Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miatt elvesztek valakit....

Isten miatt elvesztek valakit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy olyan helyzetbe kerültem, melyet nem tudok felfogni, s megérteni; kérlek titeket, bárki, akinek van hasonló élménye, vagy hallott ilyenről, segítsen.


Udvarolni kezdett nekem egy fiú, s nekem is tetszett. Később ő megvallotta, hogy belém szeretett, s én sem utasítottam volna el egy kapcsolatot vele. Utána kiderült, hogy ő nem hisz a "házasság előtti szexben". Nem vagyok rossz nő, én is szűz vagyok még, egy olyan férfira várok, akivel biztonságban érzem magam, hogy elvesszem, majd akit szerethetek, s mellette maradhatok. De mindezt nem a zsákbamacska házasság után.


Próbáltuk megbeszélni ezt a helyzetet, de nem jutottunk semmire, így végül nem lett belőlünk semmi. Ennek már pár hete, és látom, hogy ugyan a külvilág felé vidám, de belül teljesen összetört. Harapófogóval tudtam csak belőle kiszedni, hogy vívódik az irántam való szerelme, és Istenhez való hűsége között. Na jó, én nekem ott szakadt el, elkezdtem sírni ott a folyosó közepén, ő pedig erősen átölelt, s percekig ott álltunk, bőven lekésve az előadást.


Utálom, hogy ezt teszem vele, egyszerűen látom, hogy szenved. Soha senki nem szeretett még engem ennyire, mint ő, s én úgy érzem, hogyha valaki, akkor ő volna a nekem való. Valaki valamit meghallhatott, mert a fiú mosdóból egy gyak előtt kihallatszódott, hogy hárman osztották, hogy "mekkora marha és puhap*cs". Persze megvédte magát, és elűzte őket, de akkor is a szívembe belekapott a fájdalom, hogy miattam kell mindenen átmennie.


Én tényleg nem tudom, mit kellene tennem, még egyszer imádkoztam is, pedig nem hiszek Istenben. Félek, tönkreteszem, s méginkább félünk, hogy elveszítünk valaki fontosat, mert egyikünk se tud a másikhoz viszonyulni: én nem akarok házasságig várni, ő nem akar lefeküdni.


Könyörgök, segítsetek!


2011. nov. 28. 23:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%
Ha elveszíted, akkor az nem Isten miatt van, hanem a saját ostoba elvei miatt.
2011. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2011. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
21 évesek vagyunk mindketten.
2011. nov. 28. 23:34
 4/35 anonim ***** válasza:
82%

Ha tényleg szereted őt, akkor illene várni....

Ha meg nem tudsz várni rá, akkor keress mást.

2011. nov. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
19%

Erre meg azt mondom, ha a srác tényleg szeret, akkor leveszi a papruhát. Vagy esetleg valami baja van a női nemmel, mást nem tudok elképzelni.

21 évesen mindenesetre elég szokatlan a hozzáállása.

2011. nov. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
15%
Az is lehet, hogy papnak készül és most választás előtt van.
2011. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez egy nagyon bonyolult helyzet.


Természetesen hívő emberként is fontosnak tartom, hogy tudjatok várni, ugyanakkor kicsit vitatkoznék azzal, hogy "zsákbamacska házasság". Ha két ember szereti egymást, akkor az udvarlás, együttjárás időszakában megismerik egymást, és a házasság nem lesz zsákbamacska. Természetesen az esküvő utáni együttélés során újabb csiszolódás történik - de ez mindenképpen megtörténne (akár együttélés történik, akár házasság). A soraidból az jön le, hogy értelmes és felelős ember vagy. Arra bátorítalak szeretettel, hogy kezdjétek el megismerni egymást, és ha egymásra találtok szív szerint, akkor tudni és érezni fogjátok, hogy mikor hol van a határ.


Ja és még valami: nem Isten miatt vesztít(het)ed el, és nem is a saját hülye elvei miatt (ahogy egy korábbi hozzászólásban olvastam). Az nem baj, ha valakinek elvei vannak, és az sem, ha valakinek másmilyen. Az a baj, ha két ember nem találja meg a közös hangot.


Ha akarod, írj(atok) nyugodtan privát üzenetet!

Egy (egyébként boldog házasságban élő fiatal) református lelkipásztor

2011. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire szereted és ő is imád,akkor házasodjatok össsze. Én ezt tenném .
2011. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
8%

Én addig rágnám a fülét, amíg le nem mond eme vágyáról, hogy mindent csak a házasság után. Milyen ódivatú duma már ez. :( A lényeg, hogy ne engedd el magad mellől és tápláld csak a lángokat. Esetleg ajánld fel neki, hogy várhattok vele x időt, de nem a házasságig... Nem ismerem sajnos az erről szóló tanítást részleteiben, így nem tudok ajánlani kiskapukat, bár annak nem sok értelme lenne, mert ez nem olyan dolog a hívők számára, amikben hajlandóak lennének megkerülő magatartást tanúsítani.


Hatalmas ellentét jutott eszembe. Isten kímélje meg az olyan embereket, akik nem hisznek benne azoktól, akik viszont ennyire igen.

2011. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%

"Soha senki nem szeretett még engem ennyire, mint ő, s én úgy érzem, hogyha valaki, akkor ő volna a nekem való."


Ha ezt érzed, BŐVEN megéri várni rá. Nem is várni rá, hanem elkezdeni vele a kapcsolatot, megismerni őt és az ő istenkapcsolatát, a világot az ő szemével.


Nehogymár azon bukjon el egy IGAZ szerelem lehetősége, hogy per pillanat nem tudod elképzelni, hogy csak a házasságban szexelj. Ne vedd el magadtól a lehetőséget, ami mint írod, talán életed nagy esélye...


Egy tipp: képzeld el magad 90 évesen a halálos ágyadon. Mire szeretnél ott emlékezni: hogy volt egy udavrlóm 21 évesen, de elutasítottam, mert a házasság annyira szent volt neki. Vagy: látjátok, kicsikéim, 21 évesen ismertem meg nagyapátokat, és majdnem elutasítottam, mert nem értettem az ő hitét, de mégis egymást választottuk, és soha nem bántam meg. 5 gyerek, 12 unoka és eddig 7 dédunoka koronázta meg ezt a kapcsolatot...

2011. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!