Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetnék közelebb...

Hogyan kerülhetnék közelebb Jézushoz?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nézni a “The Chosen” című keresztény sorozatot amely nagyon pontosan bemutatja Jézus életét és tetteit, továbbá elképesztően minőségi. Viszont… nem tudom hogy fogalmazzam meg, de emiatt Jézus kicsit összement a szememben. Eddig kb úgy képzeltem el mint az Atyát, egyszerű ábrázolásokon kívűl el se képzeltem mert annyira nagyszerű volt úgy. De most látom ( nyilván eddig is tudtam) hogy ő is csak egy ember volt, olyan dolgokat tett mint más emberek ( a csodákat leszámítva), és habár szenvedett, de nem hinném hogy többet mint mondjuk egy átlag leukémiás kisgyerek. Hogy nyerjem vissza Jézus tekintélyét szememben? A hitem nem gyengült meg, szimplán csak most talán nem értem annyira hogy miért nem tett ennél is nagyobb és elképesztőbb dolgokat Jézus, aki elvileg maga Isten ( ezt se mondja ki senki, kicsit csalódás is) és mindenható.

febr. 18. 01:49
1 2 3
 21/21 KZitus ***** válasza:

Szia

Egyetlen módon kerülhetsz közel Krisztushoz: ha olvasod az életét és tanításait a Máté, Márk, Lukács és János evangéliumaiban.

Bármi másat olvasol, az csak összezavar, mint ahogyan írod is.

Tedd azt, amit Krisztus neked is mond: " „Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust” János 17:3;

Itt Krisztus azt is elmondja Neked, mi jár azzal, ha jól megismered Őt.

febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!