Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon mért van ez? (Kifejtés...

Vajon mért van ez? (Kifejtés lent)

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam. Nem értem, hogy miért van az, hogy valakivel szörnyű dolgok történek, mert a sors úgy hozza. Ráadásul nincs is befolyása rá. Pl. Elrabolják, megölik, megfullad gyerekként stb. Én nagyon hálás vagyok, de nem értem hogy valakik, hogy "érdemlik" ki a jobb sorsot? Én sem és azok sem másabbak azoknál az ártatlan áldozatoknál.

#élet #sors #tragédia #Kataszrófák
márc. 10. 21:45
 1/8 Jégszív ***** válasza:
18%

ÉN SEM ÉRTEM, ezért most nagyon cinikus leszek:

"ISTEN ÚTJAI KIFÜRKÉSZHETETLENEK..." 😝

márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem létezik a kérdésedre elfogadható magyarázat.


Épp ma írtam ki magamnak Bergyajevtől ezt az idézetet: "Nincs annál szánalmasabb, mint ahogy a teológiai doktrínák többsége válaszol a theodicaea problémájára.”


Ennek ellenére hiszem, hogy Isten jó. Mert máshogy nem tudnék élni.

Egyébként csodák léteznek, és gondviselés is.


Viszont a fenti kérdésedre nem tudok választ adni.

márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert ez a teljes terv része.
márc. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

Minden ember bűnös, és mindannyian megérdemeljük a szenvedést.

Még a keresztények közül is rengetegen szenvednek, de ne feledjük, hogy a mennyországban végtelenszer boldogabbak leszünk a földön élő gazdagoknál.

Máshol nemrég szintén ezt az Igét írtam, amikor valaki nem értette, hogy miért igazságos az, amikor valaki sokkal többet szenved:


Lukács16,25

Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vigasztaltatik, te pedig gyötrettetel.



Továbbá ne felejtsük el Jóbnak a történetét. Ő egy olyan ember volt, aki Istennek tetsző életet élt, és elvesztette a vagyonát, a szeretteit, és még súlyos betegséget is kapott. Nem látta a szenvedésének az értelmét, és mégis kitartott Isten mellett, és később Isten megjutalmazta.

márc. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia


Isten szava ismeretének hiánya okozza azt, hogy nem érted a jelenlegi életben zajló eseményeket.

Ilyen, hogy "sors", nem létezik abban az értelemben, hogy Isten osztja, hol jobbat, hol rosszabbat.

A Biblia megemlít egy figyelemre méltó dolgot:


(Prédikátor 9:11) . . .mert bajokkal teljes idő jön, és előre nem látható események történnek mindannyiukkal.

ELŐRE NEM LÁTHATÓ ESEMÉNYEK


Bölcs Salamon határozottan utal arra, hogy véletlenül történnek események, vagy is valaki rosszkor van rossz helyen,

Vagy jókor van jó helyen, illetve jókor van rossz helyen...


Illetve van olyan, amikor valaki azért szenved, mert rossz döntést hozott, ahogy a Biblia írja: "amit vet az ember azt learatja." Galata 6:7

Ugyanakkor rossz dolgok történhetnek a tökéletlenségünk következményeként.


De Isten ellensége sem alszik, Ő nagyon tudja, hogy miként lehet valakit Istentől elfordítani.

márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mind az ég alatt való dolgokban e gonosz van, hogy mindeneknek egyenlő szerencséjük van; és az emberek fiainak szíve is teljes gonoszsággal, és elméjükben minden bolondság van, amíg élnek, azután pedig a halottak közé [mennek]. (Préd 9:5)
márc. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az 5-ös adta meg a pontos választ.
márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el a 73. zsoltárt.
márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!