni fog.

Mit jelenthet a szellemmel, és igazsággal imádni valakit?

A szellemmel bemutatott imádaton Jézus azt értette, hogy az imádatunkat Isten szelleme irányítja, például úgy, hogy segít megérteni a Szentírást.

Az igazsággal bemutatott imádaton pedig azt értette, hogy az imádatunk a bibliai tanítások pontos megértésén alapul.

Hiszen az igazság az maga Isten szava:

(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által. A te szavad igazság.

Tehát Isten akkor fogadja el az imádatunkat, ha az egyezik a bibliai tanításokkal, és a szent szellem irányítja.

Vajon mindegyik imádatról elmondható, hogy Isten szavának igazságán alapul?

Mindenkit keresztényként azonosítanak, akik valamelyik magát keresztény egyházba kereszteltek. Ezek között az egyházak között nincs összhang, és sok tanításbeli, és imádatbeli eltérések vannak. Illetve nem is élnek keresztény életet. Hogyan lehet mindegyik igazság, ha nem egyeznek az Isten szavában leírtakkal?

Ez számomra fel vet sok sok kérdést, amire a választ Jézus elmondta Isten szavában, amit Isten a szellemével íratott le.

A kérdés, miért nem számít problémának a keresztény életforma, imádat sokfélesége, és az, hogy nem egyeznek Isten szavával?

Még ha pedofil, vagy egyéb Biblia ellenes bűnöket követnek el, akkor majd szemet hunyunk, mert Isten irgalmas.

Azonban kizárólag Jehova Tanúit kell sértegetni, meg elmarasztalni, ha véletlenül hibáznak, akkor nincs bocsánat, mehetnek a "lecsóba."

Be kell tiltani az ilyen "aljas gyilkosokat" mint milyenek a Tanúk.

Ez pedig csak egy finomított formája annak, amit néha mondanak nekem.

febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Találd meg Jézust.

Nála nincs jobb. Kit érdekel emberek mit mondanak rólunk, ha Krisztus jó illata vagyunk közöttük....szeretetben járva.

"Ha embereknek igyekeznék tetszeni Isten szolgálja nem volnék."

febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!