Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mikor kitalálta, hogy...

Isten mikor kitalálta, hogy megteremti az embert a saját képmására már akkor a pillanattól kezdve tudta, hogy a Sátán elbukik az ember pedig bűnbe esik. Csak így tudom elképzelni szeretett teremtőm mindent tudását.Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

márc. 11. 13:35
A kérdező szavazást indított:
igen, tudnia kellet
nem tudom eldönteni
szerintem nem tudta
13 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

Igen így van.Én is csodálom szeretett Teremtőm mindentudását.

Elképzelni nem tudom ,csak el hinni.

márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Potyondi Gergely ***** válasza:
23%

Isten mindent tud, így tudta ezt is, de nem Isten akarata volt az, hogy az ember bűnbe essen.

Az ember szabad akaratot kapott, és a bűnbeesésért csak az embert és a sátánt lehet hibáztatni. Istent nem.

márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen kérdésen felesleges spekulálni. Meghaladja a szintünket.
márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudta, mivel gondolkodóképességgel és szabad döntési joggal ruházott fel mindenkit. Vagy is van idejük, lehetőségük gondolkodni, mérlegelni, és utána dönteni, és cselekedni. Van, aki meg gondolhatja magát, és nem teszi amit először megtett volna.

Ha előre tudta volna, bele se kezd a teremtésbe.

Itt van Pl Káin esete.

Isten nem tudta előre, hogy Káin megöli a testvérét bár látta a tetteit, amiből következtetett, hogy baj van. Ezért beszélgetett vele, hogy gondolja meg magát.

Ha nem tette volna, akkor igen, elmondhatjuk, hogy tudta előre, ezért ugyan minek is fecsérelje a szót.

Több ilyen esemény is van, ami erről szól. Isten ad választási lehetőséget. Azt hogy miként döntesz, az a Te felelősséged, nem háríthatod másra.

Különösen azért sem, mert előre elmondja, mi lesz valaminek a következménye.

(5Mózes 30:19) 19 Az ég és a föld a tanúm rá, hogy az életet és a halált tártam eléd, az áldást és az átkot. Válaszd az életet, hogy élj, te és a leszármazottaid is!


A másik, hogy Isten "mindenhatóságába" sokan belemagyaráznak olyasmit, ami nem, jelenti a "mindenhatóságot".

Isten mindenhatósága, az Ő kizárólagos egyed uralmát, vagy hatalmát jelenti. Azt a képességet, hogy tud alkotni, létrehozni, életet adni, és ezek felett rendelkezni.


Ha Én létrehozok valamit, akkor azt egy céllal teszem. Ha életről van szó, elmondom a céljaimat, hogy miért hoztam létre.

Azt is elmondom, hogy ha nem szeretne a céljaimmal összhangban élni, akkor nincs szükségem rá. Hiszen felborítja a terveimet.

Ezért amikor megalkotta az embert, közölte vele az elhatározását.

De azt is elmondta, hogy ha ez neki nem jó, akkor nem tudja megvalósítani azt, és másokat is akadályozna abban, akik viszont szívesen dolgoznának a teremtő szándékával egységben.


Ha előre tudta volna, hidd el nem teremtett volna semmit.

márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Isten mért becsméreled 4es? Istennek pontosan tudnia kellett, hogy az ember milyen döntéseket fog hozni azért mindenttudo, ha nem így lenne akkor nem lenne mindenttudo, pontosan tudta, hogy elfog buknia sátán is és az ember is búnbe esik és pont ezért szeretem az atyát mert ezek az emberek akkor megsem szulettek volna akik most élnek vagy már nem élnek ha úgy dönt Isten hogy inkább teremt egy olyan földet ahol Ádám és éva nem bukik el, biztosan létezik olyan világegyetem is ahol ádám és éva nem bukott el és Isten teremtehettt volna olyat is nekunk emberiségnek de akkor azok nem mi lennénk
márc. 11. 14:16
 6/40 anonim ***** válasza:
0%

2

Bölcs szerető Istenünk, nem fog létrehozni valamit, amiről előre tudja, hogy kudarcra van ítélve.

Ez nem vallana ésszerűségre, sőt egyenesen butaság.


Isten nem azért hozta létre az életet, hogy végig nézze annak bukását.

márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Ezért szeretjuk az atyát mert annak ellenére tudta, hogy egy bűnös emberiséget hoz létre megteremtette mert annyira szeret minket még bűnösen is, de attol fuggetlenul felkínálta a lehetőséget az emberiségnek, hogy tagadják meg a sátánt de ő pontosan tudta, hogy dámék bűnbe esnek ez benne a csodálatos, hogy ennek ellenére mégis létrehozta a sátánt is és Ádámot meg Évát is
márc. 11. 14:20
 8/40 A kérdező kommentje:
nem fog elbukni az emberiség mert az atyánk egy szent tervet agyalt ki nekunk emberiségnek hogy hogyan térjunk vissza hozzá, és csinaljonan földből ujra mennyországot
márc. 11. 14:21
 9/40 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező

Ezzel nem becsmérelem Istent.

Én úgy vélem az becsmérlő, hogy egy szerető Isten létrehoz valamit, hogy kudarcot valljon az elhatározása.

Mi emberek, vajon létre hoznánk valamit, amire előre tudjuk, hogy kudarcra ítéltetett? Ez normális gondolkodás?

Mi haszna van ebből bárkinek is?


Főleg, hogy akkor előre bele kellett kalkulálnia, hogy a fia haljon meg.

Akkor Isten tudatosan hagyta hogy tönkre menjen a saját terve, elhatározása a Földdel és az emberiséggel kapcsolatban. S hogy ezt még fokozza, a fia életét is bele keverje ebbe.


Én becsmérlem Istent?

Rettenetes.

márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
kétségbe vontad minden tudását, ez becsmérelés
márc. 11. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!