Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mikor kitalálta, hogy...

Isten mikor kitalálta, hogy megteremti az embert a saját képmására már akkor a pillanattól kezdve tudta, hogy a Sátán elbukik az ember pedig bűnbe esik. Csak így tudom elképzelni szeretett teremtőm mindent tudását.Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

márc. 11. 13:35
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Próbálkoznak a j.Tanúk.Bárki bármit ír nem leszjó a kérdezőnek , mert "tanú"
márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
28%

"Ezért szeretjuk az atyát mert annak ellenére tudta, hogy egy bűnös emberiséget hoz létre megteremtette.."

Mi?

🤦‍♀️

Isten nem hozott létre bűnös emberiséget.

Akkor a saját céljait kudarcra ítélve hozta létre.

Ezt pedig el sem tudom egy szerető Istenről képzelni.

A célja az volt, hogy egy békés, szerető emberi társadalom éljen a földön, a halál kilátása nélkül.

A halál az engedetlenség következménye, amiben nem leli az örömét.

Hogyan mondhatod, hogy a szeretete miatt engedte meg?


Te megengednéd a gyermekednek, hogy szenvedjen, ha előre tudod, hogy baja esik?

Te jó ég....

márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
végeredményben annak ellenére hogy ádám és éva tökéletes volt de bűnbe esett és ezt tudta előre az atyánk, mit nem értesz ezzen, és ennek ellenére megeteremtette ádámot és Évát, ezt csodálom benne
márc. 11. 14:44
 14/40 anonim ***** válasza:
35%

10


Nem a tudását vontam kétségbe. Sajnos félre érted, nem Isten tudásáról van szó.

Hanem azt írtam, hogy előre nem tudja mi fog történni, hogyan fog dönteni, az ember.

Mert akkor a céljait, eleve hagyja hogy rossz kezdete legyen, hogy utána meg azzal mutassa ki a szeretét, hogy a rosszat megbocsáthassa.

Ebben az esetben akkor Isten rossz kedetet biztosít a szándékának. Isten pedig nem tesz ilyet.

márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
35%

Vagy is, amikor megteremtette Isten az embert, és látta, hogy minden jó, akkor a Biblia hazugsággal kezdődik.

(1Mózes 1:31) 31 Isten ezek után megnézett mindent, amit alkotott, és mindaz nagyon jó volt. És eljött az este, majd a reggel. Ez volt a hatodik nap.


Akkor Isten itt nem mond igazat, mert elégedett volt a munkájával. Miközben tudta, hogy amit létrehozott, azt az első ember hálátlanul elrontja. Tehát hagyta, hogy a kezdet rosszul alakuljon.

Nem tudom Istenről ezt elképzelni, ne haragudj.

márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
35%

11


Már ne is haragudj, de most Őszintén.

Te olyannak ismered Istent, aki előre hagyná a rossz kezdetet,

csak azért, hogy utána elkezdje helyreállítani. Még olyan áron is, hogy a fia vállaja el, hogy meghaljon olyanokért, akik eleve hálátlanok lesznek érte?

Ez olyan lenne, mint ha Én előre tudom, hogy a házamat olyan alapra építem, ami totál tönkre megy, de hagyom, hogy utána javítgassam.

Ez aztán a tudás.

márc. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:

Tudta. Így akart nekünk szabad akaratot adni, hogy szabad akaratunkból szeressük őt, vagy ha nem akarjuk szeretni, választhassuk a sátánt is.

A tudás fájáról való evést is azért tiltotta meg, mert ha nem tiltja meg, nem lett volna bűn.

márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%

🤦‍♀️

Nos személy szerint, másként gondolkodom Istenről, a szándékáról.

Nem tudom elfogadni, hogy Isten tudatában volt a rossz kezdetnek.

Köszi a beszélgetést.

márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
ha nem lett volna tudatában nem lenne mindent tudó. Én is köszönöm a beszélgetést,
márc. 11. 15:16
 20/40 anonim ***** válasza:
48%

Mindenható de nem mindent tudó, kedves kérdező!

Miért teszed fel a kérdést ha nem tisztelet az embertársaid véleményét?

márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!